چرا قیمت بیمه بدنه در شرکت های مختلف متفاوت است؟

به گزارش مجله پیوند، خبرنگاران: رئیس اداره نظارت بر بیمه خودرو های کشور دلیل اختلاف قیمت بیمه های بدنه در شرکت های بیمه ای را تشریح کرد.

چرا قیمت بیمه بدنه در شرکت های مختلف متفاوت است؟

به گزارش مجله پیوند به نقل از میزان ؛ علی راهنمایی کار، رئیس اداره نظارت بر بیمه خودرو های کشور درباره اختلاف قیمت بیمه های بدنه در شرکت های بیمه ای گفت: در رشته های بیمه ای به غیر از شخص ثالث تعرفه مصوب وجود ندارد و شرکت های بیمه ای می توانند نرخ های متفاوت به بیمه گزار اعلام نمایند.

وی اضافه کرد: مشخصا در بیمه های بدنه نرخ حق بیمه تابعی از ارزش خودرو و خطرات مورد درخواست بیمه گذار است و اختلاف قیمت نرخ حق بیمه بین شرکت های بیمه ای زیاد نیست.

رئیس اداره نظارت بر بیمه خودرو های کشور گفت: ممکن است شرکت های بیمه در مناسبت های مختلف و در مقاطعی از سال طرح هایی را ارائه دهند که در بازه های زمانی تخفیف هایی را برای مشترکان در نظر گیرند.

راهنمایی کار تاکید نمود: هر شرکت بیمه ای نرخی را که برای بیمه بدنه اعلام می نماید باید براساس ایین نامه 94 مصوب سورای عالی بیمه ضریب خسارت در یک بازه خاصی باشد

وی اضافه کرد: در سرانجام سال بیمه ای ضریب خسارت نباید از 75 درصد بیشتر گردد در غیر اینصورت باید نرخ حق بیمه از سوی شرکت بیمه تعدیل گردد

رئیس اداره نظارت بر بیمه خودرو های کشور اظهار کرد:نکته اصلی این است که در معین نرخ بیمه بدنه تعرفه وجود ندارد و شرکت های بیمه ای آزاد هستند منتهی عملکرد کلی شرکت ها تحت نظارت بیمه مرکزی قرار گرفته است.

راهنمایی کار در پاسخ به سوالی مبنی بر اختلاف قیمت 50 درصد نرخ بیمه بدنه در شرکت های متفاوت گفت: اختلاف قیمت بیمه بدنه در شرکت ها برای یک خودروی مشابه با قیمت و خطرات اضافی یکسان ممکن است حدود 10 درصد باشد و اختلاف 50 درصدی در نرخ بیمه بدنه در شرکت های مختلف وجود ندارد.

وی اضافه کرد: بعضی شرکت ها نرخ حق بیمه بدنه را براساس خطرات اصلی اعلام می نمایند و بعضی شرکت ها حق بیمه را با مجموع خطرات اصلی و اضافی به مشتری ارائه می دهند که اختلاف محسوسی خواهد داشت.

رئیس اداره نظارت بر بیمه خودرو های کشور گفت: این احتمال وجود دارد که حق بیمه بدنه پایین شرکت های بیمه خطرات اضافی را پوشش ندهد و تنها خطرات اصلی تحت پوشش مد نظر قرار گیرد.

راهنمایی کار تاکید نمود: با خرید بیمه بدنه 3 خطر اصلی آتش سوزی، سرقت و حادثه تحت پوشش قرار می گیرد و خطرات اضافی همچون سرقت درجا قطعات وسایل نقلیه، بلایای طبیعی شامل سیل و زلزله، نوسان قیمت، اسیدپاشی، شکست شیشه و خط و خش هر کدام 5 تا 15 درصد از حق بیمه خطرات اصلی را شامل می گردد که ممکن است اختلاف قیمت بیمه ها به دلیل پوشش هریک از این خطرات باشد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 12 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 290

به "چرا قیمت بیمه بدنه در شرکت های مختلف متفاوت است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا قیمت بیمه بدنه در شرکت های مختلف متفاوت است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید