12 نکته برای افزایش اثر فیزیوتراپی بعد از سکته مغزی

به گزارش مجله پیوند، سلامت نیوز/ اطلاعات زیادی در خصوص بهبودی از سکته مغزی در بیرون و فضای مجازی وجود دارد، و جمع آوری آن می تواند بسیار طاقت فرسا، وقت گیر و خسته کننده باشد.

12 نکته برای افزایش اثر فیزیوتراپی بعد از سکته مغزی

این مقاله توصیه های کاملی که برای دستیابی به بهبودی پیروز در خانه ضروری است را برای شما ارائه می نماید.

راه های افزایش اثر فیزیوتراپی بعد از سکته مغزی

ورزش های تمرینی روزانه خود را برای بهبودی سکته مغزی انجام دهید

برخلاف ورزش سنتی، که بر تقویت ماهیچه های شما تمرکز دارد ، بهبودی از سکته مغزی باعث تقویت مغز شما می گردد. این امر به این دلیل است که تمرین توان بخشی بر تکرار زیاد متمرکز شده است تا نوروپلاستیسیتی را فعال نموده و مغز شما را مجدداً کنترل کند تا حرکت شما بهتر کنترل گردد.

تکرار حرکات ورزش درمانی دیگر بهترین روش برای ادامه حرکت بعد از سکته مغزی است.

حرکات درمانی از بین برنده محدودیت برای فلج بازو یا پا را امتحان کنید

حرکات درمانی ناشی از بین برنده محدودیت (CIMT) شامل محدود کردن حرکت بازوی سالم شما هنگام استفاده از بازوی درگیر و مشکل دار می گردد. انجام حرکات CIMT بسیار ساده است. شما فقط باید 3 مرحله را دنبال کنید:

1- محدود کردن اندام درگیر نشده و سالم

2-مجبور کردن اندام تحت تأثیر و مشکل دار به انجام کارها و

3-تمرین گسترده، که فقط یک روش جالب برای انجام حرکات و تکرارهای زیاد است

حتی اگر حرکات بسیار محدودی را در بازوی تحت تأثیر خود داشته باشید، ارزش آن را دارد که CIMT را امتحان کنید زیرا این کار برای درمان مشکل شما بسیار اثرگذار می باشد.

آینه درمانی را برای ترمیم دست خود امتحان کنید

آینه درمانی یک نوع عالی از موتور درمانی ظریف است که شامل استفاده از یک آینه میزی برای همپوشانی حرکات بازوی آسیب دیده خود با بازتاب بازوی سالم در هنگام انجام تمرینات توان بخشی است.

تصویر آینه مغز شما را فریب می دهد تا فکر کند که بازوی آسیب دیده شما مانند بازوی سالم شما در حال حرکت است. اگرچه به طور منطقی می دانید که فقط یک دست حرکت می نماید، مغز شما فکر می نماید که هر دو دست خود را حرکت می دهید. این کار به فعال شدن نوروپلاستیک و بهبود مهارت های حرکتی ظریف شما یاری می نماید.

آینه درمانی مخصوصاً برای بازماندگان سکته مغزی با نقص شدید حرکتی مناسب است.

برای تقویت نتایج از تمرین ذهنی بهره ببرید

تمرین ذهنی دقیقاً همان چیزی است که اسم آن نیز به نظر می رسد: تمرین ذهنی چیزی. بنابراین ، هر کاری که می خواهید در این زمینه بهتر شوید ، سعی کنید آن را دوباره تمرین کنید. به عنوان مثال ، اگر می خواهید حرکات پاها را بهبود ببخشید ، پس از تمرین ذهنی تمرینات پا را آغاز کنید.

مطالعات نشان داده اند که تجسم کردن خود در حال حرکت به فعال شدن نوروپلاستیسیک به همان روشی که در واقع در حال اجرا است ، یاری می نماید! و اگر تمرین ذهنی و جسمی را با هم تلفیق کنید ، نتایج بهتری خواهید داشت.

بنابراین ، مهم نیست که چه نوع درمانی را انتخاب می کنید ، مطمئن شوید که هر روز کمی وقت برای تصور کردن حرکات تمرینی خود داشته باشید تا این حرکات را بهتر انجام دهید.

ابزارهای توان بخشی خانگی را از قلم نیاندازید

به نقل از دکتر امیر مویدنیا ابزارهای درمانی خانگی می توانند به شما سریع تر حاصل شدن نتایج تمرینات در هنگام توان بخشی سکته مغزی در خانه یاری نمایند - به خصوص اگر آن ها بتوانند شما را برای انجام تعداد زیاد حرکات تکراری تشویق نمایند. از آنجا که هرچه تعداد تکرارها بیشتر گردد ، نتایج نهایی بهتر می گردد، این ابزارها می توانند نقش موثر و مهمی برای تحقق اهداف شما داشته باشند.

برای یافتن تجهیزات ورزشی مؤثر در منزل به منظور تسریع فرایند بهبودی سکته مغزی، به جستجوی آنلاین بپردازید. اگر بتوانید ابزاری را پیدا کنید که باعث تکرار زیاد گردد ، می تواند به شما در بهبود سریع تر تحرک در خانه یاری کند.

نیروی بی امان کایزان را مهار کنید

کایزان یک تمرین ژاپنی در بهبود مداوم از طریق مراحل کوچک و مداوم است. به نظر ساده می آید؟ شاید خیلی ساده باشد؟ خوب ، سادگی در واقع سخت ترین بخش این کار است. کایزان مستلزم صبر و استقامت است ، چیزی که امروزه از آن استفاده نمی گردد.اما حقیقت این است که توان بخشی دقیقاً مانند کایزان کار می نماید. شما نمی توانید به یک باره به نتایج مد نظر خود برسید و این امر از نظر جسمی غیرممکن است. در عوض ، بهترین کاری که می توانید برای دستیابی به پیروزیت انجام دهید این است که یک قدم به سمت آن حرکت کنید. این سرعت آهسته اما پایدار دقیقاً همان چیزی است که شما را به سمت پیروزی سوق می دهد.

بدون حیله ، بدون تقلب و راه میانبر. فقط کار سخت است که در خاتمه کاملا نتیجه خواهد داد. بنابراین فقط کافی است یک بار تصمیم بگیرید و آن را آغاز کنید تا پیروز شوید.

به فیزیوتراپیست خود گوش فرا دهید

یکی از متخصصین فیزیوتراپی ما توصیه های مهمی را ارائه داده است: این جملات را کنار بگذارید که بگذارید ببینیم آیا این کار جواب می دهد یا خیر و به خودتان بگویید من این کار را انجام می دهم تا جواب دهد!

پیروزیت با نگرش مثبت آغاز می گردد. اگر از دیدگاه شک و تردید به درمان خود نزدیک شوید ، خود را برای عدم پیروزیت آماده می کنید. افکار شکاک جایی در توان بخشی شما ندارد.

در عوض ، به هر درمانی - جدید و یا قدیمی - با مثبت و ذهنیت باز نزدیک شوید. این کار واقعاً در روانشناسی شما تأثیر دارد و تأثیرات زیادی بر نتایج شما می گذارد.

صداهای مزاحم زمینه را خاموش کنید تا مغز شما روشن گردد

خانه ما می تواند منشا حواس پرتی باشد، و برخی اوقات حتی متوجه حواس پرتی نمی شویم زیرا ما خودمان را شرطی نموده ایم که آن ها را تنظیم کنیم. اما مغز شما آن را تشخیص می دهد. و هنگامی که مغزتان پریشان باشد ، شما از مزایای کامل تمرینات توان بخشی خود استفاده نمی کنید. بنابراین اطمینان حاصل کنید که تمرینات خود را زمانی انجام دهید که محیط شما آرامترین زمان خود را داشته باشد.

تلویزیون را خاموش کنید و به اعضای خانواده بگویید تا زمانی که تمرینات شما تمام نشده مزاحمتان نشوند. مغز شما در هنگام کار دوباره خود را بازنویسی می نماید ، بنابراین بگذارید روی آن تمرکز کند - و فقط همین. حواس پرتی های غیر ضروری در فضای توان بخشی در خانه برای شما خوب نیستند.

نگذارید افکار منفی شما را متوقف نمایند

پس از خاتمه دادن به تمرینات توان بخشی در کلینیک و آغاز به پیگیری توان بخشی در خانه ، ممکن است نتایج شما کند گردد. مهم است که اجازه ندهید این امر شما را دلسرد کند. درمان هر چقدر هم کند باشد بالاخره درمان است، نه توقف. توان بخشی و فرایند بهبودی شما فقط وقتی متوقف می گردد که شما از درمان خود نا امید شوید.

یک راه عالی برای رهایی از این افکار، تغییر شرایط و افزودن تنوع به تمرینات شماست. این کار تحریک لازم برای بهبودی به مغز شما را می دهد.

اجازه ندهید عدم تحرک شما را متوقف کند

فلج پس از سکته مغزی می تواند دلسرد نماینده باشد ، اما دوباره ، اجازه ندهید که این امر شما را متوقف کند. هزاران داستان از بازماندگان سکته مغزی وجود دارد که بر فلج پس از سکته مغزی خود غلبه نموده اند، حتی اگر پزشکان بگویند امیدی نیست شما نباید دست از کوشش کردن بردارید. تمام گزینه های موجود برای فلج پس از سکته مغزی را مطالعه کنید و هرچه ممکن است در این راه به شما یاری کند را امتحان کنید تا زمانی که چیزی را پیدا کنید که برای شما مفید باشد.

در برابر اثر نوسبو (Nocebo) برای بهبودی بهتر مقاومت کنید

اجازه ندهید که نظر یک فرد در خصوص بهبودی، شما را از کوشش کردن باز بدارد. وقتی کسی به شما بگوید که شما نمی توانید کاری انجام دهید ، ممکن است تحت تأثیر اثر نوسبو قرار بگیرید ، که این امر بر خلاف اثر دارو نما است. به جای اعتقاد به نتایج مثبت ، شما آغاز به اعتقاد به نتایج منفی می کنید که متأسفانه می تواند آن نتایج منفی را به واقعیت تبدیل کند.

بنابراین ، اگر کسی به شما بگوید که شما نمی توانید بهبودی کامل حاصل کنید ، آن ها را نادیده بگیرید. شما خیلی بهتر از آن هستید که خود را به اعتقادات شخص دیگری محدود کنید، و شما باید به بهبودی کامل اعتقاد داشته باشید.

درمان اسپاسم با روش هوشمند

اسپاسم یک عارضه جانبی سکته مغزی است که بسیاری از بازماندگان سکته مغزی را از پیگیری فرایند بهبودی در خانه بازمی دارد. نگذارید اطلاعات غلط شما را فریب دهد.

حتی اگر اسپاسم حرکت ماهیچه ها را سخت کند ، حرکت کردن می تواند این مشکل را بر عکس نماید! با بازیابی مغز از طریق ورزش توان بخشی ، اسپاسم به آرامی از بین می رود.

حتی اگر عضلات شما از اسپاسم فلج شده باشد ، می توانید حرکات غیر فعال را دوباره انجام دهید، این کار به شما یاری می نماید تا مغز خود را دوباره بسازید.

منبع: همگردی
انتشار: 1 آبان 1399 بروزرسانی: 1 آبان 1399 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 659

به "12 نکته برای افزایش اثر فیزیوتراپی بعد از سکته مغزی" امتیاز دهید

1 کاربر به "12 نکته برای افزایش اثر فیزیوتراپی بعد از سکته مغزی" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "12 نکته برای افزایش اثر فیزیوتراپی بعد از سکته مغزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید