30 میلیارد تومان؛ هزینه مربیان استقلال و پرسپولیس در یکسال

به گزارش مجله پیوند، دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در لیگ نوزدهم باید رقمی حدود 30 میلیارد تومان برای کادر فنی خود پرداخت کنند.

30 میلیارد تومان؛ هزینه مربیان استقلال و پرسپولیس در یکسال

به گزارش مجله پیوند، تیم های فوتبال استقلال و پرسپولیس در لیگ نوزدهم با پدیده ای نادر همراه بودند؛ از دست دادن سرمربی تا خاتمه نیم فصل. استراماچونی دست استقلالی ها را قبل از هفته چهاردهم در پوست گردو گذاشت و کالدرون نیز پس از خاتمه نیم فصل تهران را ترک کرد و در روزهای نزدیک به آغاز نیم فصل دوم لیگ خبر قطع همکاری او با باشگاه پرسپولیس به صورت رسمی اعلام شد.

مجموع مبلغی که دو باشگاه استقلال و پرسپولیس برای مربیان در یک سال جاری هزینه کرده اند بالغ بر 300 میلیارد ریال می شود. ریز هزینه ها به این شرح است.

استراماچونی و سه دستیارش

رقم قرارداد استراماچونی در طول دو فصل مدت قراردادش به طور دقیق و رسمی اعلام نشد اما رسانه های خارجی از رقم یک میلیون و 600 هزار دلار خبری دادند در حالی که در داخل کشور خبرها حاکی از قرارداد یک میلیون و 200 هزار دلاری بود و در نهایت نیز به طور دقیق معین نشد که قرار داد این سرمربی ایتالیایی به همراه دستیارانش برای دو فصل چقدر است.

با این وجود به طور رسمی از سوی اسماعیل خلیل زاده- عضو هیات مدیره باشگاه استقلال به طور رسمی اعلام شد که رقم قرارداد استراماچونی به همراه سه دستیارش روی هم 700 هزار یورو است!

کالدرون و دو دستیارش

در سوی دیگر اما قرارداد کالدرون با پرسپولیس به مدت یک فصل و معادل 850 هزار دلار منعقد شده بود و دستیارانش برای همین مدت زمانی، یکی 130 هزار دلار و دیگری 100 هزار دلار با پرسپولیس قرار داد امضا کرده بودند.

کالدرون تا به امروز 300 هزار دلار از رقم قراردادش را دریافت کرده و 550 هزار دلار نیز از باشگاه پرسپولیس مطالبه دارد.

یحیی و رضایتنامه اش

بررسی فرایند انتقال یحیی گل محمدی به پرسپولیس نشان می دهد، این باشگاه چیزی حدود 9 میلیارد تومان برای سرمربی جدیدش باید پرداخت کند، انتقالی که پس از کش و قوس های فراوان در پی رضایت شش میلیارد تومانی باشگاه شهر خودرو خراسان انجام شد تا این مربی بتواند قرارداد همکاری خود را با باشگاه پرسپولیس به مدت یک فصل و نیم، به امضا برساند.

بنابراین رقم قرارداد یحیی گل محمدی برای نیم فصل باقی مانده لیگ نوزدهم با احتساب رضایت نامه باشگاه شهر خودرو معادل 3 میلیارد تومان است.

فرهاد مجیدی

قرارداد فرهاد مجیدی با استقلالی ها 1.5 فصل است و هنوز رقم دقیق و حتی حدودی قرارداد معین نیست اما بعید به نظر می رسد که باشگاه استقلال برای او مبلغی کمتر از یک میلیارد تومان برای نیم فصل پیش رو در نظر گرفته باشد.

قابل اشاره...

مبالغ محاسبه شده برای مربیان خارجی استقلال و پرسپولیس در شرایطی است که این مربیان به دلیل عدم پرداخت مطالبات از سوی دو باشگاه ایرانی در موعد مقرر به فیفا شکایت نکنند، چرا که در این صورت سرخآبی های پایتخت باید با توجه به مفاد مندرج در قرارداد، مبلغ مضاعفی را به عنوان غرامت پرداخت کنند. در عین حال باید اشاره کرد که در این گزارش یورو معادل 15 هزار تومان و دلار معادل 13 هزار و 500 تومان (قیمت روز در بازار آزاد) لحاظ شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 221

به "30 میلیارد تومان؛ هزینه مربیان استقلال و پرسپولیس در یکسال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "30 میلیارد تومان؛ هزینه مربیان استقلال و پرسپولیس در یکسال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید