فرهاد مجیدی: پرسپولیس از پرتغال بازیکن گرفت ما از مشهد نتوانستیم!

به گزارش مجله پیوند، به گزارش خبرنگاران، فرهاد مجیدی در تازه ترین اظهارات خود به شدت از شرایط باشگاه استقلال انتقاد کرد.

فرهاد مجیدی: پرسپولیس از پرتغال بازیکن گرفت ما از مشهد نتوانستیم!

مشروح گفتگوی فرهاد مجیدی در ادامه می آید:

* وقتی نیم فصل به استقلال آمدم، اسپانسر در نیم فصل اول و قبل از حضور من بیش از 95 درصد تعهدات کل فصل خود را پرداخت نموده بود. یعنی حدوداً 75 میلیارد تومان و اگر این مبلغ را با 10 میلیارد ایرانسل و 12-10 میلیارد آقای نامداری جمع کنیم، نزدیک به 95 میلیارد تومان به حساب باشگاه آمده اما دریافتی بازیکنان تیم میانگین بین 25 تا 30 درصد بوده و وقتی آمدم با اعتراض بازیکنان روبه رو شدم که چرا یکی 20 درصد و دیگری 55 درصد گرفته است؟!

* در حال حاضر باشگاه باید 60 میلیارد تومان پرداخت کند تا فقط تیم سال جاری را تسویه کنیم و اسپانسر هم بیش از مبلغ قراردادش پرداختی داشته است (حدود 90 میلیارد تومان) و این یعنی فاجعه!

* فاجعه ای که توسط مدیریت عوامفریب و دروغگوی قبلی رخ داده و تاوانش را باید طرفداران و اعضای فعلی پرداخت نمایند. طبق لیستی که از باشگاه گرفتم، بازیکنان فقط 25 میلیارد تومان از قرارداد خود را گرفته اند و درآمد سال جاری هم پیش خور شده و سوال مهم و به شدت نگران نماینده این است که 60 میلیارد تومان باقی مانده را چطور می خواهند پرداخت نمایند؟!

* آن وقت در این شرایط خیلی از طرفداران که از واقعیت ها آگاه نیستند، به فکر تقویت تیم سال بعد و جذب بازیکنان قدرتمند خارجی و داخلی برای رقابت با الهلال کهکشانی هستند.

* علاوه بر همه این مسائل بدهی 35 میلیارد تومانی استراماچونی هم وجود دارد که شنیدم به مهلت آخرش نزدیک هستیم و ممکن است به کسر 6 امتیاز و بسته شدن پنجره جابجایی استقلال منتهی گردد. این هم از شانس من است که هر وقت استقلال را گرفتم یا بی پول است یا دعوای مدیریتی دارد.

* اینجا برای اولین بار می گویم من سر موضوع قاسمی نژاد به خاطر باشگاه اعتراضی نکردم و سکوت کردم، حتی گفتم حالا که نشد، حداقل پولش را بابت قراردادها به بازیکنان فعلی پرداخت کنید اما این اتفاق هم نیفتاد.

* این در شرایطی بود که در همین نیم فصل رقیبان استقلال مثل سپاهان، کاپیتان تیم ملی (احسان حاج صفی) را خریدند، پرسپولیس هم از لیگ پرتغال و قطر بازیکن گرفت، اما ما مجبور بودیم با بودجه خیلی کم به بازار برویم. علاوه بر این شنیدیم که یک اپراتور در نیم فصل به تیم رقیب 30 میلیارد تومان یاری نموده است.

* یادمان نرود استقلال در دو فصل گذشته با تفکرات فنی یک سرمربی بسته نشده و علیرغم حضور بازیکنان خوب، تیم همگن و موزون نیست. مثلاً ما در پست هافبک دفاعی چهار-پنج بازیکن عالی داریم که باید در هر بازی نهایتاً دو نفر آنها بازی نمایند اما در پست وینگر به جز مهدی قایدی بازیکن سرعتی نداریم.

* یارگیری مناسب و اصولی در اول فصل نیمی از قهرمانی را می سازد. جابجایی و تیم بستن برای قهرمانی، این نیست که شبانه در هتل با بازیکن 160 میلیون تومانی قرارداد 2 میلیاردی ببندند و امروز باشگاه را وارد حاشیه و مسائل نمایند.

* استقلال تیم بزرگی است. بازیکن باید بداند که کجا می آید. امروز همه بازیکنانم می دانند که اخلاق، نظم و کیفیت مهمترین اولویت من است. اگر منابع اقتصادی تأمین گردد، تیم خوبی خواهیم بست و بازیکنانی جذب می شوند که بازی در استقلال برایشان افتخار باشد. من یاد گرفته ام با علاقه و مبارزه و با بهره گیری از علم پیشرفت کنم نه با استفاده از راه های غیرسالم. برای رسیدن به هدف باید سالم و جدی کوشش کرد.

* به دو بازیکن خوب تیم وقتی می گویم برای تمدید به باشگاه بروید، می گویند ما تا الان هم به خاطر شما سر تمرین می آییم وگرنه یکی از ما 15 درصد و دیگری 25 درصد پول گرفته ایم! بنابراین تا زمانی که قراردادهای سال جاری تسویه نگردد آیا می توان انتظار تمدید داشت؟ وقتی می شنوم بازیکنان جوان از یکدیگر یا از مربیان یک میلیون تومان قرض می گیرند خجالت می کشم به چشمان آنها نگاه کنم. بازیکنان من تا اینجا خیلی کوشش و مردانگی نموده اند.

* این هم لطف طرفداران به من است که توقعات هشت ساله را در سه ماه از من می خواهند. من همه اعتبارم را از استقلال و طرفداران دارم و برای خوشحالی آنها از هیچ کوششی کوتاهی نمی کنم. اگر هم الان مسائل را می گویم فقط برای این است که همه بدانند چه خبر هست، وگرنه بیشتر وقت ها سکوت می کنم، چون دوست ندارم کسی از دست من ناراحت گردد.

* مسائل مدیریتی تا زمانی که به تیم لطمه نزند به من و بازیکنان ارتباطی ندارد اما وقتی اختلافات و دعواهای شخصی مدیریتی به فرایند مثبت تیم لطمه می زند، مجبورم واکنش نشان دهم. امروز در بخش هایی از باشگاه واقعاً ضعیف هستیم.

* وقتی بعد از دربی، آقای غلامپور و بازیکن من بدون نماینده حقوقی باشگاه به کمیته انضباطی می فرایند و کسی همراه آنها نمی رود و برای دفاع از این بچه ها کاری انجام نمی گردد، می دانید یعنی چه؟ یعنی برای دفاع از حقوق باشگاه تنها هستید.

* وقتی کسی نیست از فدراسیون بپرسد چرا جلسه کمیته انضباطی بازی سپاهان با پرسپولیس را به بعد از دربی انداختید، چه کار باید کرد؟ آیا شما می دانید با داور دربی که همه تأیید کردند پنالتی ما را نگرفت، چه برخوردی شد؟ یا داور بازی ما با صنعت نفت آبادان؟! یا وقتی بعد از بازی با پیکان برای اعتراض به تعویض های آنها پول نداشتیم شکایت مان را در فدراسیون ثبت کنیم، به عنوان سرمربی چه کار باید کنم؟!

* من عادت ندارم مدام اعتراض کنم اما باوجود آنکه همه مدیران در حال کوشش هستند، امروز تیم ما حتی مشکل تأمین تغذیه تمرینی دارد و اعضای تیم (آقای عبداللهی و فرزاد مجیدی) از جیب شخصی شان این هزینه ها را پرداخت می نمایند. این در شرایطی است که قرارداد و دریافتی سرپرست تیم و یا فرزاد بعنوان مدیر اجرایی تیم با کلی سابقه خجالت آور است و اینجا باید از آنها عذرخواهی کنم که حتی نصف قبلی ها هم پاداش و پول نگرفته اند.

* گابریل پین، یکی از بهترین مربیان اروپاست که چهار سال در تیم ملی ایتالیا تئوریسین و دستیار اول پراندلی بوده اما حالا که با معرفی کاناوارو و بعنوان مشاور قرار است به تهران بیاید، چرا برخی ها دنبال این هستند که مشکل تراشی نمایند؟

* برای حضور این مشاور که قرار است همکار من باشد و بر تیم های پایه هم نظارت و سیستم فنی آنها را ساماندهی کند، بجای تشویق و حمایت، خودم باید دنبال بلیت و ویزا باشم و برای انجام مقدمات حضور این مربی به مدیران زنگ بزنم و جواب ندهند!

* به خدا وظیفه من پیگیری این مسائل نیست. کار من امور فنی تیم است و اینجا از 9 صبح تا 9 شب کار می کنم و در مقابل بهترین تیم های آسیا بهترین نتایج را گرفتیم یا در دربی مقابل کلی بازیکن باکیفیت پرسپولیس به جز گل حتی یک موقعیت ندادیم و با اشتباه داوری باختیم که همه دیدند. از نظر سبک بازی هم طرفداران راضی هستند.

* چیزی که من می بینم شرایط اسفناک استقلال و دخالت های نابجاست. باشگاه حتی امکانات ابتدایی را ندارد.

* برای اصلاح این شرایط باید مدیران ضعیف گذشته را منصوب ننمایند و در امور اجرایی و روزمره باشگاه دخالت ننمایند.

* امروز در باشگاه همه کوشش می نمایند اما این استقلال بی نظم محصول سال ها بی انضباطی و بی کفایتی است.

* متاسفانه عده ای هم به جای کار کردن فقط پشت تریبون ها هستند و با پچ پچ کردن در فضای مجازی چوب لای چرخ تیم و مربی می گذارند. من حواسم به همه دشمنان و سرباز پیاده ها هست. عده ای با حضور من دستشان کوتاه شده و آغاز به حاشیه سازی می نمایند.

* من همواره با طرفداران صادق بوده ام و سعی می کنم قبل از اینکه مسائل را به آنها بگویم در درون خانواده و باشگاه حل کنم. صبر من حدی دارد و اگر مجبورم نمایند با طرفدار واضح تر حرف خواهم زد.

* من تا آخرین بازی فصل لیست خروجی ندارم و برای جذب بازیکنان جدید هم تا زمانی که بازیکنان کنونی پول نگیرند و تمدید ننمایند لیستی نخواهم داد.

* درباره بازی با الهلال عربستان یک نکته را باید به مدیران باشگاه استقلال و فدراسیون فوتبال بدون تعارف گفت. استقلال باید میزبان این مسابقه باشد و کفایت فدراسیون سوریه که منجر به تغییر میزبانی شد را الگو قرار بدهیم تا هر طور شده این میزبانی را از دست ندهیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 تیر 1400 بروزرسانی: 13 تیر 1400 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 1141

به "فرهاد مجیدی: پرسپولیس از پرتغال بازیکن گرفت ما از مشهد نتوانستیم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرهاد مجیدی: پرسپولیس از پرتغال بازیکن گرفت ما از مشهد نتوانستیم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید