9 ترند فوق العاده برای انتخاب لباس پاییزی زنانه (باتوجه به کالکشن برندهای معروف)

به گزارش مجله پیوند، در آستانه فصل پاییز هستیم و انتخاب پوشاک پاییزی یکی از دغدغه های اصلی خانم های خوش سلیقه است. در انتخاب لباس پاییزه کارآمد بودن، راحتی و البته مد روز بودن آن می تواند جزو المان های اصلی باشد. در این مقاله ابتدا به این مطلب می پردازیم که چه نوع لباس هایی برای فصل پاییز مناسبند و سپس با آنالیز کالکشن های برندهای معروف دنیا برای پاییز 2023 انواع لباس پاییزی زنانه نو و ترندهای دنیا مد برای پاییز سال جاری را آنالیز خواهیم کرد؛ با ما همراه باشید.

9 ترند فوق العاده برای انتخاب لباس پاییزی زنانه (باتوجه به کالکشن برندهای معروف)

چه لباس هایی برای فصل پاییز مناسبند؟

در آستانه فصل پاییز چیدمان کمد پاییزه یکی از دغدغه های اصلی خانم های خوش سلیقه و خوش پوش خواهد بود. فصل پاییز ویژگی هایی دارد که باید در انتخاب آیتم های کمد پاییزه به آن دقت کنید. علاوه بر رنگ هایی که برای فصل پاییز مناسبند، متغیر بودن دمای هوا و بارندگی عامل دیگریست که باید به آن دقت کنید. بنابراین کمد کپسولی پاییزه ای که آماده می کنید باید آنقدر انعطاف داشته باشد که هم برای روزهای گرم و هم برای روز های سرد و بارانی پاییزی، آیتم های مناسبی داشته باشد.

با توجه به ویژگی های فصل پاییز لایه لایه بودن استایل یکی از مواردی است که باید در انتخاب لباس زنانه پاییزی آن را مد نظر قرار دهید. در استایل لایه لایه پاییزی، لایه اول را پوشاک بیسیک قابل تهویه، لایه دوم را پوشاک گرم تر مانند انواع بافت ها و پارچه های پاییزی نسبتا کلفت و گرم و لایه سوم را پوشاک ضد آب و ضد باد تشکیل می دهند؛ پوشاکی که مخصوص روزهای بارانی و سرد پاییزی هستند. بر همین اساس می توان پوشاک پاییزی زنانه را به چند دسته تقسیم بندی کرد که در ادامه مطلب به آن خواهیم پرداخت.

لباس بیسیک پاییزی زنانه

انواع تیشرت، شومیز، بلوز و تونیک زنانه را می توان در لایه بیسیک قرار داد. برای پوشاکی که در لایه بیسیک انتخاب می کنید بهتر است به سراغ الیاف قابل تهویه مانند الیاف نخ پنبه یا لینن بروید. برای انتخاب شلوار زنانه پارچه های کلفت تر باید انتخاب شما باشد، شلوارهای پارچه ای که ترکیبی از نخ و پنبه و پشم هستند انتخاب مناسبی برای فصل پاییزند و جین های نسبتا کلفت تر و بعلاوه شلوار کتان می توانند به عنوان پوشاک بیسیک پاییزی در کمد لباس پاییزی شما قرار بگیرند. علاوه بر شلوارهای پاییزی، دامن زنانه هم می تواند انتخاب خوبی برای فصل پاییز باشد؛ به خصوص دامن های پاییزی چهارخانه پشمی که در ترکیب با انواع بوت زنانه می توانند ترکیبی فوق العاده برای فصل پاییز باشند.

پوشاک بافت پاییزه؛ به عنوان لایه میانی در استایل پاییزی زنانه

انواع ژاکت و پلیور زنانه در این دسته قرار می گیرند. علاوه بر این انواع هودی و سویشرت زنانه را هم می توانید در این راستا قرار دهید. سعی کنید پوشاک بافتی که انتخاب می کنید دارای الیاف طبیعی باشند؛ شما قرار است گرم شوید، قرار نیست عرق کنید. این لایه در واقع در فصل پاییز به عنوان عایق عمل نموده و دمای بدنتان را نگه می دارد. برای این که استایل پاییزی خاص تری داشته باشید می توانید به سراغ بافت های طرح دار هم بروید. بافت های بلند یا مانتوهای بافت زنانه هم در این دسته از پوشاک پاییزی می توانند گزینه کارآمدی برایتان محسوب شوند. بهتر است با توجه به این که سرمای پاییزی متعادل تر از سرمای زمستانه است به سراغ بافت های نازک تر بروید.

لایه بیرونی؛ پوشاک ضد آب و ضد باد

انواع پالتو، بارانی و کاپشن زنانه در این دسته قرار می گیرند. در فصل پاییز انواع کت و ترنچ کت ها را هم می توانید در این بخش قرار دهید البته به هنگام انتخاب رویه باید به این نکته توجه کنید که هوا هنوز کاملا سرد نشده و رویه ها و لایه های بیرونی قرار است شما را از باد و باران محافظت نمایند. انواع بارانی های تهیه شده با الیاف مصنوعی ضدآب، کاپشن ها و بادگیرهای سبک پاییزه برای این منظور مناسبند.

انتخاب اکسسوری پاییزی زنانه

در تابستان کیف ها و کفش های پارچه ای و کنفی یکی از آپشن های پرکاربرد هستند اما در فصل پاییز به علت بارندگی های زیاد و احتمال بارش های ناگهانی بهتر است به سراغ این مدل کیف و کفش نروید. در انتخاب کیف زنانه بهتر است به سراغ کیف های چرم و یا کوله های ضد آب در زیر باران خیس نمی شوند بروید و برای انتخاب کفش زنانه هم بهتر است با وجود احتمال سرما و بعلاوه بارندگی و گل آلود شدن معابر کفش های چرمی و بعلاوه کتانی های ضد آب و سبک پاییزی بروید؛ بوت ها و نیم بوت ها هم در این فصل گزینه خوبی برای استایل پاییزی زنانه محسوب می شوند. اکسسوری هایی مانند کلاه، شال گردن و دستکش زنانه پاییزه هم برای این فصل اهمیت دارد.

انتخاب لباس راحتی پاییزی زنانه

ست های سه تکه لباس راحتی زنانه که شامل بلوز یا تی شرت و شلوار و یک رویه راحت می شوند گزینه های بسیار مناسبی برای انتخاب لباس راحتی پاییزی زنانه هستند. بهتر است لایه لایه بودن را حتی در لباس های داخل خانه هم رعایت کنید. در داخل خانه احتیاجی به الیاف ضد آب مصنوعی ندارید بنابراین برای قابلیت تهوع و حفظ دمای بدن به سراغ پوشاک نخ پنبه، کتان، مخمل، پشمی و… بروید.

نوترین مدل لباس پاییزی زنانه در کالکشن های پاییز 2023 به انتخاب برندهای مطرح

سال جاری هم همانند پاییز سال های گذشته برندهای مطرح انواع کالکشن های پاییزی شان را در کت واک ها و ایونت های مد ویژه پاییز 2023 ارائه داده اند. در این بخش از مطلب با آنالیز مجلات معروف و محبوب دنیا مد انواع لباس پاییزی زنانه نو و ترند سال 2023 را با یکدیگر مرور خواهیم کرد. علاوه بر ترندهای دنیای بعلاوه می توانید مزون های معروف ایرانی را هم برای آنالیز انواع مانتوهای پاییزه و مدل لباس پاییزی زنانه ایرانی آنالیز کنید.

1. استایل لایه لایه کژوال

سال جاری برندهایی همانند گوچی، فندی و Bottega Veneta در کت واک های خیابانی شان استایل های خیابانی ساده ای را به نمایش گذاشتند که شامل استایل های لایه لایه و البته کمی کلاسیک می شد. استایل هایی همانند ترکیب یک ترنچ کت بلند با شومیز سفید و شلوار جین، ترکیب شومیز و شلوار پارچه و ترنچ کت یا ترکیب یک پلیور ساده با پالتوی بلند و دامن چرمی.

2. اورکت های اورسایز و بلند مشکی

به نظر می رسد ترند ونزدی آدامز در استایل مشکی همچنان ادامه دارد و سال جاری پاییز هم این ترند با کت های اورسایز مشکی بلند در ران وی ها و کت واک های ویژه پاییز 2023 ادامه پیدا نموده است. به هر حال یک اورکت یا پالتوی مشکی بلند می تواند برای کمد لباس پاییزی تان آیتمی کاربردی باشد و در عین حال باعث گردد با ترندهای فشن پاییز 2023 همراه شوید. برندهایی مانند پرادا، ژیوانچی و Margaret Howell از اورکت های اورسایز و بلند مشکی در کالکشن های ویژه پاییز 2023 استفاده کردند.

3. کت های اپل دار؛ ترند پاییز 2023

کت های اپل دار را شاید بتوانیم آیتم هایی وینتج بدانیم که یادآور مد دهه 90 میلادی اند. این کت های نوستالژیک و محبوب سال جاری هم در کالکشن های پاییزی برندهایی همانند کنزو، Thom Browne و Dolce & Gabbana دیده شدند.

4. استفاده از شال ها و شنل های بلند و بزرگ در استایل پاییزی زنانه 2023

و اما یکی از ترندهای مجذوب کننده سال جاری که در کالکشن ها و کت واک های پاییز 2023 مشاهده شده است، استفاده از شال های بلند و پهن و روسری های قواره بزرگ در استایل است. مدل های متعددی در کت واک های برندهای Burberry، Saint Laurent، Etro و مایکل کورس این شال ها و روسری های قواره بزرگ را به دور خود پیچیدند و در ران وی راه رفتند.

5. پیراهن های پاییزه گل دار

ترند پیراهن های گل دار که به نوعی یک ترند وینیج و یادآور مد دهه شصت و هفتاد محسوب می گردد سال جاری هم در میان ترندهای پاییزه سال 2023 جایگاه ویژه ای دارد. برندهای مطرح و محبوبی همانند لویی ویتون، Emilia Wickstead، شنل و الکساندر مک کویین در کالکشن های پاییز 2023 از این طرح های گل دار زیبا در پیراهن های متنوع شان استفاده نموده اند.

6. سیلوئت ساعت شنی؛ ترند لباس پاییزی زنانه برای پاییز 2023

یکی از دیگر ترندهای 2023 که در کالکشن های طراحان و برندهای مد پاییز 2023 مشاهده شده است، سیلووئت ساعت شنی است. شانه های پهن و کمر باریک که می تواند با نوع دوخت لباس و یا استفاده از گن های ساعت شنی و یا کمربندهای پهن ایجاد گردد.

7. طرح های گل دوزی شده

سال جاری طرح های گل دوزی شده زیبا و جزییات سوزن دوزی شده چشم نواز هم دوباره به صحنه مد بازگشته اند. برند Gudru Sjödén کالکشن پاییزه زیبایی مملو از این طرح های سوزن دوزی شده و گل دوزی شده بسیار زیبا ارائه داده است. این ترند مجذوب کننده بعلاوه به اعتلای صنایع دستی بومی کشورهای مختلف هم یاری شایانی می نماید.

8. پانچوهای بافت

پانچوهای بافت از جمله آیتم های مجذوب کننده راحت و کاربردی هستند که سال جاری در میان ترندهای پاییزی 2023 به چشم می خورند. این آیتم های دوست داشتنی را می توانید در ست لباس پاییزی زنانه با انواع دامن، شلوار و بوت ست کنید و بدرخشید.

9. طرح های چهل تکه یا تکه دوزی شده

چهل تکه ها هم از جمله ترندهای مجذوب کننده پاییز 2023 هستند. به طور کلی طرح های چهل تکه که ما را به یاد لحاف های تکه دوزی شده مادربزر گ ها می اندازند برای فصل پاییز فوق العاده اند. سال جاری برای این که استایل تان مد روزتر و خاص تر باشد به سراغ این طرح های مجذوب کننده بروید و برای خودتان ست های مجذوب کننده پاییزی خاص و ترند بسازید.

رنگ های ترند در پاییز 2023 برای انتخاب مدل لباس پاییزی زنانه شیک

هر فصلی پالت رنگی مخصوص به خود را دارد، رنگ هایی که با الهام از محیط و طبیعت در آن فصل خاص در پالت رنگ های ترند آن فصل قرار می گیرند؛ از رنگ های پاستلی که یادآور لطافت بهاری اند تا رنگ های بولد شاد و پرحرارت گرم که میوه ها و گل های تابستانی را در فکر تداعی می نمایند. در پاییز سال جاری هم مانند سال های گذشته رنگ های گرمی که اغلب یادآور برگ های رنگارنگ پاییزی اند جزو ترند های پاییزی قرار می گیرند. رنگ های ترند پاییز که به انتخاب استایلیست ها و متخصصین مد جزو ترندهای پاییز 2023 خواهند بود عبارتند از:

قرمزرسی، ویوا مگنتا،کوکب قرمز، بورگاندی و قهوه ای شکلاتی؛ در تصویر زیر می توانید این رنگ ها را به ترتیب ذکر شده در مطلب از چپ به راست مشاهده کنید.

از این رنگ ها می توانید برای انتخاب انواع ست لباس پاییزی زنانه بهره ببرید و برای پاییز سال جاری استایلی مد روز و مجذوب کننده برای خودتان بسازید.

در آخر

در این مطلب ضمن آنالیز کلی پوشاک مناسب پاییز به آنالیز کالکشن های ویژه پاییز 2023 پرداختیم. آنالیز ترندهای نو و مد روز برای شما این امکان را ایجاد می نماید که برای چیدمان ست های پاییزه تان در انواع استایل های کژوال و رسمی ایده بگیرید. امیدواریم با مطالعه مطالب ارائه شده در این مطلب بتوانید ست های پاییزی مجذوب کننده و در عین حال ترند و مد روزی را برای خودتان بسازید و از روزهای زیبای پاییزی لذت ببرید.

منابع: vogue، gathered، instyle

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 25 شهریور 1402 بروزرسانی: 25 شهریور 1402 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 1744

به "9 ترند فوق العاده برای انتخاب لباس پاییزی زنانه (باتوجه به کالکشن برندهای معروف)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "9 ترند فوق العاده برای انتخاب لباس پاییزی زنانه (باتوجه به کالکشن برندهای معروف)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید