امارات کنسولگری خود را در صحرای غربی افتتاح کرد

به گزارش مجله پیوند، امارات امروز (چهارشنبه) کنسولگری خود را در صحرای غربی که مورد مناقشه میان مراکش و جبهه پولیساریو است، افتتاح کرد.

امارات کنسولگری خود را در صحرای غربی افتتاح کرد

به نوشته القدس العربی، امارات امروز کنسولگری خود را در شهر العیون، عظیم ترین شهر صحرای غربی که مورد مناقشه میان مراکش و جبهه پولیساریو است، افتتاح کرد که این اولین کنسول گری عربی در اقلیم های جنوبی صحرای غربی است.

کنسولگری امارات نهمین کنسولگری است که در پایتخت صحرای مغرب طی مدت حداکثر یک ساله، افتتاح می گردد.

پیشتر، محمد ششم، پادشاه مراکش از ولیعهد امارات برای این تصمیم تاریخی مهم که حامی تمامیت ارضی مراکش در این بخش از خاک آن است، قدردانی کرد.

همچنین، محمد ششم افتخار عمیق خود را از این تصمیم امارات به عنوان اولین کشور عربی جهت افتتاح کنسولگری در اقلیم های جنوبی ابراز کرد و گفت که این تصمیم، بیانگر موضع ثابت امارات در دفاع از حقوق مشروع مغرب و آرمان های عادلانه آن و ایستادگی همیشگی آن در کنار این کشور در محافل مختلف منطقه ای و بین المللی است.

وی ادامه داد، این تصمیم از کشور برادر امارات و رهبری خردمند آن در کمک رساندن به آرمان های عادلانه و مشروع آن امری عجیب نیست.

پیشتر ناصر بوریطه، وزیر خارجه مراکش در مصاحبه با اسپوتنیک گفت: تعداد کنسول گری هایی که در صحرای مغرب افتتاح شده ، به 15 کنسول گری در دو شهر العیون و الداخله می رسد و شش کنسول گری از غرب آفریقا و پنج کنسول گری از آفریقای مرکزی و سه کنسول گری از آفریقای جنوبی و یک کنسول گری از شرق آفریقا افتتاح شده است که این نشانگر حمایت آفریقا از مراکش و به رسمیت شناختن صحرای مغرب است و این از ثمره های سیاست آفریقایی محمد ششم طی 20 سال اخیر بوده که بر مبنای اعتبار و همبستگی و به وسیله منطق برد- برد است ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 18 آذر 1399 بروزرسانی: 18 آذر 1399 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 757

به "امارات کنسولگری خود را در صحرای غربی افتتاح کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امارات کنسولگری خود را در صحرای غربی افتتاح کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید