اولویت گردشگری هرمزگان باید گردشگری ساحلی باشد

به گزارش مجله پیوند، رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: متاسفانه فروش صنایع دستی در کشور محدود بوده و به زنجیره ای از ثروت تبدیل نشده است.

اولویت گردشگری هرمزگان باید گردشگری ساحلی باشد

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا لحظه آخر هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

به گزارش مجله پیوند، زهرا احمدی پور ظهر امروز در نشست با فعالان، سرمایه گذاران و بهره برداران بخش خصوصی حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان هرمزگان با بیان اینکه دولت تدبیر و امید فضای مناسبی را برای کار در کشور ایجاد نموده است، عنوان نمود: اولویت هایی در اسناد بالادستی برای حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پیش بینی شده که در کنار آن سیاست های اقتصاد مقاومتی را داریم که بر مقاوم سازی اقتصاد داخلی کشور تاکید دارد.

وی با بیان اینکه صنایع دستی به عنوان سرمایه برای توسعه کشور در نظر گرفته شده است، اضافه نمود: متاسفانه فروش صنایع دستی در کشور محدود بوده و به زنجیره ای از ثروت تبدیل نشده است.

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ادامه داد: یکی از اولویت های اقتصاد مقاومتی این است که فروشگاه های زنجیره ای برای عرضه و فروش صنایع دستی در کشور ایجاد گردد و امروز در مراکز استان ها تعداد فروشگاه های صنایع دستی بسیار محدود است.

احمدی پور با تاکید بر اینکه در طراحی هتل ها باید از صنایع دستی هر منطقه استفاده و محل فروش صنایع دستی در آنها ایجاد گردد، توضیح داد: این موارد را باید به اولویت تبدیل کنیم و اگر فراوری و فروش صنایع دستی به زنجیره ثروت تبدیل گردد، سرمایه ای برای هر استان خواهد بود.

وی با بیان اینکه اولویت گردشگری هرمزگان باید گردشگری ساحلی باشد، اعلام نمود: طبق اولویت بندی ها ما وظیفه داریم برای این استان تسهیل گری کنیم و اولویت ما بر این است که تنوع مکانی برای گردشگری در کشور داشته باشیم.

معاون رییس جمهور اظهار کرد: باید ذائقه گردشگران را در گردشگری داخلی مدیریت کنیم و در این راستا احتیاج است به مردم بسته های سفر ارائه کنیم تا هرکسی به فراخور علاقه مندی های خود مقصدی را برای گردشکری انتخاب کند.

احمدی پور اضافه نمود: بسته های سفر می تواند گردشگری داخلی را فعال کند و با گردشگری داخلی می توانیم فرهنگ و اصالت خود را حفظ کنیم و بر این اساس احتیاجمند برنامه ای جامع برای گردشگری هستیم.

همچنین احمدی پور ظهر امروز در سخنانی پیش از خطبه های نماز آدینه اهل سنت بندرعباس که همزمان با هفته وحدت انجام شد، با بیان اینکه اختلاف میان مسلمانان به سود دشمنان اسلام است، عنوان نمود: زیرساخت های مهم، منابع متعدد و سرمایه های انسانی موجود در دنیا اسلام ظرفیت هایی هستند که می توان از آن برای رسیدن به یک قدرت دنیای استفاده کرد.

وی ادامه داد: اهل سنت و شیعه به تنهایی نمی توانند در دنیا اسلام محور قدرت باشند و باید یاری کنیم با درایت و هوشمندی برای حل مسائل دنیا اسلام از راه هایی استفاده کنیم که صلح را در دنیا اسلام پایدار کند.

معاون رییس جمهور اضافه نمود: حل مسائل دنیا اسلام از راستا جنگ و درگیری امکان پذیر نیست و پیامبر بزرگوار اسلام (ص) مردم را فرخواند تا امت واحده ای ریشه دار تشکیل گردد که در طول تاریخ تداوم پیدا کند.

احمدی پور توضیح داد: افراطی گری در بعضی مناطق که به نام اسلام رخ می دهد، ریشه در اسلام ندارد بلکه ریشه در بازی های سیاسی دارد که دشمنان برای اسلام رقم زده اند.

وی اظهار کرد: امروز بیش از هر زمانی احتیاج داریم که تصویر مناسبی از همزیستی مسالمت آمیز مسلمانان ارائه دهیم.

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اضافه نمود: تجربه زیست مسالمت آمیز در ادوار تاریخ خاطره مشترک مسلمانان است که باید پاسدار این خاطره مشترک باشیم و سرمایه دنیا اسلام همین امت واحده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 203

به "اولویت گردشگری هرمزگان باید گردشگری ساحلی باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولویت گردشگری هرمزگان باید گردشگری ساحلی باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید