اگر کسی نمی تواند از حاشیه های اقتصادی هلال احمر دور بماند، همکاری با این مجموعه را ادامه ندهد

به گزارش مجله پیوند، سرپرست جمعیت هلال احمر روز گذشته و در اولین جلسه با مدیران این جمعیت، بر کوشش و همکاری مضاعف، دوری از حواشی و خدمت صادقانه به منظور جلب اعتماد مردمی و ارتقای صندلی هلال احمر در جامعه تاکید نمود.

اگر کسی نمی تواند از حاشیه های اقتصادی هلال احمر دور بماند، همکاری با این مجموعه را ادامه ندهد

به گزارش گروه اجتماعی مجله پیوند، و بنابر اعلام پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ همتی در جلسه با روسای سازمان ها، معاونان و مدیران ستادی هلال احمر تاکید نمود: امیدوارم با کوشش تمامی مدیران و کارکنان و اعضا در هلال احمر؛ این مجموعه به صندلی شایسته خود برسد تا خدمات و زحمات این نهاد مردمی، در جامعه بیشتر دیده و شنیده گردد.

سرپرست جمعیت هلال احمر با اشاره به ضرورت حفظ ارتباطات برون سازمانی در راستای ارتقای مجموعه هلال احمر تاکید نمود: استقلال رای در هلال احمر بسیار مهم است بنابراین ارتباطات برون سازمانی ما نباید به استقلال هلال احمر خدشه ای وارد کند؛ چرا که حفظ استقلال هلال احمر، قطعا نمود بیرونی داشته و در جلب آرای عمومی بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

همتی اضافه کرد: در زلزله بم، یاری های مردمی به زلزله زدگان به سمت جمعیت هلال احمر گسیل می شد، اما در زلزله کرمانشاه، اهدای یاری ها بیشتر به شکل فردی و مستقیم و با حضور مردم در صحنه انجام شد که این مساله برای کل نظام یک آسیب محسوب می گردد؛ بنابراین ضروری است برای ارتقای اعتماد عمومی به این نهاد، کوشش مضاعفی داشته باشیم. شاید شیوع کرونا بتواند بخشی از اعتماد آسیب دیده مردمی را برگرداند. رهبر معظم انقلاب اسلامی در یک هفته 2 بار از زحمات کادر خدمات رسان در این بحران بخصوص کادر بهداشت و درمان تقدیر نموده اند که این تقدیر به دلیل کار تیمی و زحمات کادر خدمات رسان در بالاترین سطح دیده می گردد و مردم قدردان زحمات کادر درمان و نهاد های درگیر در شرایط موجود هستند.

وی تاکید نمود: کوشش ما این است که ظرف ماه های آینده خبر های بسیار خوبی از ارتقای صندلی هلال احمر ببینیم و بشنویم که این امر با ارائه و انعکاس هر آنچه که بطور واقعی در هلال احمر انجام می گردد، محقق خواهد شد.

همتی همچنین به ضرورت عدم ورود اعضای هلال احمر در مسائل سیاسی نیز اشاره نمود و گفت: همه ما دیدگاه سیاسی داریم، ولی به هیچ عنوان در این مجموعه به هر میزان که مشغول به خدمت باشیم کار سیاسی نخواهیم کرد.

سرپرست جمعیت هلال احمر اضافه کرد: بزرگترین وظیفه و خدمت ما در هلال احمر بازگرداندن صندلی شایسته و اعتماد عمومی به این نهاد بشردوستانه است. همه ما در سازمان های داوطلبان، جوانان، امداد و نجات و معاونت ها به عنوان ارکان اصلی هلال احمر در این موضوع مسئولیت داریم. ارتقای اعتماد مردمی، شعاری نیست بلکه با عمل، کوشش مسئولان و کارکنان و انجام شایسته امور مرتبط با هلال احمر قابل تحقق است. ما باید با مردم و در کنار مردم باشیم؛ چرا که اعتماد مردمی بزرگترین سرمایه هلال احمر است و کوشش می کنیم هلال احمر را به دوران طلایی خود که ارگانی مورد اعتماد تمامی مردم بوده است بازگردانیم.

همتی تاکید نمود: کار در هلال احمر هیچ لذت و سود مادی برای اینجانب ندارد تنها چیزی که مایه دلگرمی است، کار برای خداست. باید تمام فعالیت های هلال احمر اعم از امداد در حوادث، یاری به محرومان و احتیاجمندان و ... در قالبی هماهنگ انجام گردد. همچنین ضروری است در حوزه های مالی و مالی گوش به زنگ باشیم و با در پیش دریافت صداقت، درستکاری و اخلاق و رفتار انسانی از حاشیه ها دور مانده و با کوشش تمامی مسئولان جمعیت اعم از مدیران عامل، روسای سازمان ها و معاونان، در جهت رفع مسائل مردم گام برداریم.

سرپرست جمعیت هلال احمر اضافه کرد: هلال احمر مجموعه گسترده ای است و به مراتب بیشتر از یک وزارتخانه، کار و پیچیدگی دارد، بنابراین برای رفع مسائل و کار در این مجموعه، هیچ چیزی با ارزش تر از حفظ پاکدستی و صداقت نخواهد بود. تاکید بر کلمه به ظاهر ساده صداقت اگر رعایت نگردد، می تواند سازمانی را از هم بپاشد.

وی اضافه کرد: بحث های مالی برای ما بسیار حائز اهمیت است؛ بنابراین انتظار دارم تمام کسانی که در هلال احمر با مسائل مالی مرتبط هستند چه کسانی که با ده ها میلیارد تومان سروکار دارند چه کسانی که یک پتو از فرد خیر برای یاری به احتیاجمندان دریافت می نمایند، باید درنظر داشته باشند که مسائل مالی پاشنه آشیل سازمان های مردمی مثل هلال احمر است پس اگر کسی نمی تواند از حاشیه های مالی در هلال احمر دور بماند، همکاری با این مجموعه را ادامه ندهد، اما هرکس از مسائل حاشیه ای دور باشد با کمال صداقت دستش را می بوسیم و در کنار هم به کار در هلال احمر ادامه می دهیم.

وی همچنین تاکید نمود: از ارتباطات برون سازمانی در هلال احمر تا زمانی که منجر به تسهیل امور گردد، مانع کار نباشد و جنبه حمایتی داشته باشد استقبال می کنیم، اما این ارتباطات به معنای دخالت در امور هلال احمر پذیرفتنی نخواهد بود.

سرپرست جمعیت هلال احمر در ادامه با اشاره به اینکه ظرفیت بی نظیر امدادگران، داوطلبان و جوانان هلال احمر در هیچ سازمان و ارگانی وجود ندارد، تاکید نمود: این ظرفیت بزرگ در سطح شایسته ای وجود دارد و باید با ایجاد اعتماد، از ریزش نیرو های هلال احمر جلوگیری کنیم.

همتی ارتقاء معیشت و رفاه کارکنان و پرسنل را دیگر محور مهم در هلال احمر مطرح نمود و گفت: امیدواریم با حمایت دولت، دغدغه کارکنان در این خصوص رفع گردد. مطمئنا نیرو های توانمند بسیاری داریم که اگر دغدغه کمتر و خودباوری و اعتماد به نفس بیشتری داشته باشند، فعالیت ها در این مجموعه به نحو احسن انجام خواهد شد.

سرپرست جمعیت هلال احمر به حمایت از فعالیت های روابط عمومی و لزوم توسعه فعالیت ها در این حوزه هم اشاره نمود و گفت: باید خدمات و زحمات هلال احمر در جامعه به شکل مداوم انعکاس مناسب یابد. ما به دنبال شانتاژ اخبار نیستیم بلکه انتظار داریم همین فعالیت ها و خدماتی که بطور واقعی انجام می گردد به درستی در جامعه انعکاس خبری پیدا کند.

وی بر لزوم آمادگی همیشگی امدادگران هم تاکید نمود و اضافه کرد: امدادگران ما باید برای ورود در حوادث و بحران های احتمالی آمادگی داشته باشند بنابراین ضروری است در موضوع پیشگیری از کرونا وارد نشوند. رئیس جمهوری هم بر آمادگی انبار های امدادی، لجستیک و توان نیرو های هلال احمر در زمان حوادث تاکید دارد؛ بنابراین اگر احتیاج به تزریق آنی اعتبارات باشد ضروری است که اقدامات لازم انجام گردد چراکه در هفته اول و دوم سال جدید ممکن است حوادث سیل و آبگرفتگی مشابه سال گذشته در پیش باشد و ضروری است امدادگران همچون نیرو های نظامی از آمادگی همیشگی برخوردار باشند؛ امدادرسانی در حوادث، پیشانی خدمات هلال احمر است.

همتی در ادامه به لزوم تقویت فعالیت های حوزه بین الملل جمعیت هلال احمر هم اشاره و تاکید نمود: در حوزه معاونت بین الملل هلال احمر به گسترش ارتباطات به منظور جذب یاری های بین المللی در بحران ها احتیاج داریم و این حوزه باید همچون یک دیپلمات قوی عمل نموده و با تقویت ارتباطات خود، برای حل مسائل مردم اقدام کند.

وی با توجه به نقش موثر هلال احمر در کنترل بحران کرونا تاکید نمود: باید در زمینه مدیریت بحران کرونا بصورت فعال وارد شویم. از فردا با برنامه ریزی که انجام می گردد و برگزاری جلسه با تمام معاونت ها و دریافت و آنالیز گزارش عملکرد هر بخش، موقعیت خود را احصا می کنیم تا بتوانیم در این زمینه کار های بزرگتری را پیش ببریم.

همتی اضافه کرد: در کار اداری بسیار جدی هستم تا روزی که از هلال احمر جدا می شوم، از عملکرد خود راضی باشم. اعتقاد دارم جمعیت هلال احمر امکانات، توان و ظرفیت کافی برای ارتقای خدمت به مردم را در اختیار دارد.

لازم به ذکر است بدنبال معرفی دو گزینه منتخب از سوی شورای عالی، رییس جمهور پنج شنبه بعدازظهر در حکمی دکتر کریم همتی را به عنوان سرپرست جمعیت هلال احمر منصوب کرد. نخستین جلسه شورای معاونان جمعیت هلال احمر نیز بلافاصله روز گذشته (آدینه) در محل ساختمان صلح برگزار گردید. در این جلسه مدیران مختلف به ارائه گزارش درباره فعالیت های اجرا شده در مورد بحران کرونا پرداختند و تصمیمات جدیدی برای ادامه کار گرفته شد تا با قدرت و توان بیشتر در زمینه مدیریت و کنترل بحران کرونا اقدامات لازم صورت گیرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 334

به "اگر کسی نمی تواند از حاشیه های اقتصادی هلال احمر دور بماند، همکاری با این مجموعه را ادامه ندهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر کسی نمی تواند از حاشیه های اقتصادی هلال احمر دور بماند، همکاری با این مجموعه را ادامه ندهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید