تور ارزان هلند: تداوم شورش و ناآرامی برای سومین شب متوالی در هلند

به گزارش مجله پیوند، شب گذشته نیز برای سومین شب پیاپی اعتراضات خشونت بار و شورش ها و درگیری هایی در بعضی شهرهای هلند در اعتراض به محدودیت های کرونایی برگزار گردید.

تور ارزان هلند: تداوم شورش و ناآرامی برای سومین شب متوالی در هلند

با تور ارزان هلند از کشور آسیاب های بادی دیدن کنید و در شهر زیبای آمستردام هلند گشت و گذار کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از نشریه دی سایت آلمان، در بسیاری شهرهای هلند برای سومین شب پیاپی اعتراضاتی خشونت بار علیه محدودیت های کرونایی برگزار شده و شورش ها و درگیری های خشونت باری رخ داد.

به گزارش رسانه های داخلی آشوبگران آتش سوزی هایی را به راه انداخته، ایستگاه های اتوبوس را تخریب نموده مواد آتش زا به سمت نیروهای پلیس پرتاب می کردند. گروه های مختلفی در شبکه های اجتماعی ربرای این اعتراضات خشونت بار فراخوان زده بودند.

پلیس از شورش و ناآرامی در جریان این اعتراضات از جمله در شهر انسخده هلند در نزدیکی مرزهای آلمان و شهر خرونینگن خبر دادند. ده ها جوان در مراکز این شهرها تجمع نموده و با مواد آتش زا به نیروهای پلیس حمله کردند. چندین دستگیری هم وجود داشت.

در خرونینگن هلند پلیس تجمعات را سرکوب کرد پاکسازی انجام شد. حداقل یک ویترین مغلزه در این شهر شکسته شد. در انسخده هم شرایط اضطراری اعلام شد.

این اعتراضات خشونت بار بعلاوه در شهرهای تیلبورگ، لیواردن و روزندال هلند هم برگزار شده و آشوبگران خسارات اقتصادی زیادی را به بار آوردند چندین نفر هم در جریان این خشونت ودرگیری ها دستگیر شدند.

در لیواردن یک بازی فوتبال بعد از پرتاب مواد آتش زا از طرف هواداران فوتبال که به علت شرایط کرونایی اجازه ورود به استادیوم را نیافتند متوقف شد.

در دو شب قبل از آن هم آشوب ها و ناآرامی هایی در جریان اعتراضات در شهرهای مختلف هلند از جمله روتردام و لاهه رخ داد. بر اساس اطلاعات نیروهای پلیس در جریان این اعتراضات و درگیری های خشونت بار از روز آدینه تا یکشنبه شب حدود 130 نفر دستگیر شدند.

در هلند حدود یک هفته است که به علت شرایط حاد کرونایی قرنطینه بخشی برقرار شده است.

تعداد موارد ابتلا به کرونا در هلند طی روزهای گذشته افزایش چشمگیری داشته و به همین علت یکی از کشورهایی که در پی این موج تازه بیماری، دست به دامان قرنطینه شده هلند است.

تنها در یک شبانه روز بالغ بر 21 هزار مورد ابتلا و 37 مورد مرگ ناشی از کرونا در هلند گزارش شده است؛ این در حالی است که پیش از این به مدت 6 ماه تعداد فوتی های کرونا در این کشور پایین یا تک رقمی بود.

میانگین موارد روزانه ابتلا به کرونا در هلند طی هفته گذشته 18 هزار نفر بوده است.

دولت هلند در پی وخامت اوضاع کرونایی اعلام نموده که در سه هفته آینده، رستوران ها، کافه ها و مراکز تجاری باید ساعت 8 شب تعطیل شوند؛ مراکز تجمعی دیگر به ویژه مکان های تفریحی، فرهنگی و ورزشی هم باید ساعت 6 عصر به کار خود انتها دهند. حضور افراد در محل کار، به جز موارد ویژه و با نظارت کارفرما، مشروط به ارائه گذرنامه سلامت است. کسانی که این گذرنامه را نداشته باشند، از امکان استفاده از کافه ها و رستوران ها محروم می شوند.

بر اساس محدودیت تازه، شهروندان هلند تنها در صورت واکسیناسیون کامل یا بهبود یافتن از کرونا می توانند به اماکن عمومی مراجعه نمایند و گواهی سلامت افرادی که فقط تست منفی کرونا دارند، فاقد اعتبار خواهد بود.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 آذر 1400 بروزرسانی: 5 آذر 1400 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 1326

به "تور ارزان هلند: تداوم شورش و ناآرامی برای سومین شب متوالی در هلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان هلند: تداوم شورش و ناآرامی برای سومین شب متوالی در هلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید