ترامپ بخش های مهم تماسش با زلنسکی را در متن منتشر شده حذف نموده است

به گزارش مجله پیوند، یک متخصص ارشد شورای امنیت ملی آمریکا در امور اوکراین در مجلس نمایندگان این کشور گفت، بخش هایی از متن منتشر شده مکالمات رئیس جمهور آمریکا و همتای او در اوکراین سانسور شده است.

ترامپ بخش های مهم تماسش با زلنسکی را در متن منتشر شده حذف نموده است

به گزارش گروه بین الملل مجله پیوند، الکساندر ویندمن متخصص ارشد شورای امنیت ملی آمریکا در امور اوکراین، روز سه شنبه در مجلس نمایندگان حاضر شد تا درباره تماس تلفنی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و ولودیمیر زلنسکی همتای اوکراینی او شهادت دهد.

به نوشته روزنامه ایندیپندنت، ویندمن گفت، در متن تماس تلفنی ترامپ و زلنسکی که توسط کاخ سفید منتشر شده است، کلماتی و عباراتی کلیدی حذف شده اند.

این متخصص امور اوکراین شرح داد، این قسمت های حذف شده شامل ادعای ترامپ مبنی بر وجود شواهدی است که جو بایدن رقیب انتخاباتی او و معاون رئیس جمهور پیشین آمریکا درباره وجود فساد در اوکراین صحبت نموده است.

همچنین بخش دیگری که حذف شده است شامل اشاره زلنسکی به شرکت گازی بوریسما در اوکراین است که پسر بایدن پیش تر عضو هیئت مدیره آن بود.

ویندمن در این جلسه که بیش از 10 ساعت طول کشید گفت، نگرانی وی بسیار فراتر از حذف شدن قسمت هایی از متن منتشر شده مکالمه است. او گفت: من نگران کل این تماس تلفنی بودم. فکر نمی کردم کار مناسبی باشد که از دولتی خارجی تقاضا گردد درباره شهروندی آمریکایی تحقیق کند و درخصوص پیامدهای حمایت دولت آمریکا از اوکراین نیز نگران بودم.

ویندمن در ادامه گفت: دریافتم که اگر اوکراین به دنبال تحقیقاتی درباره بایدن و بوریسما باشد، احتمالاً به صورت عملی پارتیزانی تفسیر می گردد که بدون شک می تواند منتج به از بین رفتن حمایت فراحزبی از اوکراین گردد که تا کنون توانسته آن را حفظ کند.

کارولاین مالونی رئیس موقت کمیته نظارت مجلس نمایندگان آمریکا، افشاگری های ویندمن را بسیار بسیار بسیار نگران کننده توصیف کرد.

ویندمن که 20 سال در ارتش آمریکا مشغول به کار بوده، با لباس نظامی و مدال های آویخته به کتش در این جلسه حاضر شده بود. علاوه بر او شماری دیگر از مقامات و دیپلمات های کنونی و پیشین آمریکایی با تحقیقاتی که مجلس نمایندگان از سوم مهر درخصوص اوکراین گیت شروع نموده، شرکت نموده اند.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 28 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 23

به "ترامپ بخش های مهم تماسش با زلنسکی را در متن منتشر شده حذف نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ بخش های مهم تماسش با زلنسکی را در متن منتشر شده حذف نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید