ترامپ شکست خود را در انتخابات آینده آمریکا پیش بینی کرد

به گزارش مجله پیوند، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در مصاحبه با شبکه تلویزیونی فاکس نیوز، شکست خود در انتخابات ریاست جمهوری 2020 این کشور را پیش بینی کرد و به این شبکه خبری آمریکایی گفت که جو بایدن احتمالا رئیس جمهوری شما خواهد بود.

ترامپ شکست خود را در انتخابات آینده آمریکا پیش بینی کرد

شبکه خبری فاکس نیوز امروز (آدینه) گزارش داد: در مصاحبه ای که دیروز (پنجشنبه) با ترامپ انجام شد، به نظر می رسد که وی از پیروزی مجدد در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 آمریکا دلسرد شده باشد .

بنابر این گزارش، ترامپ در مصاحبه با فاکس نیوز با وجود انتقاد و حمله به رقیب آینده انتخاباتی خود از حزب دمکرات، پیش بینی کرد که بایدن برنده انتخابات پیش رو در آمریکا باشد.

ترامپ به فاکس نیوز گفت: فردی که قادر به حرف زدن نیست، قرار است رئیس جمهوری شما گردد، چرا که بعضی از مردم شاید مرا دوست ندارند، همه آنچه که من انجام دادم به جهت کارم (وظیفه ام) بود.

گله مندی از آنچه به وفق مراد وی نبوده است

فاکس نیوز در این گزارش اضافه نمود: در جریان این مصاحبه ترامپ از دمکرات ها، اعتراض هایی که در آمریکا جریان دارد، رسانه ها، نظام قضایی و انجام آزمایش واکسن کووید-19 در جریان همه گیری ویروس کرونا، انتقاد کرد.

در حالی که تنها پنج ماه تا برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 آمریکا زمان باقی است، آنالیز های اولیه توسط مراکز و موسسات مطالعاتی در آمریکا حکایت از آن دارد که در انتخابات آینده، بایدن با احتمال کسب 248 رای الکترال بر ترامپ که شانس بدست آوردن تنها 204 رای الکترال دارد، پیروز خواهد شد.

شبکه خبری سی ان ان نیز روز چهارم تیر ماه با پرداختن به نقشه ایالت های آمریکا که کسب آرا الکترال در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو معین کننده نامزد پیروز است، در گزارشی مطرح کرد: تجزیه و تحلیل ها حاکی از آن دارد که ترامپ شانس چندانی برای کسب حد نصاب 270 آرا الکترال در انتخابات 2020 آمریکا را ندارد و این چشم انداز برای وی کاملا کم فروغ است.

نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا باید از مجموع 538 آرا الکترال، حدنصاب 270 آرا را به دست آورده که در این انتخابات برنده اعلام شوند.

هر ایالت از آمریکا بنابر تعداد نمایندگانی که در کنگره آمریکا دارند، به همان تعداد آرا الکترال یا مجمع گزینشگران به آنها تعلق می گیرد. در جریان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هر نامزد که بتواند بیشترین آرای مردمی در هر ایالت را به دست آورد، آنگاه آرا الکترال آن ایالت را به خود اختصاص می دهد.

تا به امروز بیشتر نظرسنجی هایی که از سوی موسسات و رسانه های مختلف آمریکا به عمل آمده، از رجحان جو بایدن نسبت به رقیب خود دونالد ترامپ خبر می دهند.

نظرسنجی موسسه افکارسنجی هریس و هاروارد کپس که در روزهای اخیر انجام شد، نشان داد که اگر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا همین امروز برگزار گردد، 56 درصد رأی دهندگان به جو بایدن نامزد حزب دمکرات رأی خواهند داد.

انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا پنجاه و نهمین انتخابات ریاست جمهوری در این کشور خواهد بود که قرار است در 3 نوامبر 2020 (سیزدهم آبان 1399) برگزار گردد.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 2 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 537

به "ترامپ شکست خود را در انتخابات آینده آمریکا پیش بینی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ شکست خود را در انتخابات آینده آمریکا پیش بینی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید