تزریق دز سوم واکسن کرونا برای پرسنل در معرض خطر شهرداری تهران

به گزارش مجله پیوند، مدیرعامل شرکت شهر سالم شهرداری تهران از تزریق دز سوم واکسن کرونا برای پرسنلی که در شهرداری بیشتر در معرض خطر هستند، اطلاع داد.

تزریق دز سوم واکسن کرونا برای پرسنل در معرض خطر شهرداری تهران

حمید چوبینه در گفت وگو با خبرنگاران، درباره آخرین شرایط واکسیناسیون کارکنان شهرداری تهران و تزریق دز یادآور برای آنها، گفت: دز سوم یا دز یادآور مواقعی تزریق می گردد که عموم مردم واکسن کرونای خود را دریافت نموده اند و ما متناسب با نوع واکسن دز سوم را به همکارانی که بیشتر در معرض خطر هستند، توصیه می کنیم.

وی اضافه کرد: دز سوم برای کارکنان بهشت زهرا(س)، میادین میوه و تره بار، آتش نشانی، سازمان مدیریت پسماند و کارکنان شرکت شهر سالم که بیشترین ارتباط را با مردم دارند، در اولویت قرار می گیرند تا دز سوم واکسن کرونا را دریافت نمایند.

وی ادامه داد: باید حداقل فاصله ای 6 ماهه از تزریق دز دوم افراد گذشته باشد و علائمی از بیماری هم نداشته باشند که بتوانیم این کار را برای همکاران انجام دهیم. در حال حاضر برای کارکنانی که 6 ماه گذشته باشد تنها کارکنان بهشت زهرا و شهرسالم هستند.

وی تاکید نمود: عملا همه پرسنل شهرداری تهران واکسینه شده اند مگر افرادی که به دلایل مختلف خودشان نخواسته اند مثلا گرفتار بیماری بوده اند، یا بعضی اعلام می نمایند واکسن کرونا مورد نظرشان در کشور وجود ندارد یا اینکه به لحاظ روحی و روانی آمادگی دریافت واکسن ندارند؛ لذا باید مکانیسم های فرهنگی به وسیله رسانه ها فراهم و دنبال گردد تا آمادگی لازم برای این افراد برای دریافت واکسن فراهم گردد.

چوبینه در پاسخ به سوالی درباره اینکه با برداشته شدن دورکاری تکلیف افرادی که واکسن دریافت ننموده اند و احتمال ایجاد محدودیت برای آنها، گفت: من به عنوان فردی که در عرصه سلامت کشور فعال هستم پیشنهاد می کنم با توجه به اینکه زندگی اجتماعی داریم، قواعد اجتماعی را بپذیریم.

وی ادامه داد: افراد اجازه ندارند به خودشان آسیب بزنند؛ بلکه اگر آسیب به خود موجب آزار و اذیت و بیماری دیگران گردد باید قواعد سختگیرانه تری اعمال گردد. باید تا جایی که می گردد برطرف احتیاج واکسن برای شهروندان انجام گردد و آنها هم که به لحاظ فرهنگی ممکن است با واکسن مشکل داشته باشند، فرصت بدهیم و آماده شان کنیم که دغدغه ذهنی و فرهنگی آنها برطرف گردد. چون زندگی اجتماعی است باید ضوابط به گونه ای ایجاد گردد که نقش موثر ایفا نمایند که افراد خود را ملزم به دریافت واکسن بدانند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 آبان 1400 بروزرسانی: 21 آبان 1400 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 1311

به "تزریق دز سوم واکسن کرونا برای پرسنل در معرض خطر شهرداری تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تزریق دز سوم واکسن کرونا برای پرسنل در معرض خطر شهرداری تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید