سلامتی و پزشکی

کرونا طراحی گوشی های هوشمند را متحول می کند

بسیاری از کارشناسان بر این باورند که شیوع گسترده ویروس کرونا موجب تغییر و تحولات عظیمی در طراحی و توسعه گوشی های هوشمند خواهد شد.

22 تیر 1399

اتهام جدید آمریکا به چین درباره کرونا

اداره تحقیقات فدرال (اف بی آی) و وزارت امنیت داخلی آمریکا چهارشنبه شب در بیانیه ای مشترک مدعی شدند که هکر های مرتبط با چین اقدام به شناسایی و سرقت اطلاعات ارزشمند مربوط به واکسن، معالجات و آزمایش های کرونا از شبکه ها و افراد دخیل در تحقیقات پیرامون این...

20 تیر 1399

کرونا باعث گردش دنیا به سمت انگاره های علمی می گردد

یک جامعه شناس با توجه به پژوهشی که انجام داده، معتقد است علاوه بر تاثیر این ویروس در حوزه های مالی، سیاسی و اجتماعی-فرهنگی، انتظار یک تغییر انگاره ای حاصل از ویروس کرونا دور از دسترس نخواهد بود و احتمالا دنیا شاهد یک گردش کلی و قوی به سمت انگاره علمی و...

20 تیر 1399

چاپ 3 بعدی فومی که 40 برابر می شود

دانشمندان با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی پیروز به ساخت یک نوع فوم شده اند که تا 40 برابر حجم اولیه خود بزرگ می شود و محدودیت اندازه را در چاپگرهای سه بعدی رفع کردند.

16 تیر 1399

آغاز آزمایش بالینی یک داروی کرونا در دانشگاه توکیو

گروهی از پژوهشگران دانشگاه توکیو آزمایش های بالینی دارویی به نام نافاموستات مسیلیت که احتمالا می تواند مبتلایان به ویروس کرونا را درمان کند را آغاز کرده اند.

16 تیر 1399

دو راه مهم پیشگیری از کرونا

مدیر پرستاری معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اهمیت روز جهانی بهداشت دست، رعایت بهداشت دست و فاصله گذاری اجتماعی را دو راه اصلی و مهم در پیشگیری از ابتلا به کرونا ویروس بیان کرد.

14 تیر 1399

آلمان: رفتار اروپا در قبال آفریقا در دوران کرونا شرم آور است

وزیر توسعه آلمان بی توجهی اروپا به عواقب شدید بحران کرونا در کشورهای آفریقایی و در حال توسعه را شرم آور خوانده و درباره هجوم مجدد پناهندگان در این شرایط هشدار داد.

14 تیر 1399

آنتی بادی که از ابتلا به کووید 19 جلوگیری می کند

محققان اروپایی ادعا می کنند آنتی بادی را کشف کرده اند که از ابتلا به ویروس SARS-CoV-2 جلوگیری و راستا عفونت را تغییر می دهد.

13 تیر 1399

مرگ و بدبختی؛ داستان بازماندگان روهینگیا از قاچاقچیان انسان

مسافر غیرقانونی یک کشتی در بنگلادش: بسیاری از مسافران می مردند و جنازه ها از عرشه به دریا پرت می شد. من هم به این فکر می کردم که چه زمانی خواهم مرد.

12 تیر 1399

تحصیل کارشناسی در چین 2020 (شرایط اخذ پذیرش تحصیلی دورۀ کارشناسی در چین)

چین در حال حاضر به کشوری ایده آل برای ادامه تحصیل دانشجویان بین المللی تبدیل شده است. دانشجویانی که تحصیل در چین را برای دوره کارشناسی برگزیدند چشم انداز شغلی روشنی را حتی در سطح بین الملل پیش روی خود می بینند. سیستم آموزشی چین در سطح دنیا مشهور می باشد...

10 تیر 1399

بازسازی گردشگری ایران زودتر از پیش بینی ها رخ داد

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: یکی از خصوصیات صنعت گردشگری این است که خیلی زود بازسازی و ترمیم می گردد، خوشبختانه این مهم در ایران زودتر از پیش بینی ها رخ داد و با شروع سفرهای داخلی، شاهد رونق مجدد صنعت گردشگری در ایران هستیم.

7 تیر 1399

خبرنگاران اولویت های مالی وزارت کشور در سال 99 به استانداران ابلاغ می گردد

تهران- خبرنگاران- معاون هماهنگی امور مالی و توسعه منطقه ای وزیر کشور بیان کرد که عبدالرضا رحمانی فضلی عصر شنبه اولویت های مالی وزارت کشور را در سال جهش فراوری به استانداران سراسر کشور ابلاغ می نماید.

7 تیر 1399

انتشار دومین نامه رهبر کره شمالی در اوج شایعات

در حالی که شایعات زیادی در خصوص سلامتی کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در چند روز اخیر در رسانه های منطقه منتشر شده است رودونگ سینمون روزنامه رسمی این کشور، برای دومین روز مستمر بدون انتشار عکس یا فیلمی از کیم، به انتشار نامه وی خطاب به کارگران یک مجتمع تفریحی...

3 تیر 1399

مقام سوم مسابقات آنلاین کشوری سپک تاکرا به ورزشکار مراغه ای رسید

سعید حسامی ملی پوش مراغه ای مقام سوم مسابقات آنلاین زیر 18 سال کشوری ضربه تک پا در رشته سپک تاکرا را کسب کرد.

2 تیر 1399

حفظ آرامش بازار و تأمین سفره مردم اولویت اول است

وزیر کشور در بخشنامه ابلاغ 30 اولویت اقتصادی به استانداران سراسر کشور بر حفظ آرامش در بازار و تأمین سفره مردم با رویکرد اقشار متوسط و ضعیف تأکید کرد.

2 تیر 1399

خبرنگاران جابه جایی میدان میوه و تره بار بندرعباس یک ضرورت است

بندرعباس - خبرنگاران - میدان میوه و تره بار قدیمی بندرعباس که در گذشته احداث شده جوابگوی نیازهای امروز نبوده و با توجه به شیوع بیماری ویروسی کرونا جابه جایی به مکان جدید هم یک ضرورت است.

31 خرداد 1399

خبرنگاران استاندار یزد ایجاد بانک اطلاعاتی نیازمندان را خواهان شد

یزد- خبرنگاران - استاندار یزد گفت: وجود بانک اطلاعاتی کامل و جامع از نیازمندان استان لازم است ، بارها نسبت به این موضوع اقدام شد، ولی نتیجه ای حاصل نشد و خروجی آن اقدام مشترکی نبود که باید تمهیدات لازم در این مورد اندیشه گردد.

29 خرداد 1399

ویروس مولد بیماری کووید - 19 SARS-CoV-2 در ایران جهش های زیادی پیدا نموده است

نتایج اولیه طرح تحقیقاتی آنالیز فیلوژنتیک و تنوع ژنتیکی ویروس مولد کووید 19 در مجله علمی- پژوهشی فرهنگ و ارتقای سلامت در سایت فرهنگستان علوم پزشکی نهاده شد.

28 خرداد 1399

کسب و کارهای فعال در داده های زیستی حمایت می شوند

رییس مرکز فناوری های همگرا معاونت علمی از حمایت ها و اقدامات لازم برای توسعه کسب و کارها در حوزه داده های زیستی اطلاع داد و گفت: تنها راه توسعه بازار این حوزه در کشور، جلوگیری از خروج نمونه ها به خارج است.

27 خرداد 1399

کولاکوویچ: معروف رهبر والیبالیست های نسل خود است، سرمربی جدید از ثمرات کار ما بهره می برد

سرمربی سابق تیم والیبال ایران ضمن تمجید از توانمندی های سعید معروف مطرح نمود 3 سال سخت قبل از المپیک تلاش کرده است و اکنون سرمربی جدید ثمرات کار او را خواهد برد.

27 خرداد 1399
تعداد: (125)