جدال لفظی مقام های آرژانتین و انگلیس بر سر جزایر مالویناس

به گزارش مجله پیوند، یکی از مقامات ارشد نظامی اسبق انگلیس به سیاستمداران آرژانتینی که نسبت به استقرار نظامی انگلیس در جزایرمالویناس موضع گرفته بودند، اهانت کرد.

جدال لفظی مقام های آرژانتین و انگلیس بر سر جزایر مالویناس

به گزارش گروه بین الملل مجله پیوند، یک فرمانده نیروی دریایی سلطنتی انگلیس با بیان جملاتی اهانت آمیز سخنان اخیر برخی سیاستمداران آرژانتینی در خصوص تردد کشتی جنگی انگلیس در جزایر مالویناس واقع در جنوب اقیانوس اطلس را پاسخ داد.

به نوشته وبگاه پورت موث چندی قبل کشتی جنگی 2 هزار تنی ایچ ام اس فورث که جدیدا ساخته شده وارد جزاریر مالویناس شد. به دنبال این مسئله برخی مقامات و سیاستمداران این منطقه استقرار کشتی جنگی انگلیسی را محکوم کردند وگفتند که این حضور نظامی برهم زننده صلح و امنیت در منطقه در برهه ای است که جهان با ویروس کرونا دست وپنجه نرم می کند.

آندراس داکاری از مقامات ارشد جزایر مالویناس گفته بود، انگلیس در این برهه در حال قدرت نمایی نظامی است.

به دنبال سخنان مقامات آرژانتینی یک فرمانده اسبق نیروی دریایی انگلیس که در جنگ کوتاه مدت این انگلیس با آرژانتین کشتی اش از سوی نیروی دریایی آرژانتین غرق شد، دولت و برخی مقامات آرژانتین را به اقدامات و سخنان مبالغه آمیز متهم کرد.

دریادار آلن وست در بخشی از سخنان توهین آمیز خود به مقامات آرژانتینی گفت که آنها باید خفه شوند و سکوت کنند تا اوضاع مرتب شود.

جنگ مالویناس در سال 1982 در زمان نخست وزیری مارگارت تاچر بین انگلیس و آرژانتین بر سر مالکیت جزایر مالویناس در گرفت. در این نبرد 74 روزه 255 انگلیسی و شماری نیروهای آرژانتینی جان خود را از دست دادند. این جزایر اینک در تصرف انگلیس است.

یک رسانه اسپانیایی زبان چندی قبل در گزارشی نوشت که بر اساس دلایل تاریخی، جغرافیایی و قضایی موجود حاکمیت جزایر مذکور متعلق به آرژانتین است. (جزئیات بیشتر)

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 28 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 436

به "جدال لفظی مقام های آرژانتین و انگلیس بر سر جزایر مالویناس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جدال لفظی مقام های آرژانتین و انگلیس بر سر جزایر مالویناس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید