سافاری خاطره انگیز در اقامتگاه هایی بی نظیر

به گزارش مجله پیوند، سافاری یا وحش گشت از جمله فرصت های ناب گردشگری است که امکان تماشا و عکسبرداری از جانوران زیبا را در محیط زیست طبیعی شان فراهم می کند و چه بهتر که این سفر با اقامتی خاص، فراموش نشدنی تر بشود.

سافاری خاطره انگیز در اقامتگاه هایی بی نظیر

زنگ بیدار باش آن هم ساعت 6 صبح، گشت و گذار صبحگاهی با ماشین در دل طبیعت زیبای شماری از کشورهای آفریقا، چرت بعدازظهر در سکوت دلپذیری که در نهایت با یک فنجان چای خوش عطر و طعم دنبال شده و باعث می گردد که خاطره یک سافاری بی نظیر در فکر ها جاودانه گردد. برای آن دسته که در پی تجربه چنین سفر مفرحی هستند، اخبار جالبی داریم. در این مجال با ما همراه باشید تا با شماری از معروف ترین اقامتگاه های قاره آفریقا آشنا شویم که چه از حیث طبیعت و حیات وحش و چه از نظر برنامه های تفریحی دستی پر داشته و به خوبی از عهده سرگرم کردن مهمانان خوش شانس خود برمی آیند.

نیک بی (Nick Bay) پایه گذار وب سایت Your Private Africa که ساکن شهر سیاتل آمریکا است و در کار طراحی و ارائه برنامه های متنوع سافاری است به معرفی شماری از بهترین اقامتگاه و تفریحگاه های قاره سیاه پرداخته که به نظر می رسد از امکانات رفاهی خوبی برخوردار بوده و به خوبی با ذائقه علاقه مندان این نوع سیر و سفر هم خوانی دارند.

Tswalu Kalahari، آفریقای جنوبی

بزرگ ترین اقامتگاه خصوصی واقع در آفریقایی جنوبی که در اصل به عنوان بخشی از گرین کالاهاری (Green Kalahari) شناخته شده و از سوی دیگر به دلیل موقعیت خاصش به حیات وحش غنی و شگفت انگیز این سرزمین دسترسی خوبی دارد. به علاوه این منطقه از دیرباز به عنوان مکانی عاری از مالاریا شناخته شده است.

اگرچه این اقامتگاه در آن واحد تنها می تواند پذیرای 30 نفر باشد، اما در عین حال خلوت و آرامشی خاص را به مهمانان خود هدیه می دهد. اما عمده امتیازات این منطقه به سافاری های متنوع آن بازمی گردد که از آن جمله می توان به سافاری با ماشین، سافاری با پای پیاده، سافاری سوار بر اسب اشاره کرد. همچنین پرواز با هلیکوپتر برفراز مکان های دیدنیی و چشم انداز فراموش نشدنی این منطقه و نیز برپایی کمپ و خوابیدن زیر نور ستارگان از دیگر ویژگی های مثبت و امتیازات خاص این اقامتگاه است. Tswalu، همچنین می تواند بابت گونه های نادر و البته متنوعش به خود ببالد که از آن جمله می توان به شیر یال سیاه، میرکات، کفتار و مورچه خوار فلس دار اشاره کرد.

از قلم نیاندازید که اغلب در این منطقه فرصتی برای گفتگو و نیز فعالیت های تحقیقاتی برقرار است که می توانید با شرکت در آن ها بر عمق آگاهی خود از حیات وحش این ناحیه بیفزایید.

کمپ Hoanib، ساحل اسکلت، نامیبیا

یک کمپ چادری برپاشده در ساحل زیبا و مجذوب کننده اسکلت در شمال غربی کشور نامیبیا که حال و هوایی معاصر و امروزی دارد. این منطقه از حیات وحش قابل توجهی بهره می برد، از جمله جانوران ساکن این نواحی می توان به شیر صحرایی و فیل اشاره کرد. همین امر باعث شده تا سافاری با ماشین و نیز سافاری در طبیعت با پای پیاده در این مکان بسیار محبوب و پرطرفدار شده و به نوعی این منطقه را از این حیث به معروفیت برساند.

اما در عین جستجو و دیدنی این مخلوقات کمیاب، آن دسته از افرادی که بیش از سه شب در این کمپ اقامت کنند، می تواند در گشت و گذار در این منطقه ساحلی جالب توجه نیز شرکت کرده و از واحه های بیابانی این منطقه دیدن کنند که در امتداد رودخانه واقع شده اند. در نهایت این بازدید به دیدنی ردیفی از کشتی های شکسته و نیز بزرگ ترین کلنی خوک آبی خزدار این منطقه ختم می گردد.

از قلم نیاندازید که زمانی را نیز به مشارکت با تیم پروژه تحقیقاتی شیر صحرایی که در حوالی این کمپ برپا است، اختصاص دهید.

کمپ ساسج تری (Sausage Tree)، زامبیا

قرار گرفته زیر سایبانی از درختان ساسج و ماهاگونی و واقع شده در حوزه رودخانه زامبیزی (Zambezi)، این کمپ را باید یکی از معدود کمپ هایی دانست که در بخش سفلی پارک ملی زامبیزی واقع شده است.

این کمپ فعالیت و برنامه های متنوعی برای مهمانان خود از هر سن و سالی تهیه و تدارک دیده که بهترینش یک برنامه ماشین سواری خصوصی به همراه راهنما است که برای همه افراد حاضر در کمپ برقرار است. در نهایت مهمانان می توانند بسته به حال وهوا و سلیقه شخصی، از میان برنامه هایی همچون سافاری با ماشین، سافاری پیاده، قایق سواری، گشت و گذار ماجراجویانه با کانو و ماهیگیری یکی را انتخاب کرده و در مدت اقامت شان به بهترین شکل سرگرم شوند.

از قلم نیاندازید که وعده ناهار این کمپ در میان چشم اندازی وسیع و دیدنیی سرو می گردد، پس این فرصت استثنائی را از دست ندهید.

Ol Jogi، کنیا

این اقامتگاه در زمینی به مساحت 58 هزار جریب واقع شده که بخشی از منابع طبیعی است که به صورت خصوصی در تملک یک خانواده است. اما خود اقامتگاه برفراز یک صخره قرار گرفته و دیدی خوب رو به قله کنیا دارد. این ملک دارای فعالیت های متنوعی سافاری همچون سواری با ماشین، اسب سواری و نیز راهپیمایی همراه با راهنما است. همچنین حمام و زمین تنیس به همراه یک مرکز درمان و کلینیک دامپزشکی از دیگر امکانات این مجموعه است.

در این مرکز تیمی برای نجات گونه های در معرض خطر تشکیل شده که وظیفه شناسایی حیوانات آسیب دیده و درمان آن ها را بر عهده دارند. این تیم همچنین با روی باز آماده پذیرایی از مهمانان این اقامتگاه و آشنا کردن شان با فرایند کلی فعالیت های خود است. درمجموع اداره کنندگان این مکان تمام سعی خود را به کار بستند تا در قالب برنامه های متنوع روزانه، هر مهمان بر اساس علایق خود، کاری برای انجام دادن داشته و از فعالیت ها و تجربیات موجود نهایت استفاده و لذت را ببرد. در نهایت فرصت پرواز با هلیکوپتر بر فراز قله کنیا و دریاچه (Turkana) را از دست ندهید.

Singita Pamushana، زیمباوه

خود فضای این اقامتگاه که در مجاورت دریاچه ای به همین نام واقع شده، به اندازه کافی مفرح و سرگرم کننده است که در همراهی با فضاسازی داخلی، اقامتی دلچسب و خاطره انگیز را رقم خواهد زد. اما با این وجود این اقامتگاه فعالیت های متنوع و مفرحی را برای مهمانان مهیا کرده است که از آن جمله می توان دوچرخه سواری در کوهستان، سافاری با قایق، ماهییگری و گشت و گذار در طبیعت زیبای کشور زیمباوه رانام برد.

آن دسته از افرادی که بیش از چند روز در این اقامتگاه ساکن باشند می توانند در تجربه سفر به بقایای باستانی تمدن کهن این کشور نیز سهیم شده و حتی به بازدید صخره های زیبا و خوش چشم انداز Chilojo بفرایند که در مجاورت پارک ملی Gonarezhou واقع شده اند. بازدید از آثار هنری حک شده روی صخره های این منطقه را از دست ندهید.

کمپ جک (Jack Camop)، بوتسوانا

این کمپ در ملکی خصوصی در شرق پارک ملی Makgadikgadi در کشور بوتسوانا واقع شده است. در این کمپ دوازده چادر به سبک چاردهای بادیه نشینان نصب شده که در علفزاری مسطح برپا شده اند.

این کمپ ارائه دهنده شماری از تجربیات سافاری غیر معمول است که از آن جمله می توان به بازدید از محل زندگی کلنی میرکات ها، سواری با موتورهای چهارچرخ روی دشت نمکی، اسب سواری و سافاری با ماشین اشاره کرد. در فصل سبز و خوش آب و هوا، مهمانان می توانند از فرصت استنثائی دیدنی مهاجرت بزرگ گله های گورخر لذت ببرند که دومین مهاجرت بزرگ این گونه به شمار می آید.

به علاوه بسته به درخواست و ذوق و سلیقه مهمانان، دست اندرکاران اداره کمپ آماده ارائه انواع تجربیات خاص و خاطره انگیز هستند، مثل پرواز با هلیکوپتر برفراز جزیره کوبو (Kubu Island) و گشت و گذار در میان تخته سنگ های غول پیکر و درختان بائوبابی که در میانه دشت نمک واقع شده اند.

پیاده روی در کنار مردم محلی دیگر فعالیت سرگرم کننده ای است که بهتر است در میان انبوهی از برنامه های متنوع به دست فراموشی سپرده نگردد.

به خاتمه این مطلب رسیدیم، امیدوارم از مطالعه آن و همراهی با ما لذت برده باشید. راستی اگر قرار باشد روزی در یک سافاری خاص و خاطره انگیز شرکت کنید، کدام یکی از اقامتگاه های بالا را انتخاب خواهید کرد؟ نظرات خود را با ما نیز در میان بگذارید.

منبع: کجارو / afar.com
انتشار: 4 خرداد 1401 بروزرسانی: 4 خرداد 1401 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 1497

به "سافاری خاطره انگیز در اقامتگاه هایی بی نظیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سافاری خاطره انگیز در اقامتگاه هایی بی نظیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید