سالانه 70 هزار نفر به بیماران سرطانی کشور اضافه می شود

به گزارش مجله پیوند، خبرنگاران/کرمانرییس بیمارستان مهرگان کرمان گفت: سالانه 70 هزار بیمار سرطانی جدید در کشور و سالانه 50 هزار مرگ در سرطان داریم که تا 10 سال آینده آمار سرطان ما 200 هزار نفر خواهد رسید. چه کسی مسئول کنترل این مسائل است.

سالانه 70 هزار نفر به بیماران سرطانی کشور اضافه می شود

به گزارش مجله پیوند، دکترکرامت یوسفی امروز 9 آبان ماه در همایش بیمه سلامت استان کرمان اظهار کرد: در کشور ما نخستین عامل مرگ و میرها بیماری های قلبی عروقی، علت دوم تصادفات رانندگی و عامل سوم سرطان ها است.

وی با بیان اینکه حوادث ترافیکی، چاقی، دخانیات، ریزگردها، عدم ورزش کردن و ... از عوامل ایجاد ناسلامتی و ایجاد هزینه هاست شرح داد: 30 درصد از سرطان ها به خاطر مصرف دخانیات و 20 درصد به دلیل چاقی است اما رستوران ها و کافه ها مثل قارچ می روید و نظارتی نمی شود.

یوسفی با اشاره به عدم نظارت بر تولید و حمل محصولات کشاورزی اظهار داشت: برنامه ای برای کنترل سیستم باربری وجود ندارد و در سیب زمینی که تولید می شود هزار برابر حد مجاز نیترات وجود دارد و در پرورش گاو شیری اوره به علوفه اضافه می کنند.

کننده جامعه پزشکی کرمان اظهار داشت: سالانه 70 هزار بیمار سرطانی جدید در کشور و سالانه 50 هزار مرگ در سرطان داریم که تا 10 سال آینده آمار سرطان ما 200 هزار نفر خواهد رسید. چه کسی مسئول کنترل این مسائل است.

وی با مطرح کردن این سئوال که آیا مسوولان استان کرمان برا کنترل کشاورزی استان برنامه دارند؟ اضافه کرد: باید مسوولان استان به جد این موارد را پیگیری کنند.

یوسفی در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: همه هم و غم بیمه حفظ حرمت پزشکی و حفظ حقوق شهروندی است اما سکانداران بخش سلامت و پزشکی به خاطر نحوه برخورده بیمه ها در حال غرق شدن هستند.

رییس بیمارستان مهرگان کرمان اضافه کرد: با توجه به هزینه ها، افزایش حقوق و ... چگونه بخش خصوصی می تواند فعالیت کند؟

وی با اشاره به برخوردها با جامعه پزشکی گفت: این رفتار درستی با جامعه فرهیخته نیست.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 24

به "سالانه 70 هزار نفر به بیماران سرطانی کشور اضافه می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سالانه 70 هزار نفر به بیماران سرطانی کشور اضافه می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید