مصرف هزار و 500 مگاوات برق توسط استخراج کنندگان رمزارز

به گزارش مجله پیوند، سخنگوی صنعت برق در یکی از شبکه های احتماعی نوشت: یک هزار و 500 مگاوات برق توسط استخراج کنندگان رمزارز مصرف می گردد.

مصرف هزار و 500 مگاوات برق توسط استخراج کنندگان رمزارز

به گزارش خبرنگاران، مصطفی رجبی مشهدی روز دوشنبه در صفحه اینستاگرام خود نوشت: براساس تخمین منابع خارجی حدود پانزده هزارمگاوات برق در کل دنیا توسط دستگاه های استخراج رمزارز مورد استفاده قرار می گیرد.

وی ادامه داد: طبق آنالیز این منابع حدود 10 درصد این میزان مصرف برق، سهم ایران است.

معاون برنامه ریزی مالی شرکت فراوری، انتقال و توزیع نیروی برق ایران نوشت: براین اساس می توان گفت میزان مصرف برق واحدهای استخراج رمز ارز حدود یک هزار و 500 مگاوات است، یعنی سهم رمزارزها در این میزان افزایش مصرف برق 25 درصد است.

رجبی مشهدی ادامه داد: وزارت نیرو برای تامین واحدهای استخراج رمزارز تنها 320 مگاوات مجوز تا به امروز صادر نموده است که 200 مگاوات آن فعال است این به آن معنا است که حدود 1300 مگاوات مصرف واحد های غیرمجاز است.

وی نوشت: در حال حاضر بسیاری از دستگاه های استخراج رمزارز که بعضی قدیمی هستند و به زودی از مدارخارج می شوند در واحدهای مسکونی شایع شده است.

سخنگوی صنعت برق اضافه نمود: این امر علاوه برافزایش مصرف برق خانگی موجب آسیب به شبکه برق و برق همسایگان می گردد میزان خسارت براساس متوسط نرخ صادراتی برق از زمان فعالیت این دستگاه ها محاسبه می گردد.

رجبی مشهدی نوشت: اگر خسارتی به شبکه برق منطقه و همسایگان وارد شده باشد این خسارت دریافت خواهدشد و همچنین واحد فرد متخلف به دستگاه قضایی معرفی خواهد شد.

وی ادامه داد:واحدها در صورت تمایل برای فعالیت باید مجوز تجهیزات و فعالیت خود را از وزارت صنعت، معدن و تجارت دریافت نمایند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 8 تیر 1400 بروزرسانی: 8 تیر 1400 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 1134

به "مصرف هزار و 500 مگاوات برق توسط استخراج کنندگان رمزارز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصرف هزار و 500 مگاوات برق توسط استخراج کنندگان رمزارز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید