نگذارید واحدهای گردشگری تعطیلی گردد

به گزارش مجله پیوند، ولی تیموری، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی جهت افزایش آگاهی و اطلاع بخشی در راستا فرایند ارائه تسهیلات به بنگاه های آسیب دیده از کرونا در صنعت گردشگری کشور و نیز به منظور آسیب شناسی، برطرف مسائل و ارائه اطلاعات لازم در مورد نحوه تسهیلات پرداختی، به وسیله ویدئو کنفرانس با مدیران کل استانی به بحث و گفتگو پرداخت.

نگذارید واحدهای گردشگری تعطیلی گردد

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، با تاکید بر اینکه در پی بحران کرونا تا کنون بیشترین خسارت به صنعت گردشگری کشور وارد شده است؛ از مدیران کل استانی خواست با دلسوزی و کوشش هرچه بیشتر در راستای افزایش تعامل فرابخشی، فراهم آوردن بستر عملیاتی لازم جهت محقق شدن آیین نامه ها و دستورالعمل های اجرایی کوششی جدی به منظور بهره مندی از فرصت حاصل برای بازیابی و حمایت از فعالان صنعت گردشگری کشور به کار بندند.

معاون گردشگری با تاکید بر این که پیرو تمدید مدت زمان معین شده، تنها تا خاتمه ماه جاری امکان ثبت نام و اخذ تسهیلات حوزه گردشگری وجود دارد؛ تاکید نمود: بیش از 3 هزار میلیارد تومان اعتبار برای حمایت و پشتیبانی از صنعت گردشگری کشور در نظر گرفته شده است که بهره مندی از این امکان در قالب تسهیلات، احیای حداقلی این حوزه را به دنبال خواهد داشت.

او تاکید نمود: تا به امروز از سوی معاونت گردشگری فهرست بیش از 20 هزار متقاضی واجد شرایط جهت دریافت وام به سامانه کارا معرفی شده است؛ لذا این فرایند در استان هایی که آمار پرداختی قابل توجهی دارند؛ نشان از فعالیت هر چه بیشتر و کوشش ادارات کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ها دارد.

تیموری با تاکید بر این که در شرایط کنونی همه کوشش ما در این است تا ضمن حمایت از کسب و کارهای گردشگری، مانع تعطیلی واحدهای خدمات دهنده در حوزه گردشگری شویم، گفت: بعضی کوتاهی ها و عدم همکاری های گزارش شده به هیچ عنوان پذیرفته و قابل قبول نیست و تنها بهانه گیری به شمار می آید؛ چرا که دستورات اجرایی و قانونی کاملی پشتوانه این اقدام است و تسهیلات مورد نظر از سوی بانک مرکزی به همه بانک ها ابلاغ و از سوی بانک های عامل در اختیار استان های کشور قرار گرفته است.

معاون گردشگری تاکید نمود: هرگونه کوتاهی و اهمال در زمینه پرداخت وام به فعالان آسیب دیده حوزه گردشگری به سرعت گزارش داده گردد تا ضمن اعمال قانون از اندک زمان باقی مانده به منظور بهره مندی از این امکان نهایت استفاده گردد.

تیموری وبینار برگزار شده را به گونه ای تبادل تجربیات میان استان های کشور در زمینه طی مراحل دریافت و پرداخت تسهیلات مذکور عنوان نمود و نتیجه آن را آگاهی بخشی، تسهیل و شتاب در این زمینه عنوان نمود.

به گزارش روابط عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، او در خاتمه تاکید نمود: مجموعه فعالیت های ادارات کل استانی در قالب اقدامات گسترده متقاعدسازی و مطالبه گری می تواند به نبض حیات صنعت گردشگری کشور قوت بخشد.

منبع: گردشبان
انتشار: 26 بهمن 1399 بروزرسانی: 26 بهمن 1399 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 886

به "نگذارید واحدهای گردشگری تعطیلی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگذارید واحدهای گردشگری تعطیلی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید