پوستر دیواری چیست؟ همه چیز درباره پوستر دیواری

به گزارش مجله پیوند، تغییرات دکوراسیون داخلی خانه از علایق همیشگی افراد به ویژه بانوان برای تنوع بیشتر در خانه است و به این منظور، کارهای زیادی می توانند انجام دهند. ممکن است هر از گاهی به عوض کردن مبل و پرده خانه بپردازند و یا فرش و سایر لوازم خانه را تغییر دهند. همچنین ممکن است که نسبت به نقاشی دیوارها و تغییر رنگ و نور خانه اقدام نمایند و یا دیوارهای خانه را کاغذ دیواری نمایند. همچنین در این میان، نصب پوستر دیواری نیز یکی دیگر از کارهایی است که می توانند انجام دهند. آنچه در این مقاله به آن خواهیم پرداخت، خرید و چاپ انواع پوستر دیواری و معرفی مرکز تخصصی پوسترهای دیواری در ایران است.

پوستر دیواری چیست؟ همه چیز درباره پوستر دیواری

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

پوستر دیواری چیست و چه کاربردهایی دارد؟

پوستر دیواری نوعی برچسب و یا پوستر است که در ابعاد و طرح های مختلفی چاپ می گردد و برای نصب بر روی بخشی از دیوار یا یک دیوار کامل از خانه مورد استفاده قرار می گیرد. پوسترهای دیواری همانطور که از نامشان پیدا است، نوعی پوستر هستند که به وسیله چسب، بر روی دیوار نصب می شوند و نقش بسزایی در روح بخشیدن به محیط دارند. امروزه انواع بسیار گوناگونی از طرح ها و جنس های مختلف این پوسترها در بازار موجود هستند که به کمک آن ها می توان دست به خلاقیت های فراوان در دیزاین داخلی خانه زد.

پوستر دیواری به آن دسته از طرح های گفته می گردد که نمای سه بعدی ندارند و به صورت یک تصویر ساده هستند. بیشتر افراد برای تغییر دکوراسیون خانه یا محل کار خود به سراغ تغییر وسایل اساسی مانند مبلمان، پرده و…. می فرایند و با صرف هزینه زیاد اقدام به عوض کردن چیدمان خانه یا محل کار خود می کنند.

اما روش دیگری که به وسیله آن می توانید جلوه محیط کار یا منزل خود را به کلی دگرگون کنید، استفاده از پوستر دیواری برای پوشاندن دیوارها است.امروزه تنوع پوستر دیواری در بازار به حدی است که هر کس با هر سلیقه ای می تواند برای ایجاد تنوع در دکوراسیون خود به سراغ انتخاب پوستر سه بعدی برود.

تفاوت پوستر دیواری و کاغذ دیواری

برخی از سایت ها به اشتباه پوستر دیواری و کاغذ دیواری را یک محصول معرفی می کنند و به این ترتیب، تفاوت این دو کالا برای مشتریان مبهم خواهد شد؛ به طوری که امروزه بسکمک این دو را یک محصول می دانند و درک درستی از تفاوت آن ها ندارند. برای روشن تر شدن این موضوع در این قسمت برخی از تفاوت های این دو کالا را با هم بررسی خواهیم نمود. البته توجه کنید کاغذ دیواری سه بعدی، پوستر سه بعدی، پوستر دیواری سه بعدی هر سه نام دیگر پوستر دیواری می باشد و هیچ تفاوتی از نظر جنس و متریال با یکدیگر ندارند ولی با کاغذ دیواری تفاوت دارند.

پوسترهای دیواری ممکن است برای یک جای خاص از خانه طراحی شوند و یا بخشی از دیوار را دربر بگیرند و برای پوشاندن تمامی دیوارها مناسب نیستند؛ اما کاغذهای دیواری برای پوشش یک دیوار کامل و یا تمام دیوارهای یک محیط مناسب هستند. همچنین کاغذهای دیواری قابلیت شستشو داشته و دوام بیشتری نیز بر روی دیوارها خواهند داشت. در حالی که پوستر دیواری غالبا قابلیت شستشو نداشته و به راحتی نیز می توان آن را با پوستر دیگری جایگزین نمود.

نصب پوستر دیواری بسیار سریع تر از کاغذ دیواری انجام می گیرد و با آنکه نصب هر دو باید توسط افراد متخصص در این زمینه انجام گردد، اما دردسر نصب پوستر دیواری به مراتب کمتر است. همچنین قیمت پوستر دیواری هم اغلب اوقات از کاغذ دیواری کمتر است؛ البته این موضوع به ابعاد کار و نوع پوستر دیواری نیز بستگی خواهد داشت.

صفحه جدید ما را دنبال کنید

دنبال می کنم

کاغذهای دیواری معمولاً از ضخامت بیشتری نسبت به پوسترهای دیواری برخوردارند و وجود یک لایه محافظت کننده در آن ها، سبب آسیب پذیری کمتر آن ها نسبت به پوستر دیواری می گردد. تفاوت عمده دیگر این دو محصول نیز در طرح های موجود آنان است. معمولاً کاغذ دیواری ها طرح های تکرار شونده ای در رول های یکنواخت هستند؛ اما پوسترهای دیواری به صورت منحصربه فرد چاپ می شوند و طرح های آن ها نیز منحصر به فرد و شامل تصاویر بسیار متنوع است.

انواع پوستر دیواری

پوسترهای دیواری را می توان از نظر جنس، ابعاد و طرح های مخلتف به صورت مجزا دسته بندی نمود. به عنوان مثال پوسترهای دیواری می توانند از نظر جنس به انواع استیکرها، برچسب های دیواری و پوسترهای بزرگ چند رول تقسیم شوند. یا از نظر ابعاد ممکن است این پوسترها برای نصب بر روی وسایل، ستون ها، بخشی از دیوار یا تمام یک دیوار طراحی شده باشند؛ اما عمده تفاوت آن ها در طرح های موجود این پوسترها در بازار است.

پوستر دیواری طرح گل، نوعی پوستر دیواری است که طرفداران خاص خود را دارد و در کنار آن، پوستر دیواری سه بعدی، دنیای خاص خود را دارد. برخی پوسترهای دیواری، یک طبیعت در ابعاد واقعی را به اتاق شما اضافه می کنند و برخی نیز در نقش یک پنجره رو به یک منظره چاپی ظاهر می شوند. همچنین پوسترهای دیواری می توانند با طرح دلخواه شما طراحی و اجرا شوند که در این زمینه، در ادامه توضیح خواهیم داد.

قیمت خرید و نصب پوستر دیواری

بدون شک خرید پوستر دیواری و افزودن آن به دیوارهای خانه، یکی از بهترین ایده ها برای تنوع در طراحی داخلی خانه است و روح و معنای بهتری به خانه شما خواهد بخشید. بسکمک از افراد نمی توانند با استفاده از رنگ ها و طرح های موجود در کاغذ دیواری، تمام خواسته خود را برآورده سازند و همواره در جستجوی طرح های منحصر به فرد تر هستند. گاهی یک رنگ خاص بر روی دیوار، به طور کامل قادر به بیان احساسات یک فرد در خانه نیست. اینجا است که پوسترهای دیواری می توانند نقش آفرین باشند و با طرح ها و رنگ های خاص تر، به طور مستقیم برآوردن خواسته افراد را نشانه بفرایند.

برای خرید و نصب پوستر دیواری بهتر است که با متخصصین این کار مشورت بگیرید و حتماً پیش از انتخاب نهایی، گزینه های متعدد را بررسی کنید و ایده های مختلف را به تماشا بنشینید. این کار سبب رشد خلاقیت شما خواهد شد و بدون شک بر روی انتخاب نهایی شما تاثیر خواهد گذاشت. همچنین رفتن به سراغ شرکت هایی مانند والینو که بنگاه وسیعی از ایده های مختلف پوستر دیواری هستند، شما را در انتخاب بهتر کمک خواهد نمود.

درباره قیمت تمام شده پوسترهای دیواری نیز می توان گفت که بسته به جنس انتخاب شده برای چاپ و کیفیت چاپ و اجرا، ممکن است این قیمت کمی از هم متفاوت باشد؛ اما به طور کلی این قیمت به دلیل ابعاد و جنس و سادگی در اجرای انواع پوسترها، معمولاً ارزان تر از کاغذ دیواری تمام خواهد شد. به خصوص اگر برای اجرای ایده های خود از خدمات ویژه والینو که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم نمود، استفاده کنید.

تبدیل عکس به پوستر دیواری

یکی از بهترین ایده ها برای چاپ و نصب پوستر دیواری که در سال های اخیر بسیار مورد استقبال قرار گرفته، تبدیل عکس به پوستر دیواری است. برای این کار نیاز به عکسی با کیفیت بسیار بالا است؛ چرا که وقتی این پوستر در ابعاد واقعی چاپ گردد، در صورت اندکی پایین بودن کیفیت، پیکسل ها و عدم شفافیت عکس و یا رنگ های موجود در آن به خوبی به چشم می آیند.

معمولاً شرکت هایی که این خدمات را ارائه می کنند، فایل عکس را مورد بررسی و ویرایش قرار می دهند و کیفیت آن را تا حد امکان بالا برده و رنگ های آن را با توجه به نکات مربوط به چاپ، ویرایش خواهند نمود. در این صورت شما می توانید هر عکسی را به دلخواه تبدیل به یک پوستر دیواری کرده و آن را در اندازه یک دیوار کامل خانه خود، چاپ و بر روی دیوار نصب نمایید.

چاپ پوستر دیواری با طرح دلخواه در والینو

اگر سری به سایت والینو به نشانی https://wallino.com/ بزنید، علاوه بر دیدن هزاران طرح و شکل مختلف از انواع کاغذ و پوستر دیواری و آشنایی با انواع آن ها از نظر جنس، دوام و سایر ویژگی ها، با خدمات ویژه این مجموعه نیز آشنا خواهید شد. در مجموعه والینو، تصاویر و طرح های دلخواه شما در ابعاد مدنظر شما تبدیل به پوستر دیواری می شوند و توسط کارشناسان همین شرکت نیز بر روی دیوار خانه شما نصب می گردند.

این شرکت، تصویر دلخواه شما را پس از بررسی و ویرایش، در ابعاد دلخواه شما به چاپ می رساند و مهم ترین نکته درباره این خدمات، آن است که والینو در خصوص آن ها هیچ مبلغ اضافه تری از شما دریافت نخواهد نمود؛ بنابراین در این مجموعه هر طرح و تصویری به دلخواه شما با بهترین کیفیت چاپ و بر روی دیوار خانه شما اجرا می گردد و این کار با همان قیمت مصوب خرید و نصب پوستر دیواری، برای شما انجام خواهد شد.

منبع: اتاق
انتشار: 17 دی 1399 بروزرسانی: 17 دی 1399 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 820

به "پوستر دیواری چیست؟ همه چیز درباره پوستر دیواری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوستر دیواری چیست؟ همه چیز درباره پوستر دیواری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید