ژنرال ارشد آمریکایی: چین و روسیه به دنبال گسترش نفوذ خود در خاورمیانه هستند

به گزارش مجله پیوند، یک ژنرال ارشد آمریکایی بر این باور است که کاهش حضور نظامی این کشور در خاورمیانه موجب افزایش و گسترش نفوذ روسیه و چین در منطقه خواهد شد.

ژنرال ارشد آمریکایی: چین و روسیه به دنبال گسترش نفوذ خود در خاورمیانه هستند

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، فرانک مک کنزی فرمانده فرماندهی مرکزی آمریکا در اظهاراتی گفت: با کاهش حضور نظامی آمریکا در خاورمیانه، چین و روسیه قطعا به دنبال گسترش نفوذ خود در بین کشورهای منطقه خواهند بود.

وی اضافه کرد: خاورمیانه به طور عمده و گسترده ای به یک محل رقابت بین قدرت های عظیم تبدیل شده است. و من تصور می کنم در حالی که ما به دنبال تعدیل حضور خود در این منطقه هستیم، روسیه و چین به شدت به دنبال پرکردن این خلا خواهند بود و تا آنجا که بتوانند از این خلا استفاده خواهند کرد. فکر می کنم آنها تغییر موضع آمریکا را این طور تفسیر می نمایند که ایالات متحده به دنبال گسترش حضور خود در سایر مناطق دنیا است و این مساله را یک فرصت عظیم برای خودشان می دانند.

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در ماه آوریل خاطرنشان کرد که دستور خروج کامل نظامیان آمریکایی از افغانستان را صادر نموده است. پیش بینی می گردد همه نظامیان آمریکایی تا 11 سپتامبر از افغانستان خارج خواهند شد.

این ژنرال آمریکایی پس از ملاقات با مقام های سعودی، گفت: یکی از زمینه های مهمی که روسیه و چین از عدم حضور آمریکا بهره زیادی خواهند برد، فروش تسلیحات نظامی است. روسیه میخواهد سامانه های دفاع موشکی خود را به کشورهای بیشتری بفروشد و چین نیز مدت زیادی است که ایجاد پایگاه های نظامی در منطقه را در سر می پروراند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 تیر 1400 بروزرسانی: 6 تیر 1400 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 1129

به "ژنرال ارشد آمریکایی: چین و روسیه به دنبال گسترش نفوذ خود در خاورمیانه هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ژنرال ارشد آمریکایی: چین و روسیه به دنبال گسترش نفوذ خود در خاورمیانه هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید