10 مکان برتر طبیعت گردی در کبک؛ کانادا

به گزارش مجله پیوند، کبک، شهری در کانادا با جاذبه های طبیعی تماشایی و برخوردار از مسیرهای شگفت انگیز بسیاری برای علاقه مندان به پیاده روی است. برای آشنایی بیشتر همراه خبرنگاران باشید.

10 مکان برتر طبیعت گردی در کبک؛ کانادا

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید، سفر به آبشار نیاگارا و شهرهای پیشرفته تورنتو و مونترال را در کنار ما تجربه کنید.

پیاده روی و طبیعت گردی یکی از کارهای دوست داشتنی است که امروزه تعداد زیادی از گردشگران و توریست ها را به خود جلب نموده است. به همین دلیل شناخت مکان های مناسب برای یک پیاده روی و طبیعت گردی بسیار مهم است.

اغلب گردشگران استان کبک (Quebec) را به واسطه طبیعت زیبای وحشی و ستودنی اش، می شناسند است. این استان با قرارگیری در خاک کانادا و نیز با حضور در تپه های دامنه ای کوه آپالاچی (Appalachian: رشته کوهی است مناسب برای کوهنوردی که با طولی برابر با 300 کیلومتر، در بخش شرقی آمریکا و در بین کوهستان اسپرینگر در ایالت جورجیا و نیز کوهستان کاتادین در ایالت مین نهاده شد است)، یکی از بهترین مکان ها با تنوعی از مناسب ترین زمین ها و نواحی برای پیاده روی و قدم زدن محسوب می گردد. در ادامه شما را با بهترین جهتهای پیاده روی در این استان کانادایی آشنا خواهیم کرد.

1. جهت سنت ریموند (Saint Raymond)

Vallée Bras du Nord، با قرارگیری در شهرک های شرقی ریموند (Raymond)، یکی از مشهورترین جهتهای پیاده روی شناخته شده با طولی بالغ بر 80 کیلومتر است. در این منطقه، جهتهای مبتدی، متوسط و سخت وجود دارد که با توجه به توانایی و علاقه دوستداران به طبیعت برای پیاده روی انتخاب می گردد. همچنین حضور 8 پناهگاه و اقامتگاه های مختلف در طول جهت و سراسر منطقه ، یکی از تسهیلاتی است که برای علاقه مندان به پیاده روی و طبیعت گردی درنظر گرفته شده است. این اقامتگاه ها، در تمام ساعات شبانه روز و کل سال، در حال ارائه سرویس به مشتریان و گردشگران است.

2. جهت Les Sentiers de lEstrie

یکی دیگر از جهتهای مناسب پیاده روی در شهرهای شرقی، Les Sentiers de lEstrie است که از شهرک ساتن (Sutton)، به روستای کینگزبری (Kingsbury)، با طولی برابر با 200 کیلومتر امتداد دارد. این جهت پیاده روی فوق العاده از چندین کوه مشهور همچون مونت ساتن (Mont Sutton)، و مونت افورد (Mont Orford) که از گزینه های بسیار مناسب برای اسکی روی برف شناخته می گردد، عبور می نماید. همچنین در طول جهت می توانید کمپینگ ها، پانسیون ها و مهمانخانه های متعددی را برای اقامت کوتاه مدت به همراه صبحانه بیابید. جالب است بدانید که انجمن باشگاه غیرانتفاعی پیاده روی، سالانه 200 جهت پیاده روی را برای علاقه مندان، ساماندهی می نماید.

3. جهت Deux-Criques (پارک ملی La Mauricie)

در شائونیگان (Shawinigan)، جهت Deux-Criques، یکی از چالش برانگیزترین جهتهای پیاده روی است که با طولی برابر با 17 کیلومتر و عبور از بیابان های نفس گیر و جاده های سخت و سخت، در استان کبک هر سال شاهد حضور جمعی از علاقه مندان به پیاده روی و طبیعت گردی است. بهترین زمان برای پیاده روی در این جهت، از ماه آوریل تا اکتبر است که برای انجام آن به همراه داشتن وسایل و تجهیزات مناسب برای این فعالیت هیجان انگیز و در عین حال بسیار سخت، لازم خواهد بود. در طول جهت، مسافران و گردشگران می توان در یک پیاده روی هفت تا هشت ساعته، از تماشای مناظر زیبا و بکر این منطقه از کبک، لذت ببرند.

4. جهت Pingualuit Crater

بخش شمالی منطقه نونویک (Nunavik)، برخوردار از جهتی نسبتا آسان و با تنها 2.5 کیلومتر راه پیاده روی است. اما موقعیت و محل قرارگیری دور آن ممکن است که برای بعضی از گردشگران و مسافران، سخت و نامناسب باشد. در این جهت، حفره یا دهانه آتشفشان Pingualuit را مشاهده می نمایند که در نوع خود جالب و تماشایی است. این دهانه، درواقع حوضچه ای است پرآب و دایره ای شکل که به دلیل شفافیت آب آن، به چشم کریستال نونویک، شهرت یافته است.

دانشمندان معتقدند که این حوضچه جالب، توسط سقوط و برخورد یک سنگ آسمانی به زمین در 1 میلیون و 400 سال پیش، ایجاد شده است. دهانه ای که یکی از قدیمی ترین و بهترین حوضچه هایی است که امروزه در دنیا وجود دارد. گردشگران می توانند برای رفتن از جهت Parcs Nunavik، از یک تور مسافرتی نه روزه با تمامی امکانات با مبلغی برابر با 4 هزار و 999 دلار (حدود 17 میلیون و 500 هزار تومان)، استفاده نمایند.

5. لِس لاک (Les Lacs)، پارک ملی فوریلن (Forillon)

در ناحیه خیره نماینده ی Gaspésie، لس لاک، یکی از مناظر زیبا و منحصربه فرد است که از چشم اندازی گیج نماینده از دره رودخانه موریس و چندین دریاچه تشکیل شده است. این منطقه شگفت انگیز، یک جهت چالش برانگیز پیاده روی به صورت دایره ای شکل با طولی برابر با 35 کیلومتر است که با درنظر دریافت جهت بین المللی آپالاچیان، به 1135 کیلومتر جهتی بکر و فوق العاده برای پیاده روی و کوهنوردی، تبدیل می گردد. جهت پیاده روی آپالاچیان، با 1100 کیلومتر از دنباله آپالاچین به کوه Katahdin در مین (Maine)، آغاز شده و با عبور از سراسر نیوبرانزویک (New Brunswick)، به بالای شبه جزیره Gaspé ، گسترش می یابد. کوهنوردان و طبیعت گردان هیچ نگرانی از جا ماندن در جهت نخواهند داشت؛ چرا که در طول راه اردوگاه ها و پناهگاه های کنار جاده ا متعددی را برای اسکان و استراحت، خواهند یافت.

6. مرکز حفاظت از حیات وحش ایستگاه شرقی مگدالین (Les Îles-de-la-Madeleine)

Les Îles-de-la-Madeleine، یا جزایر مگدالن (Magdalen)، به عنوان مرکز تعداد زیادی از اقامتگاه های کوتاه مدت دیدنی و خوش منظره که دسترسی به آن ها آسان است، شناخته می گردد. دو جهت پیاده روی را می توان در این منطقه از کبک، عالی و ممتاز برشمرد. یکی از این جهتها، مرکز حفاظت از حیات وحش ایستگاه شرقی است و دیگری نیز یک اکوسیستم سرسبز با گیاهان منحصربه فرد و دوست داشتنی است که با پیاده روی در آن می توان از فرصت تماشای پرندگان عالی و فوق العاده، بهره مند شد.

7. جهت LAcropole des Draveurs

شهر شارلوا (Charlevoix) در استان کبک، برخوردار از جهت پیاده روی بسیار سخت اما محبوب و دوست داشتنی با طولی برابر با 10 کیلومتر و 400 متر است. جهتی که گردشگران و طبیعت گردان بین 4 الی 6 ساعت طول می کشد تا آن را به اتمام برسانند. هرچند این جهت با سختی های خاص خود همراه است، ولی زیبایی طول راه و چشم اندازهای جهت به گونه ای چشم گیر و دوست داشتنی است که ارزش این زمان صرف کردن و تحمل سختی را خواهد داشت. در طول جهت می توان مکان های متعددی را مشاهده کرد که همه دارای مناظر پانورامای بسیار زیبا است و خود از دلایل محبوبیت این جهت پیاده روی در بین گردشگران و طبیعت گردان محسوب می گردد.

8. پارک ملی در سگنه (Sentier du Saguenay)

در سگنه لاک سنت ژان (Saguenay-Lac-Saint-Jean)، پارک ملی Sentier، با 42 کیلومتر طول، یکی دیگر از جهتهای فوق العاده برای پیاده روی و لذت بردن از طبیعت ناب و بکر شهر کبک، است.

هرچند پیمودن این جهت، مدت زمان 21 ساعت طول می کشد و تقریبا دو تا سه روز در سفر به سر خواهید برد، ولی یکی از بهترین تجربه های پیاده روی چند روزه ای است که گردشگران و طبیعت گردان خواهند داشت. در این جهت دوست داشتنی، روبه رو شدن چهره به چهره گردشگران با حیوانات محلی، تماشای آبشارهای زیبا و حیرت انگیز و نیز مناظر خیره نماینده و شگفت انگیز، از جمله تجربیاتی است که هر طبیعت گرد و مسافری آن را خواهد داشت.

9. پارک ملی مجمع الجزایر مینگان (Mingan)

Île Nue مینگان در ناحیه مسکونی کوت-نور (Côte-Nord) استان کبک، یک جهت پیاده روی دایره ای آسان با طولی برابر با 8 کیلومتر و 300 متر در اطراف یک جزیره زیبا است که پیمودن آن حدود 3 الی 4 ساعت طول می کشد. چشم انداز زیبا و حیرت انگیز در این منطقه وجود دارد که به بارن (the barrens)، نامگذاری شده که نام آن با توجه به آنچه که در آن منطقه خواهید دید، مناسب و به جا انتخاب شده است. در این جزیره زیستگاه گونه های درختی بونسای یا دارسان (bonsai: درختان کوتاه گلدانی که زیستگاه اصلی آن ها کشور ژاپن است)، و به طور متفاوت یا وگرنه یا درغیراینصورت آن هست بادزده یا بربادرفته یا بوسیله باد جارو شده، خاکستری و تا حدی تیره رنگ یا تند و تلخ یا سخت است. نکات برجسته این جهت پیاده روی، تماشای کوره های باسک (Basque)، از آثار باستانی به جامانده از قرون 17 و 18 میلادی و نیز مشاهده پرندگان دریایی نادر است.

10. جهت پیاده روی چامپلین؛ پارک گاتینو (Gatineau Park)

در اوتاوا (Outaouais)، جهت پیاده روی چامپلین، یک جهت کوتاه و در عین حال ساده است که طول آن برابر با 1 کیلومتر و 300 متر است. عبور از این جاده با پای پیاده تنها 30 دقیقه طول می کشد. چشم اندازهای بی نظیر در چامپلین، از مزایای منحصربه فرد و قابل توجهی است که در این جهت وجود دارد و باعث می گردد طبیعت گردان و گردشگران ضمن حضور در آن، از تماشای مناظر حیرت انگیز و نفس گیر دره اتاوا که شامل سپر کانادا (Canadian Shield: زمین های بسیار کهن در کانادا که نیمی از مساحت آن را فرا گرفته و به صورت محدب، پیچیده و درهم و متشکل از سنگ های آذرین و دگرگونی های دوران مختلف است) و زمین های پایینی ساحل سنت لارنس است، لذت ببرند.

منبع: کجارو / theculturetrip.com
انتشار: 24 فروردین 1399 بروزرسانی: 21 آذر 1399 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 293

به "10 مکان برتر طبیعت گردی در کبک؛ کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 مکان برتر طبیعت گردی در کبک؛ کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید