آغاز ثبت نام مرحله نو مسکن ملی در 240 شهر از ساعت 12 امروز

به گزارش مجله پیوند، خبرنگاران- معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: ثبت نام مرحله نو مسکن ملی در 240 شهر از ساعت 12 امروز (چهارشنبه-19 خردادماه) آغاز و به مدت یک هفته ادامه دارد.

آغاز ثبت نام مرحله نو مسکن ملی در 240 شهر از ساعت 12 امروز

به گزارش خبرنگاران، محمود محمودزاده، گفت: در این دور از ثبت نام مسکن ملی سعی شد از ظرفیت تمامی شهر ها برای ثبت نام استفاده شود و استان های قم، البرز و تهران هم در ظرفیت نو گنجانده شده اند.

معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی گفت: بر این اساس، متقاضیان مسکن ملی در دور نو ثبت نام مسکن ملی می توانند با مراجعه به سامانه tem.mrud.ir نسبت به ثبت نام در 240 شهر اقدام کنند.

وی ادامه داد: با توجه به قانون ساماندهی مسکن، سبز بودن فرم (ج) یعنی عدم استفاده متقاضی و افراد تحت تکفل از زمین، واحد مسکونی و یا امکانات نهاد های عمومی غیر دولتی مربوط به تامین مسکن، داشتن سابقه سکونت 5 ساله در محل مورد نظر، سرپرست خانوار یا متاهل بودن و خودسرپرست بودن زنان مشروط به داشتن حداقل 35 سال سن از جمله شرایط در نظر گرفته شده است

گفتنی است: فرصت ثبت نام در مرحله سوم از 18 دی ماه 1399 آغاز شد و پنجشنبه (25 دی ماه) به اتمام رسید. مرحله چهارم نام نویسی از 19 خرداد آغاز می شود و تا روز 25 خرداد 1400 (به مدت یک هفته) ادامه دارد. آخرین بار در دی ماه سال گذشته امکان ثبت نام مسکن ملی فراهم شده بود.

آبان پارسال نخستین واحد های مسکن ملی آماده شد و مرحله دوم افتتاح مسکن ملی تا خاتمه خردادماه انجام خواهد شد.

وزارت راه و شهرسازی پیشتر اعلام کرده بود که متقاضیان بدحساب از پروژه های مسکن ملی حذف و امکان ثبت نام مجدد فراهم خواهد شد.

بر اساس اعلام وزیر راه و شهرسازی، از مجموع 530 هزار واحد مسکن ملی که در مرحله اجرا قرار گرفته است تا روز 15 فروردین ماه 1400 تعداد 213 هزار و 101 متقاضی اقدام به افتتاح حساب کرده و از این تعداد 150 هزار و 338 نفر وجوه اولیه را واریز کردند که معادل 6 هزار و 790 میلیارد تومان است؛ بنابراین حدود 380 هزار نفر مبلغی را واریز نکرده اند که احتمال حذف آنان وجود دارد.

شهریور سال 98 طرح اقدام ملی مسکن با حضور رییس جمهوری کلنگ زنی شد. برای این پروژه 400 هزار واحد تعریف شد که در دور نخست نام نویسی یک میلیون و 600 هزار نفر از طریق سایت tem.mrud.ir و پیامک ثبت نام کردند که 460 هزار نفر واجد شرایط شناخته شدند. نخستین واحد ها به تعداد 11 هزار و 560 واحد در روز یکم آبان ماه 99 به دستور رییس جمهوری افتتاح شد.

این پروژه از طریق آورده متقاضیان و 100 میلیون تومان وام بانکی با نرخ سود 18 درصد ساخته می شود که به تازگی این رقم به 150 میلیون تومان افزایش یافته است.

آورده متقاضیان در مرحله نخست حدود 40 میلیون تومان است. میانگین قیمت این واحد ها در کل کشور طبق آخرین برآورد از هزینه های تابستان 99 به متری 2.7 میلیون تومان می رسد. ثبت نام مرحله اول به خاتمه رسیده است. مهلت بارگذاری مدارک و افتتاح حساب، خاتمه مهرماه اعلام شده بود که تا پنجم دی ماه تمدید شد و هم اکنون فرصت به خاتمه رسیده است.

اکنون 160 هزار نفر در فهرست ذخیره طرح مسکن ملی هستند که با عدم واریز آورده اولیه از سوی بسیاری از متقاضیان در مهلت مقرر امکان جایگزینی فهرست ذخیره وجود خواهد داشت.

منبع: ایرنا

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 27 تیر 1400 بروزرسانی: 27 تیر 1400 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 1168

به "آغاز ثبت نام مرحله نو مسکن ملی در 240 شهر از ساعت 12 امروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز ثبت نام مرحله نو مسکن ملی در 240 شهر از ساعت 12 امروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید