ارزیابی اختصاصی محور فناوری در جشنواره تحقیقات و فناوری رازی

به گزارش مجله پیوند، به گزارش خبرنگاران به نقل از وزارت بهداشت، به همت دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و اجرای دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل و با مشارکت کلان منطقه ها 10 گانه آمایشی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور، دومین برنامه هم افزایی مراکز رشد فناوری سلامت به صورت آنلاین برگزار شد.

ارزیابی اختصاصی محور فناوری در جشنواره تحقیقات و فناوری رازی

دکتر محمدرضا منظم رئیس دفتر فناوری و سلامت وزارت بهداشت در این برنامه گفت: جشنواره رازی که در سال های گذشته با عنوان جشنواره تحقیقات رازی برگزار می شد با تغییر به جشنواره تحقیقات و فناوری رازی این حوزه را نیز با توجه به اهمیت آن جداگانه مورد بررسی قرار می دهد.

وی گفت: با گذشت زمان و افزایش انتظار از دانشگاه علوم پزشکی در خصوص ارایه خدمات فناورانه، مسئولیت ها در این راستا بیشتر شده و با بررسی ایده های فناورانه در جشنواره رازی اهمیت این حوزه بیش از پیش نمایان می شود.

منظم به اضافه کرده شدن مراکز رشد به عنوان محورهای بررسی در جشنواره رازی، این اقدام را گامی برای حمایت از شرکت های دانش بنیان و صندوق های حامی شرکت های دانش بنیان مطرح کرد و گفت: محور مخترعین و فناوران نیز از جمله بخش های دیگر جشنواره بوده و شاخص بررسی آن اختراعات فناورانه خواهد بود.

رئیس دفتر فناوری و سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ارزشیابی مراکز رشد را از دیگر برنامه ها در جشنواره تحقیقات و فناوری رازی برشمرد و افزود: مراکز رشد با انجام رتبه بندی در این جشنواره مورد حمایت مالی و معنوی قرار می گیرند.

وی گفت: جشنواره تحقیقات و فناوری رازی در 25 بهمن ماه 1400 برگزار می شود و فناوران می توانند در این جشنواره شرکت کنند.

منظم، اطلاع رسانی و استفاده از ظرفیت های رسانه ای در وزارت بهداشت را مورد تاکید قرار داد و اظهار امیدواری کرد با اطلاع رسانی ایده های برتر فناورانه در راستا توسعه فناوری پیروز باشیم.

دکتر مهدی حسین نژاد دبیر برنامه هم افزایی مراکز رشد سلامت فناورانه نیز در این برنامه استفاده از ظرفیت های رسانه ای برای ایجاد انگیزه در میان فناوران را با اهمیت دانست و گفت: با استفاده از این ظرفیت نتایج تحقیقات انجام گرفته در جهان و تحقیقات و تجربیات فناوران اطلاع رسانی می شود.

دبیر برنامه هم افزایی مراکز رشد سلامت فناورانه گزارشی از فرایند برگزای برنامه های آینده و مروری بر محتوای برنامه اول داشت.

سخنرانی دکتر نصیر دهقان ، عضو هیات علمی و رئیس مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی ایران و دکتر ابوالفضل الیاسی، دبیر و مدیر اجرایی مرکز رشد پژوهشکده شمال انستیتو پاستور ایران در بخش پنل های تخصصی و ارائه تجربیات مراکز رشد فناوری سلامت دانشگاه های علوم پزشکی گیلان، بابل، گلستان، شاهرود، سمنان و مرکز رشد فناوری انستیتو پاستور شمال از دیگر بخش های این برنامه بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 فروردین 1401 بروزرسانی: 28 فروردین 1401 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 1467

به "ارزیابی اختصاصی محور فناوری در جشنواره تحقیقات و فناوری رازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارزیابی اختصاصی محور فناوری در جشنواره تحقیقات و فناوری رازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید