اظهارات ماکرون درباره تصاویر کاریکاتوری

به گزارش مجله پیوند، خبرنگاران : رئیس جمهوری فرانسه اظهار کرد، تصاویر کاریکاتوری پیامی از جانب فرانسه به مسلمانان نیست بلکه تنها تعبیری از سوی ترسیم کننده آن است.

اظهارات ماکرون درباره تصاویر کاریکاتوری

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه در کنفرانس خبری در پاسخ به خبرنگار الیوم السابع، گفت: ما باید این قانون را که مردم فرانسه آن را انتخاب کردند، درک کنیم این قانون مردم فرانسه است. این تصاویر کاریکاتوری و مقالات که برای شما ناراحت کننده بود از سمت مقامات فرانسه یا از رئیس جمهوری فرانسه مطرح نشده است. آن را تحریکی از جانب مقامات قلمداد نکنید بلکه این کاری از یک خبرنگار و هنرمند است.

وی ادامه داد: برخی تصاویر کاریکاتوری موهن شما را شوکه کرد، من از این شوکه شدید متاسفم. زمانی که خشونت علیه کسانی که این تصاویر را می کشند، آغاز می شود، در این حالت ما اختلاف رای پیدا می کنیم. ما هرگز اجازه به خشونت در حق هیچ کلمه و تصویری را نمی پذیریم. این که به مآغازیت خشونت علیه کسانی که مطلبی را می نویسند یا به تصویر می کشند، می افزایند، کاملا رد شده است. این موضوع چارچوبی ویژه و خاص در فرانسه است.

او اضافه کرد: دوست دارم بفهمید که چه روی داده است، در فرانسه آزادی مطبوعات است و روزنامه نگار هر آنچه می خواهد را می نویسد و می کشد و هیچ رئیس یا هیئتی وجود ندارد که بگوید چه می نویسد. این شرایط از زمان انقلاب فرانسه و جمهوری فرانسه بوده و جزئی از حقوق بشر است.

همچنان رسانه های عربی روی اظهارات ماکرون که بسیاری آن را اهانت به اسلام و حضرت محمد (ص) خواندند، تمرکز کرده اند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 30 دی 1399 بروزرسانی: 30 دی 1399 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 834

به "اظهارات ماکرون درباره تصاویر کاریکاتوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اظهارات ماکرون درباره تصاویر کاریکاتوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید