برنامه پروازی نوروز 1402 ابلاغ شد ، بلیت پروازهای نوروزی گران می گردد؟

به گزارش مجله پیوند، معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: درخواست شرکت های هواپیمایی افزایش قیمت بلیت هواپیما است اما فعلا افزایشی در قیمت ها اعمال نمی گردد و بلیت های نوروزی هم با همین قیمت های فعلی به فروش می روند.

برنامه پروازی نوروز 1402 ابلاغ شد ، بلیت پروازهای نوروزی گران می گردد؟

به گزارش خبرنگاران، محمد محمدی بخش درباره به فروش رفتن بلیت های نوروزی و معین تکلیف قیمت بلیت هواپیما اظهار کرد: درخواست شرکت های هواپیمایی افزایش قیمت بلیت هواپیما است اما فعلا افزایشی در قیمت ها اعمال نمی گردد و بلیت های نوروزی هم با همین قیمت های فعلی به فروش می روند.

رییس سازمان هواپیمایی کشوری با تاکید بر اینکه هر زمانی که ستاد تنظیم بازار درباره افزایش قیمت بلیت هواپیما اقدام کند، نسبت به تغییر نرخ ها اقدام می کنیم و این تصمیم ستاد تنظیم بازار قابلیت اجرا دارد، ادامه داد: فروش بلیت هواپیما هم یک قرارداد بین مسافر و شرکت فروشنده بلیت یا شرکت هواپیمایی است اگر مسافر پول بلیت نوروزی را در زمان خرید به طور کامل پرداخت کند، هر تصمیم ستاد تنظیم بازار درباره افزایش قیمت ها مشمول این دسته از مسافران و خریداران بلیت نخواهد شد.

وی تاکید نمود: البته این مضوع مشمول بلیت های رزرو شده، نمی گردد و اگر بلیت نوروزی رزرو شده باشد در فاصله زمانی رزرو تا پرداخت پول ستاد تنظیم بازار با افزایش قیمت بلیت موافقت کند، این بلیت های رزرو شده مشمول افزایش قیمت ها خواهند شد.

محمدی بخش اضافه کرد: بلیت های پرواز نوروز 1402 در حال خرید و فروش است و در آمارهای پروازها در طول سه ماه گذشته نشان می دهد که کاهش در تعداد پروازها نداشته ایم.

معاون وزیر راه و شهرسازی درباره تکمیل ظرفیت فروش بلیت نوروزی در بعضی از مقاصد مانند کیش اظهار کرد: به طور قطع پروازهای ایام نوروز افزایش پیدا خواهد نمود و علاوه بر پروازهای برنامه ای، پروازهای فوق العاده برای ایام نوروز در نظر گرفته خواهد شد.

رییس سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد: برنامه پروازی در ایام نوروز 1402 به شرکت های هواپیمایی ابلاغ شده و شرکت ها براساس این برنامه در حال آماده سازی ناوگان برای انجام پروازهای نوروزی هستند و متناسب با آن برنامه ریزی می نمایند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 20 بهمن 1401 بروزرسانی: 20 بهمن 1401 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 1660

به "برنامه پروازی نوروز 1402 ابلاغ شد ، بلیت پروازهای نوروزی گران می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه پروازی نوروز 1402 ابلاغ شد ، بلیت پروازهای نوروزی گران می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید