حمله موشکی به پایگاه عین الاسد

به گزارش مجله پیوند، برخی منابع رسانه ای از حمله موشکی امروز به پایگاه هوایی عین الاسد واقع در غرب عراق خبر دادند.

حمله موشکی به پایگاه عین الاسد

به گزارش خبرنگاران، برخی منابع رسانه ای از حمله موشکی به پایگاه هوایی عین الاسد در استان الانبار عراق خبر دادند.

کانال تلگرامی صابرین نیوز در خبری فوری از این حمله موشکی به پایگاه هوایی عین الاسد که در اختیار نیروهای آمریکایی است، خبر داد.

برخی منابع هم گفتند که امروز (یک شنبه - 20 ژوئن)، یک فروند موشک به مکانی در نزدیکی این پایگاه هوایی اصابت کرده است و در پی آن، هواپیماهای آمریکایی بر فراز این پایگاه به پرواز درآمدند.

گفته می شود که دو موشک از ناحیه البغدادی واقع در استان الانبار به سوی عین الاسد شلیک شده است.

این حمله در حالی صورت می گیرد که دیروز یک منبع آگاه امنیتی در استان الانبار، از ورود کاروان های آمریکایی حامل تجهیزات جنگی به پایگاه عین الاسد در غرب استان الانبار خبر داد و گفت که این کاروان های از استان بصره به سمت الانبار حرکت کردند.

وی اضافه کرد: کاروان های آمریکایی حامل تجهیزات نظامی و جنگی از استان البصره حرکت کردند و به در پایگاه هوایی عین الاسد واقع در ناحیه البغدادی در غرب الانبار رسیدند و هنوز جزئیات بیشتری درباره دلیل این امر در دست نیست.

به گفته این منبع، حرکت این کاروان ها با حمایت شرکت های امنیتی آمریکایی و پهپادها صورت گرفت و نیروهای آمریکایی به دلایلی نامشخص در حال تقویت حضور خود در پایگاه عین الاسد هستند.

وی اضافه کرد که تردد نیروهای آمریکایی از یک مکان به مکان دیگر در عراق، به دفتر فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق یعنی مصطفی الکاظمی مربوط است و نیروهای امنیتی مستقر در منطقه ها غربی کشور، هیچ اطلاعاتی درباره حرکت این کاروان های ندارند.

پایگاه هوایی عین الاسد در 160 کیلومتری غرب بغداد، در استان الانبار و به طور مشخص در شهرستان هیت و 8 کیلومتری روستایی به نام خان البغدادی واقع شده است.

مساحت این پایگاه 10 کیلومتر یعنی چیزی برابر با مساحت منطقه سبز بغداد، است و بزرگ ترین پایگاه فعلی نیروهای آمریکایی در عراق به تعداد می رود که نیروهای عراقی هم در بخشی از آن حضور دارند.

در این پایگاه اغلب اقدامات مشکوکی علیه حاکمیت ملی عراق صورت می گیرد و اخیرا اخباری درباره نشست مشکوک نیروهای آمریکایی با برخی سران و شیوخ عشائر و شخصیت های سیاسی استان الانبار در عین الاسد منتشر شده است.

به اعتقاد ناظران سیاسی، پایگاه هوایی عین الاسد، کانون عملیات های نظامی آمریکا در عراق است و در نتیجه بیش از سایر پایگاه ها برای این کشور خطرناک است.

منبع: فارس

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 26 تیر 1400 بروزرسانی: 26 تیر 1400 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 1165

به "حمله موشکی به پایگاه عین الاسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله موشکی به پایگاه عین الاسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید