خبرنگاران فراکسیون محرومیت زدایی به دنبال اعتبارات از غیزانیه تا حاشیه مشهد

به گزارش مجله پیوند، مشهد- خبرنگاران- جمعی از اعضای فراکسیون محرومیت زدایی و گروه های جهادی مجلس شورای اسلامی که سابقه جذب اعتبارات برای برطرف مشکل غیزانیه اهواز را دارند اکنون برای تقویت اعتبارات حاشیه شهر مشهد به این کلانشهر سفر نموده اند.

خبرنگاران فراکسیون محرومیت زدایی به دنبال اعتبارات از غیزانیه تا حاشیه مشهد

رییس فراکسیون محرومیت زدایی و گروه های جهادی مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه به خبرنگار خبرنگاران گفت: تشکیل فراکسیون یعنی انجام فعالیتهای خارج از کمیسیونهای تخصصی نمایندگان در قالب مجموعه گسترده تر و فعالیت این فراکسیون نیز حول محور محرومیت زدایی شکل گرفته است.

احسان قاضی زاده به تشریح عملکرد این فراکسیون پرداخت و اضافه کرد: اعضای این فراکسیون یک هفته بعد از تشکیل مجلس یازدهم پیگیر مسایل بخش غیزانیه اهواز شدند و به این منظور به خوزستان سفر کردند، علاوه بر این به چابهار سیستان و بلوچستان نیز سفر نموده و برنامه هایی نیز داشتند.

وی بر نقش آفرینی موثر این فراکسیون در مجلس تاکید نمود و ادامه داد: در مورد غیزانیه اعضای این فراکسیون جلساتی ترتیب دادند که منجر به تقویت اعتبارات برای برطرف مسائل این بخش از اهواز شد.

نمانیده مردم شهرستانهای فریمان و سرخس و بخش های رضویه و احمدآباد مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: در سفر اخیر نیز 15 عضو این فراکسیون از حاشیه شهر مشهد بازدید کردند و در این سفر نمایندگانی از کمیسیونهای فرهنگی، عمران، برنامه وبودجه، اصل 90، امنیت ملی، اقتصادی و کشاورزی حضور دارند.

وی هدف از سفر اعضای این کمیسیون به مشهد را تثبیت و تقویت اعتبارات قرارگاه حاشیه این کلانشهر بیان کرد و اضافه کرد: این سفر به دعوت شهرداری مشهد اجرا شده و به دنبال فعال کردن دوباره اعتبارات این قرارگاه هستیم که از سال 98 دچار خدشه شده است، همچنین بازگرداندن اعتبارات حوزه زیارت مشهد که سالیان سال است صفر شده در دستور کار این فراکسیون واقع شده است.

دیروز نیز یکی دیگر از اعضای فراکسیون محرومیت زدایی مجلس در حاشیه بازدید از حاشیه شهر مشهد به خبرنگاران گفت: در مجلس پیگیر طرح های محرومیت زدایی هستیم.

علی خضریان اضافه کرد: بعضی مسائل کشور، اقتصادی و اقتصادی نیست و نیازمند مدیریت هایی است تا ظرفیتهای موجود بتواند در اختیار مردم قرار گیرد.

کوشش خبرنگار خبرنگاران برای اطلاع از دیگر اهداف و برنامه های فراکسیون تازه تاسیس محرومیت زدایی، با امتناع بعضی نمایندگان بازدیدکننده از مصاحبه، ناکام ماند.

15 نفر از اعضای فراکسیون محرومیت زدایی و گروه های جهادی مجلس شورای اسلامی که از دیروز (سه شنبه) بازدید از مناطق کم برخوردار حاشیه شهر مشهد را شروع نموده اند، فردا (پنجشنبه) سفر خود به مشهد را انتها می دهند.

خراسان رضوی 18 نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد که پنج نماینده آن مربوط به حوزه انتخابیه مشهد و کلات است.

کلانشهر مشهد، مناطق پیرامونی و روستاهای چسبیده به آن در مجموع 3.5 میلیون نفر جمعیت دارد که یک سوم این افراد ساکن مناطق کم برخوردار و حاشیه نشین هستند.

منبع: ایرنا
انتشار: 5 آذر 1399 بروزرسانی: 5 آذر 1399 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 730

به "خبرنگاران فراکسیون محرومیت زدایی به دنبال اعتبارات از غیزانیه تا حاشیه مشهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران فراکسیون محرومیت زدایی به دنبال اعتبارات از غیزانیه تا حاشیه مشهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید