در این ساعات غذا بخورید تا لاغر شوید

به گزارش مجله پیوند، تغذیه با محدودیت زمانی در ساعت های اولیه روز ممکن است درمانی موثر برای چاقی، فشار خون بالا و احساس خستگی باشد.

در این ساعات غذا بخورید تا لاغر شوید

پژوهشگران دریافته اند که محدود کردن غذا خوردن بین ساعت های 7 صبح تا 3 بعد از ظهر می تواند به کاهش وزن و بعلاوه کاهش فشار خون یاری کند.

به گزارش نیویورک پست، آزمایش روی 90 فرد بزرگسال دارای اضافه وزن در ایالات متحده آمریکا نشان داد افرادی که بازه زمانی غذا خوردنشان را به اوایل روز محدود کردند در مقایسه با سایر افرادی که در دیگر ساعت های روز محدودیت غذا خوردن داشتند، حدود 2.5 کیلوگرم بیشتر کاهش وزن داشتند. این افراد بعلاوه پیروز شدند فشار خونشان را در یک دوره 14 هفته ای کاهش دهند.

محققان این پژوهش می گویند که بر اساس نتایج به دست آمده از آزمایش روی این افراد، احتمالا می توان نتیجه گرفت که تغذیه با محدودیت زمانی در ساعت های اولیه روز ممکن است درمانی موثر برای چاقی و فشار خون بالا باشد.

آن ها بعلاوه ادعا کردند که این زمان بندی برای تغذیه می تواند با کاهش خستگی و کاهش احساس افسردگی مرتبط باشد. به گفته این پژوهشگران، افرادی که به برنامه تغذیه در ساعت های اولیه روز پایبند باشند ضمن این که چربی بیشتری از دست می دهند، قدرت بدنی و نشاط بیشتری دارند.

این کارآزمایی بالینی در فاصله اوت 2018 و آوریل 2020 انجام شد. شرکت نمایندگان بزرگسالان 25 تا 75 ساله مبتلا به چاقی بودند که راه حل کاهش وزن را به وسیله کلینیک پزشکی دانشگاه آلاباما در بیمارستان برمینگام دریافت کردند.

نویسندگان این مقاله پژوهشی گفتند: شرکت نمایندگان به طور میانگین شش روز در هفته این زمان بندی تغذیه ای را رعایت کردند و اغلب آن ها دست کم پنج روز در هفته از این راه حل استفاده کردند. آن ها کوشش کردند با وجود چالش هایی مانند فعالیت های اجتماعی عصرگاهی و برنامه های شغلی، پایبندی به این زمان بندی را رعایت نمایند و رضایت بین گروه های شغلی مختلف یکسان بود.

به گفته آن ها، حدود 41 درصد از شرکت نمایندگان پس از خاتمه این تحقیق اعلام کردند که همچنان تمایل دارند به زمان بندی تغذیه شان ادامه دهند.

به گفته این پژوهشگران، این زمان بندی تغذیه ای ضروری است به عنوان رویکردی کم هزینه و آسان برای بهبود سلامت و درمان بیماری ها آنالیز و آزمایش گردد. با این حال، برای تایید این که آیا این شیوه از دست دادن چربی برای همه افراد مناسب است یا خیر، پژوهش بیشتری احتیاج است.

منبع: فوت و فن / independentpersian.com
انتشار: 19 مرداد 1401 بروزرسانی: 19 مرداد 1401 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 1569

به "در این ساعات غذا بخورید تا لاغر شوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در این ساعات غذا بخورید تا لاغر شوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید