در خاتمه روز نخست 4 نقره کاراته کاهای ایران قطعی شد، 8 کاراته کا در انتظار مدال برنز

به گزارش مجله پیوند، در سرانجام نخستین روز مسابقات کاراته قهرمانی آسیا 2018 اردن، چهار کاراته کای ایران با راهیابی به مبارزه فینال، مدال نقره خود را قطعی کردند و هشت کاراته کای کشورمان هم برای کسب مدال برنز کوشش می نمایند.

در خاتمه روز نخست 4 نقره کاراته کاهای ایران قطعی شد، 8 کاراته کا در انتظار مدال برنز

به گزارش مجله پیوند، از صبح امروز (آدینه، 22 تیر 1397) پانزدهمین دوره رقابت های کاراته قهرمانی آسیا در سال 2018 با حضور 312 کاراته کا از 29 کشور شروع شد.

امروز در خاتمه نخستین روز این مسابقات، چهار کاراته کای ایران به فینال وزن خود راه یافتند و هشت نماینده دیگر ایران برای کسب مدال برنز فردا به روی تاتامی خواهند رفت.

به این ترتیب حمیده عباسعلی، مجید حسن نیا، علی اصغر آسیابری و صالح اباذری برای کسب مدال طلا به مصاف رقبا می فرایند. همچنین طراوت خاکسار، مبینا کاویانی، شیما آل سعدی، امیررضا میرزایی و مهدی خدابخشی در بخش کومیته، امیربهادر تدین در کاتای انفرادی مردان، تیم کاتای ابوالفضل شهرجردی، علی زند و میلاد دلیخون در بخش کاتای تیمی مردان و تیم کاتای الناز تقی پور، نجمه قاضی زاده و شادی جعفری در بخش کاتای تیمی بانوان برای کسب مدال برنز به روی تاتامی خواهند رفت.

به این ترتیب در خاتمه مسابقات امروز نتایج به دست آمده برای کاراته کاهای ایران به توضیح زیر است:

بخش کومیته انفرادی بانوان

وزن به 68+ کیلوگرم، حمیده عباسعلی در گام نخست با فزونی 3 بر 0 مقابل نماینده اندونزی به دور دوم رسید، او در دومین ملاقات حریف هندی را 8 بر 0 مغلوب کرد. عباسعلی در گام سوم مقابل آیومی یوکوزا ژاپن پس از تساوی 0 بر 0 در هانتی برنده تاتامی شد و به فینال راه یافت. او در ملاقات خاتمهی مقابل سون وون ژو از چین تایپه قرار خواهد گرفت.

وزن 55- کیلوگرم، طراوت خاکسار در نخستین گام با حساب 2 بر 1 مقابل حریف ویتنامی به پیروزی رسید و در ادامه 4 بر 1 حریف کره ای را شکست داد. او در مبارزه سوم 8 بر 4 مغلوب نماینده چین تایپه شد و به جدول شانس مجدد رفت. خاکسار فردا (شنبه) برای کسب مدال برنز مقابل برنده ملاقات قزاقستان و مالزی قرار می گیرد.

وزن 68- کیلوگرم، مبینا کاویانی در اولین ملاقات 6 بر 2 نماینده کشور میزبان را شکست داد و سپس 5 بر 2 به حریف ازبکستانی غلبه کرد و در نیمه نهایی پس از تساوی 1 بر 1 مقابل کاراته کای ژاپنی رسید در هانتی باخت. کاویانی برای کسب مدال برنز فردا به مصاف برنده حریفی از چین یا هند میرود.

وزن 61- کیلوگرم، شیما آل سعدی ابتدا حریفی از سریلانکارا 8 بر 0 شکست داد و در ادامه 11 بر 2 مغلوب نماینده ویتنام شد. او در گروه شانس مجدد به مبارزاتش ادامه خواهد داد.

وزن 50- کیلوگرم، سارا بهمنیار در اولین ملاقات 1 بر 0 نتیجه را به حریف فیلیپینی واگذار نموده و با این شکست از ادامه مسابقات بازماند.

بخش کومیته انفرادی مردان

وزن 55- کیلوگرم، مجید حسن نیا ابتدا نماینده هنگ کنگ را 6 بر 1 شکست داد، در گام دوم پس از تساوی 5 بر 5 مقابل کاراته کایی از مالزی، با رای داوران در هانتی برنده شد. سومین ملاقات حسن نیا مقابل نماینده هند بود که پیروز شد این کاراته کا را با نتیجه 9 بر 0 از پیش رو بردارد و فینالیست گردد. او فردا برای کسب مدال طلا به مصاف صعود البشیر عربستانی می رود.

وزن 84+ کیلوگرم، صالح اباذری ابتدا نماینده تایلند را 3 بر 1 از پیش رو برداشت و سپس حریف قطری را 6 بر 3 مغلوب کرد. او در سومین مبارزه خود با حساب 5 بر 2 کاراته کایی از اندونزی را شکست داده و فینالیست شد. او در فینال کاگاوای ژاپنی را در پیش دارد.

وزن 75- کیلوگرم، علی اصغر آسیابری ابتدا حریفی از هنگ کنگ را 6 بر 1 شکست داد و سپس 2 بر 1 نماینده چین را شکست داد. او در سومین ملاقات 8 بر 5 حریف عربستانی را مغلوب کرد. آسیابری فردا و در مبارزه فینال به مصاف وی چون سو از چین تایپه می رود.

وزن 67- کیلوگرم، امیررضا میرزایی ابتدا نماینده ویتنام را 2 بر 1 شکست داد و در ادامه حریف چینی را با همین نتیجه از پیش رو برداشت. او در مبارزه سوم نیز پیروز شد 3 بر 1 کاراته کایی از یمن را شکست داد و در چهارمین مبارزه و در نیمه نهایی مقابل حریف از کشور میزبان(اردن) پس از تساوی 3 بر 3 با قانون سنشو باخت تا برای کسب مدال برنز فردا به روی تاتامی برود. او فردا مقابل حریفی از میان کاراته ازبکستان، نپال و یا پاکستان قرار می گیرد.

وزن 84- کیلوگرم، مهدی خدابخشی در نخستین گام حریف عراقی را 8 بر 0 شکست داد و در مبارزه دوم مقابل ریوتارو آراگای ژاپنی نهاده شد که هانسوکو شد.

خدابخشی با راهیابی حریف ژاپنی به فینال باید فردا و در جدول شانس مجدد مبارزات خود را ادامه دهد.

وزن 60- کیلوگرم، امیر مهدی زاده پس از تساوی 1 بر 1 با رای داور در هانتی مغلوب حریفی از ژاپن شد و از دور مسابقات کنار رفت.

نمایندگان ایران نیز در بخش کاتای انفرادی و تیمی به روی تاتامی رفتند که در خاتمه نتایج زیر برای کاتاروهای ایران کسب شد:

کاتای انفرادی

ابتدا در بخش کاتای انفرادی مردان امیربهادر تدین در نخستین گام دلوس سانتوس فیلیپین را 4 بر 1 شکست داد و در ادامه با نتایج 5 بر 0 مقابل آراکا بانرجی از هند و مو شیک از چین به پیروزی رسید. تدین در چهارمین مبارزه خود با حساب 4 بر 1 نتیجه را به تایی وانگ نماینده کشور چین تایپه واگذار کرد تا برای کسب مدال برنز به جدول شانس مجدد راه یابد. او در نخستین مبارزه شانس مجدد خود کریس چنگ مان از هنگ کنگ را در پیش دارد.

همچنین در بخش کاتای انفرادی بانوان نیز نگین باقری در اولین گام آدا وونگ از کره جنوبی را با حساب 4 بر 1 شکست داد، او در دومین مبارزه با حساب 3 بر 2 مقابل لائو مو سونگ هنگ کنگ باخت و با توجه به شکست حریف هنگ کنگی خود مقابل نماینده ژاپن، باقری از راهیابی به جدول شانس مجدد بازماند و از دور رقابت ها کنار رفت.

کاتای تیمی

تیم کاتای مردان با ترکیب ابوالفضل شهرجردی، علی زند و میلاد دلیخون ابتدا 5 بر 0 تیم سریلانکا را شکست داد و در دومین مسابقه خود با همین نتیجه مغلوب تیم ژاپن شد تا برای کسب مدال برنز به مصاف تیم کویت در جدول شانس مجدد برود.

همچنین تیم کاتای بانوان با ترکیب الناز تقی پور، نجمه قاضی زاده و شادی جعفری در نخستین گام تیم سریلانکا را با حساب 5 بر 0 شکست داد و در دومین ملاقات خود با حساب 4 بر 1 مقابل تیم مالزی باخت تا برای کسب مدال برنز با تیم هند در جدول شانس مجدد مبارزه کند.

طبق برنامه ریزی مسابقات، رقابت های کسب مدال برنز در جدول شانس مجدد فردا (شنبه، 23 تیر ماه 1397) برگزار خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 112

به "در خاتمه روز نخست 4 نقره کاراته کاهای ایران قطعی شد، 8 کاراته کا در انتظار مدال برنز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در خاتمه روز نخست 4 نقره کاراته کاهای ایران قطعی شد، 8 کاراته کا در انتظار مدال برنز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید