راهکاری مناسب برای مراقبت از بچه ها در دوران کرونا

به گزارش مجله پیوند، خبرنگاران : به گفته یک روان درمانگر والدین در دوران کرونا باید شرایط را تا حد امکان عادی نمایند برای مثال به حرف های فرزندانشان گوش نموده و با علاقه به آن ها توجه نمایند.

راهکاری مناسب برای مراقبت از بچه ها در دوران کرونا

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران، مرجان پلوئی، روان درمانگر اظهار کرد: این روزها که اغلب خانواده ها کوشش می نمایند تا جایی که می گردد در خانه بمانند، بچه ها که جنب وجوش جزئی از شخصیتشان است، بیش از سایرین خسته می شوند، نه خبری از پارک هست و نه خبری از بازی با دوستان؛ اما در شرایطی که نمی توانیم به سادگی بیرون از خانه برویم، پیشنهاد هایی هست که هم بچه ها بازی نمایند و هم از محیط خانه دلزده و خسته نشوند.

او اضافه نمود: بچه ها با بازی کردن می توانند اضطراب کم تری را تجربه نمایند و روز های بهتری را بگذرانند.

این روان درمانگر ادامه داد: والدین باید این شرایط را تا حد امکان عادی نمایند برای مثال به حرف های فرزندانشان گوش نموده و با علاقه به آن ها توجه نمایند.

او درباره معاشرت کودک با دوستان خود اعلام کرد: یک زمانی را بگذارید کودک با دوستانش در فضای مجازی تبادل نظر کند. داشتن یک برنامه منظم یاری می نماید، کودک کمتر دچار بحران گردد. می توانید برای برنامه ریزی از خود او هم یاری بگیرید.

پلوئی با اشاره به اینکه به فرزندتان یک وظیفه در خانه بدهید، گفت: اگر امکان دارد با کودکتان هر روز آشپزی کنید یا دسر های دلخواه او را مثل کیک شکلاتی یا بستنی یا ژله درست کنید. گاهی بچه ها احساس غم یا خشم زیادی دارند، اجازه دهید فرزندتان در خصوص احساساتشان صحبت کند یا در این زمینه نقاشی بکشد یا داستان بنویسد.

این روان درمانگر تاکید نمود: اطلاعات نادرست و فاجعه آمیزی که در خصوص ویروس کرونا در ذهن کودک نقش بسته است را در قالب قصه اصلاح کنید. شما می توانید با صحبت کردن درباره روش های پیشگیری از ابتلا به بیماری، به کودک اطمینان خاطر بدهید.

او توضیح داد: در این روز ها باید مدیریت هیجان داشته باشید اگر کنترل هیجان ندارید و مرتب سر کودک فریاد می کشید حتما از یک متخصص یاری بگیرید؛ چراکه با این کار به احساس غم و اضطراب کودک دامن می زنید. اصرار برای کنترل کودک و اینکه همان کاری را که ما می خواهیم انجام دهد بر خشم کودک می افزاید؛ پس طبق سبک تربیتی، مقتدرانه باشید وسخت گیری های زیاد را کنار بگذارید.

پلوئی یادآوری کرد: فراگیر شدن ویروس کرونا، زندگی خانوادگی را در سراسر جهان مختل نموده است. تعطیلی مدارس، دورکاری، فاصله گیری اجتماعی از جمله مواردی است که همه افراد به خصوص والدین باید آن را رعایت نمایند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 19 دی 1399 بروزرسانی: 19 دی 1399 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 825

به "راهکاری مناسب برای مراقبت از بچه ها در دوران کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهکاری مناسب برای مراقبت از بچه ها در دوران کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید