سازمان اوقاف 214 میلیارد تومان یاری هزینه درمانی پرداخت کرد

به گزارش مجله پیوند، مدیرکل امور اجتماعی و مشارکت های سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: ظرفیت های سازمان اوقاف و نهاد وقف در حوزه درمان خیلی زیاد است به طوری که با اجرای نیات واقفان در یک سال و نیم اخیر برای 102 هزار و 300 نفر، 214 میلیارد تومان یاری هزینه درمانی پرداخت شد.

سازمان اوقاف 214 میلیارد تومان یاری هزینه درمانی پرداخت کرد

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، مدیرکل امور اجتماعی و مشارکت های سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: ظرفیت های سازمان اوقاف و نهاد وقف در حوزه درمان خیلی زیاد است به طوری که با اجرای نیات واقفان در یک سال و نیم اخیر برای 102 هزار و 300 نفر، 214 میلیارد تومان یاری هزینه درمانی پرداخت شد.

رضا معممی مقدم یکشنبه شب در مراسم افتتاحیه سومین مرحله از هشتمین دوره طرح زائران رضوی که با هدف تکریم و تجلیل از کادر درمانی کرونا و مبلغان جهادی فعال در عرصه سلامت در مشهد برگزار گردید اضافه کرد: 25 درصد ظرفیت های بیمارستانی و درمانی کشور موقوفه است.

وی ادامه داد: در کل کشور 207 هزار موقوفه داریم که از این تعداد، سه هزار و 136 موقوفه مرتبط با سلامت و هزار و 705 موقوفه مربوط به دارو و درمان و 678 موقوفه مرتبط با مراکز درمانی و 753 موقوفه مربوط به مراکز درمانی خاص و آسایشگاهی است.

مدیرکل امور اجتماعی و مشارکت های سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان این که بین نهاد وقف و وزارت بهداشت و درمان ارتباطی وسیع، محکم و راسخ وجود دارد گفت: بر اساس تبادل اطلاعاتی که بین سازمان اوقاف و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اجرا شده است ما هزار و 127 مرکز درمانی خیریه و موقوفه داریم که از این تعداد 133 مرکز، بیمارستان و 402 مرکز درمانگاه و 270 مرکز خانه بهداشت است.

معممی اضافه کرد: به حوزه کالبدی و فیزیکال اماکن وقفی توجه شده است، اما تا به امروز به حوزه نرم افزاری این ظرفیت های درمانی و بهداشتی توجه نشده است که در این راستا اعزام کادر بهداشت و درمان نخستین گام برای توجه دادن و تعامل با جامعه هدف بیمارستان ها و درمانگاه های وقفی است.

معاون بهره وری مالی موقوفات و بقاع متبرکه سازمان اوقاف و امور خیریه نیز در این مراسم گفت: امروز از 370 نفر از فعالان حوزه سلامت از 10 استان تجلیل می گردد که بیشترین آن ها از کرمان هستند.

مهدی پندار اضافه کرد: قریب به 802 نیت برای وقف شناسایی شده است که می توان در 40 مبحث آن ها را طبقه بندی کرد که از آن جمله است حوزه های دارو و درمان، ایتام، حج، عزاداری و موضوعات مربوط به حضرت سیدالشهدا (ع) که عمده نیات موقوفات را به خودش اختصاص داده است، ولی واقعیت این است که سازمان اوقاف در عین حال که اجرای امینانه نیات واقفان را مدنظر خود دارد باید حتما درآمدی کسب کند که حاصل از موقوفات باشد.

وی ادامه داد: شعار دهه وقف سال جاری را 2 نکته قرار دادیم اول حمایت از شرکت های دانش بنیان و دوم وقف پول که طراحی اش در سازمان اوقاف اجرا شده است تا هر کسی که می تواند با یک رقمی اندک به صورت نقد در وقف شریک گردد.

معاون بهره وری مالی موقوفات و بقاع متبرکه سازمان اوقاف و امور خیریه گفت:یک میلیون و 400 هزار رقبه در کشور شناسایی شده است که کارهایشان در حال اجرا است تا شناسنامه دار شوند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 دی 1400 بروزرسانی: 7 دی 1400 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 1359

به "سازمان اوقاف 214 میلیارد تومان یاری هزینه درمانی پرداخت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان اوقاف 214 میلیارد تومان یاری هزینه درمانی پرداخت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید