شلیک موشک آذرخش از پهپاد کرار و انهدام اهداف متخاصم

به گزارش مجله پیوند، در دومین روز از تمرین بزرگ رزم پهپادی ارتش و در اجرای مراحل عملیاتی این تمرین، پهپاد کرار رهگیر نیروی پدافند هوایی ارتش با موفقیت عملیات رهگیری هوایی و انهدام اهداف متخاصم را اجرا کرد.

شلیک موشک آذرخش از پهپاد کرار و انهدام اهداف متخاصم

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، در دومین روز از تمرین بزرگ رزم پهپادی ارتش و در اجرای مراحل عملیاتی این تمرین، پهپاد کرار رهگیر نیروی پدافند هوایی ارتش با موفقیت عملیات رهگیری هوایی و انهدام اهداف متخاصم را اجرا کرد.

در این بخش از رزمایش، پهپاد کرار با شلیک موشک هوابه هوای آذرخش یک هدف هوایی با سطح مقطع راداری کم و در ارتفاع بالا را با موفقیت مورد اصابت و انهدام قرار داد.

تیراندازی پهپاد کرار با استفاده از محموله تیربار و انهدام اهداف متخاصم هوایی از دیگر اقدامات عملیاتی اجرا شده در این بخش از تمرین بزرگ رزم پهپادی ارتش بود.

همچنین انهدام اهداف سطحی، استحکامات و مواضع دشمن با پهپاد های کرار مجهز به بمب های 500 پوندی MK-82 نیز در این مرحله از تمرین رزم پهپادی ارتش با موفقیت انجام شد.

امیر دریادار سید محمود موسوی معاون عملیات و سخنگوی تمرین بزرگ رزم پهپادی ارتش با بیان اینکه پایش مداوم و مستمر مرز ها با استفاده از پهپاد های رزمی آماده عملیات، بخشی دیگر از اقدامات اجرایی در قالب تمرین رزم بزرگ پهپادی ارتش جمهوری اسلامی ایران است، گفت: کار پایش و رصد مرز های کشور که حراست و پاسداری از آن ها بر عهده ارتش جمهوری اسلامی ایران است، امروزه به صورت کاملا دقیق با استفاده از سامانه های پهپادی مجهز به انواع دوربین های مراقبت، شناسایی و سامانه های جمع آوری اطلاعات الکترونیکی انجام می شود.

وی گفت: در این مرحله از تمرین، تعدادی از پهپاد های ارتش در امتداد مرز های زمینی، عملیات شناسایی، اهداف ثابت و متحرک را با موفقیت انجام دادند.

معاون عملیات ارتش ادامه داد: امروز ارتش جمهوری اسلامی ایران قادر است با بهره گیری از انواع پهپاد های رزمی برد بلند هرگونه تجاوز دشمن را به شدت پاسخ داده و اهداف مورد نظر را در برد 2000 کیلومتری مورد هدف قرار دهد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 بهمن 1399 بروزرسانی: 24 بهمن 1399 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 881

به "شلیک موشک آذرخش از پهپاد کرار و انهدام اهداف متخاصم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شلیک موشک آذرخش از پهپاد کرار و انهدام اهداف متخاصم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید