ضرورت خروج واحدهای مسکونی از مناطق صنعتی

به گزارش مجله پیوند، خبرنگاران: معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری البرز گفت: انجام این مهم یک ضرورت اجتناب ناپذیر است در این راستا شهرداری ماهدشت باید نسبت به خروج واحدهای مسکونی از منطقه صنعتی اقدام لازم را انجام دهد.

ضرورت خروج واحدهای مسکونی از مناطق صنعتی

جهت دریافت خدمات پتینه کاری سقف با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش مجله پیوند از کرج، مهرداد مظفری ظهر امروز در بازدید سرزده از مجموعه شهرک صنعتی پیغام ماهدشت با اشاره به اینکه واحدهای صنعتی باید نسبت به رعایت استانداردهای زیست محیطی اقدام نمایند، اظهار کرد: صاحبان واحدهای فراوریی و صنعتی باید شرایط زیست محیطی را در نظر گرفته و در این راستا از هیچ تلاشی چشم پوشی ننمایند.

مظفری گفت: جهت گیری استان بر اساس اسناد بالا دستی، برنامه ریزی و معین راستا در راستای تحقق صنایع هایتک و سبز است بنابراین همه مسئولان بخش خصوصی و شهرک های صنعتی از جمله پیغام ماهدشت باید در این راستا یاریگر مسئولان استان باشند.

وی توضیح داد: از آنجایی که شهرک صنعتی پیغام ماهدشت در محدوده شهری قرار گرفته است تاکید شد که واحدهای صنعتی این منطقه صنایع هایتک باشند.

وی گفت: با توجه به نگاهی که دولت تدبیر و امید به صنایع هایتک و سبز دارد امیدواریم ظرفیت توسعه صنایع هایتک در این بخش مورد دقت و اهمیت بیشتری قرار گرفته است.

معاون برنامه ریزی استاندار البرز بر برطرف مسائل و کمبودهای شهرکت صنعتی پیغام ماهدشت تأکید کرد و گفت: با آنالیز های صورت گرفته درباره مسائل واحدهای بازدید شده، مقرر شد کمیته ای با حضور نمایندگانی از استانداری، راه و شهرسازی، جهادکشاورزی، صنعت و معدن و همچنین دستگاه های آب منطقه ای و آبفای استان تشکیل شده و ظرف مدت 15 روز مسائل تامین آب، محیط زیست و فاضلاب این شهرک صنعتی را آنالیز نمایند.

مظفری گفت: علاوه بر این مهم جهاد کشاورزی استان نیز در یک بازه زمانی مناسب نسبت به پیگیری اعتبارات برای انتقال واحدهای دامداری در محدوده شهرک اقدام کند.

به گفته وی تامین مباحث امنیتی شهرک نیز از دیگر مواردی است که مقرر شد توسط فرمانداری پیگیری گردد.

معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری البرز در ادامه سه بازدید دیگر از مجموعه شهرک صعنتی پیغام ماهدشت شرکت جلیس، آرد خوشه طلایی و خط فراوری شرکت آفرین به گل استان البرز داشت.

حضور در شرکت جلیس یکی از برندهای کشوری و صادرنماینده تجهیزات اداری و همچنین طرح دغدغه های مدیر عامل این شرکت بخشی از بازدید کاری معاون برنامه ریزی استاندار البرز بود.

مظفری سپس با هیئت همراه راهی شرکت آرد خوشه طلایی شد و از قسمت های مختلف جداسازی و آسیاب و غیره که فراوری سه نوع آرد، لواش، بربری و ماکارونی را در کارنامه فعالیتی خود دارد، بازدید به عمل آورد.

وی بازدیدی از خط فراوری شرکت آفرین به گل در شهرک صنعتی پیغام ماهدشت داشت.

این منطقه صنعتی با مساحت بیش از 300 هکتار و با استقرار بیش از 100 واحد فراوریی، توزیعی و خدماتی با سطح اشتغال بیش از 100 هکتار طی سنوات گذشته و به مرور زمان شکل گرفته و کل عرصه، اعیانی و اراضی موجود در آن دارای معابر با دسترسی مناسب و به صورت تفکیک شده است.

این مجموعه صنعتی دارای اسناد ثبتی بوده و متعلق به بخش خصوصی است. در این راستا بر اساس طرح هادی شهر ماهدشت و مطالعات طرح جامع، اراضی این منطقه کارگاهی است.

ب

منبع: تسنیم
انتشار: 15 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 341

به "ضرورت خروج واحدهای مسکونی از مناطق صنعتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت خروج واحدهای مسکونی از مناطق صنعتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید