لوگوی ایکس ایلان ماسک مشکل حقوقی پیدا کرد

به گزارش مجله پیوند، توییتر ممکن است در استفاده از لوگوی نو، به مانع برخورد کند، زیرا به نظر می رسد این لوگو قبلا از طریق شرکت متا پلتفرم به ثبت رسیده است.

لوگوی ایکس ایلان ماسک مشکل حقوقی پیدا کرد

به گزارش ایسنا، ایلان ماسک که سال گذشته توییتر را به مبلغ 44 میلیارد دلار خریداری کرد، یکشنبه هفته جاری گفت که این پلتفرم از این پس ایکس نام خواهد گرفت، اما شرکت متا پلتفرم قبلا، لوگوی ایکس را در ارتباط با سرویس های شبکه اجتماعی آنلاین و سرویس های شبکه اجتماعی در زمینه سرگرمی، بازی و طراحی اپلیکیشن، ثبت کرده بود.

لوگوی نو توییتر که روز دوشنبه رونمایی شد، همچنین شبیه یک کاراکتر یونیکد عمومی است که در مارس 2001 به یونیکد اضافه شد. یونیکد یک استاندارد محاسباتی بین المللی است که در آن، هر کاراکتر یا نماد، ارزشی عددی خاصی دارد که می تواند در پلتفرم ها استفاده شود.

متیو اسکروگز، محقق فوق دکترا در دانشگاه کالج لندن، در توییتی نوشت که حرف ایکس از دهه 70 در کتاب های درسی ریاضی استفاده شده است. این حرف، کاربرد خاص و جهانی ندارد، اما گاهی اوقات برای نشان دادن یک فضا یا شی هندسی انتزاعی استفاده می شود.

علائم تجاری (ترید مارک) از سوی به عنوان شناسه منبع نامیده می شود و نماد یا برندی هستند که مشتریان، یک شرکت را با آن می شناسند. لوگوی نمادین پرنده آبی توییتر دقیقا همین بود و یک تصویر شابلون منحصر به فرد از یک پرنده کوچکی بود که همه مردم، این شبکه اجتماعی را با آن می شناختند.

جاش گربن، وکیل علامت تجاری و از شرکای موسس شرکت حقوقی Gerben IP مستقر در دی سی در این باره به اینسایدر گفت: یک لوگو باید به نوعی منحصر به فرد و متمایز باشد تا در اداره ثبت اختراع و علائم تجاری آمریکا، به عنوان علامت تجاری ثبت شود.

لوگوی ایکس متا در اسناد علامت تجاری، از لوگوی ایکس که ماسک در وب سایت توییتر منتشر کرده است، متفاوت به نظر می رسد.

ایکس شرکت متا، مانند دو تیر با انتهای گرد به سمت داخل (یکی سفید و دیگری آبی) است، در حالی که ایکس توییتر، متفاوت و به رنگ سیاه و سفید است.

اما توییتر با توجه به این که می خواهد از این لوگوی ایکس برای اهداف شبکه اجتماعی استفاده کند، احتمالا به مشکل برخورد می کند، زیرا مشابه اهداف تعریف شده از سوی متا در اسناد علایم تجاری این شرکت است.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، به گفته گربن، علائم تجاری هر چه به مدت طولانی تری استفاده شوند، ارزش و حفاظت بیشتری دارند. یعنی لوگوی نو ایلان ماسک در برابر چالش های حقوقی، آسیب پذیر است.

منبع: فرارو
انتشار: 3 مرداد 1402 بروزرسانی: 3 مرداد 1402 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 1725

به "لوگوی ایکس ایلان ماسک مشکل حقوقی پیدا کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لوگوی ایکس ایلان ماسک مشکل حقوقی پیدا کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید