معاون استاندار تهران: نرخ مصوب مرغ، 31 هزار تومان

به گزارش مجله پیوند، خبرگزاری خبرنگاران- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران: نرخ مصوب هر کیلوگرم گوشت مرغ، 31 هزار تومان و هر شانه تخم مرغ، 43 هزار تومان است.

معاون استاندار تهران: نرخ مصوب مرغ، 31 هزار تومان

به گزارش خبرنگاران و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، حشمت اله عسگری در جلسه کمسیون تنظیم بازار استان با تاکید بر اولویت نظارت بر قیمت های 25 کالای اساسی در سطح بازار گفت: به منظور پایش بازار سطح شهر تهران گروه های نظارت و بازرسی متشکل از استانداری، سازمان صمت، جهاد کشاورزی، تعزیرات و سایر دستگاه های نظارتی در منطقه ها 22 گانه تهران سازماندهی می شوند و بر قیمت کالا ها نظارت و با متخلفان برخورد خواهند کرد.

وی با اشاره به معیوب بودن شبکه توزیع و نقش آن در نارسایی و تفاوت قیمت ها افزود: با اصلاح شبکه توزیع و نظارت بر آن ها کنترل قیمت ها مقدور است و از تلاطم بازار جلوگیری خواهد شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران با اشاره به قیمت های مصوب برای مرغ هرکیلو 31 هزار تومان و هرشانه تخم مرغ 43 هزار تومان تاکید کرد: مطالبه از دستگاه های ذی ربط در خصوص قیمت این اقلام بر اساس قیمت مصوب خواهد بود و وجود چند نرخی قیمت یا افزایش خارج از قیمت های مصوب در سطح استان قابل پذیرش نیست و با واحد های صنفی متخلف برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

عسگری سپس با اشاره به تکلیف چهار استان مازندران، گلستان، گیلان و سمنان در تامین مرغ استان تهران به مقدار 810 تن در روز گفت: سازمان جهاد کشاورزی به عنوان دستگاه متولی تامین، ساماندهی و نظارت بر بازار محصولات کشاورزی، اقدامات و پیگیری های لازم را در این زمینه به عمل آورد و گزارش روزانه خود را به استانداری اعلام کند.

وی با تاکید بر نقش دستگاه های نظارتی بر ثبات بازار شرح داد: انتظار می رود با تسریع و شتاب در بازرسی و نظارت از همه ظرفیت های قانونی خود برای جلوگیری از تلاطم و نوسانات قیمت ها استفاده نمایند و با حداکثر ظرفیت امنیت و ثبات را در بازار تثبیت نمایند.

معاون اقتصادی استاندار تهران با اشاره به ثبات نسبی در بازار لبنیات و نان افزود: شرکت های تولیدی لبنیات برای درج قیمت مصوب بر محصولات خود اقدام نمایند و دستگاه های نظارتی قیمت اقلام لبنی مندرج در کارخانه ها را کنترل و از هرگونه تخلف و گران فروشی جلوگیری نمایند وهمچنین نانوایی های استان نسبت به درج قیمت نان در انظار مصرف نمایندگان اقدام نمایند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 22 آذر 1400 بروزرسانی: 22 آذر 1400 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 1342

به "معاون استاندار تهران: نرخ مصوب مرغ، 31 هزار تومان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون استاندار تهران: نرخ مصوب مرغ، 31 هزار تومان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید