هشدار به مدیران فناوری برای ورود به عصر رایانه های کوانتومی

به گزارش مجله پیوند، به گزارش خبرنگاران به نقل از زد دی نت، آلبرتو دی مگلیو رئیس آزمایشگاه اوپن لب در سرن در این مورد گفته است: رایانه های کوانتومی برای حل مسائل رمزنگاری و بهینه سازی فعالیت های مختلف نویدبخش هستند و شرکت ها در تلاشند تا آنها را برای استفاده های تجاری کاربردی کنند.

هشدار به مدیران فناوری برای ورود به عصر رایانه های کوانتومی

بر اساس بررسی های مؤسسه Deloitte، سرمایه گذاران خطرپذیر در طول سال 2021 بیش از یک میلیارد دلار در کسب و کارهای کوانتومی سرمایه گذاری کردند. آنها طی 12 ماه آینده علاقه بیشتری به سرمایه گذاری خواهند داشت و مجموع هزینه های مربوط به این کار احتمالاً تا پایان سال به بالای 5 میلیارد دلار خواهد رسید.

این تزریق پول نقد به فناوران کمک می کند تا کامپیوترهای کوانتومی قابل اعتماد و مفیدی را توسعه داده و ابداع کنند. این در حال حاضر یک اولویت بزرگ است، زیرا تلاش ها برای افزایش تعداد بیت های کوانتومی - یا کیوبیت ها - در دسترس برای محاسبات به کسب و کارها کمک می کند تا برای شناسایی موارد استفاده نو رایانه های کوانتومی اقدام کنند.

بر اساس برآورد Deloitte ده ها شرکت در سراسر جهان از رایانه های کوانتومی به عنوان بخشی از عملیات روزانه خود در سال جاری استفاده خواهند کرد. این فناوری سالانه میلیاردها دلار ارزش تولید می کند، به همین دلیل است که مدیران فناوری شرکت ها باید از هم اکنون برای بهره گیری از مزیت کوانتومی آماده شوند.

بر اساس بررسی های دو شرکت کوانتومی زاپاتا کامپویتینگ و ویک فیلد ریسرچ سه چهارم (74 درصد) مدیران ارشد شرکت های تجاری معتقدند سازمان هایی که به زودی رایانه های کوانتومی را به کار نگیرند، به سرعت از رقبا عقب خواهند افتاد.

به گفته دی مگلیو، مؤثرترین رویکرد ایجاد شبکه هایی است که به کاربران کل اکوسیستم گسترده متشکل از شرکای داخلی و خارجی اجازه می دهد درباره چالش هایی که کسب وکارها با آن روبرو هستند فکر کنند و راه چاره های بالقوه مبتنی بر پردازش کوانتومی را ارائه دهند. در عین حال، ساخت این اکوسیستم یک عنصر ضروری برای حرکت به سمت برنامه های کاربردی است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 اسفند 1400 بروزرسانی: 27 اسفند 1400 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 1445

به "هشدار به مدیران فناوری برای ورود به عصر رایانه های کوانتومی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار به مدیران فناوری برای ورود به عصر رایانه های کوانتومی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید