واشنگتن فری بیکن: صادرات 22 میلیارد دلاری نفت ایران دور از چشم آمریکا

به گزارش مجله پیوند، یک پایگاه خبری آمریکایی در گزارشی با استناد به بعضی آمار و ارقام گردآوری شده، می گوید صادرات نفت ایران به چین با دور زدن تحریم های آمریکا در چند ماه اخیر، افزایش یافته و کنترل آن برای دولت بایدن سخت شده است.

واشنگتن فری بیکن: صادرات 22 میلیارد دلاری نفت ایران دور از چشم آمریکا

به گزارش ایسنا، پایگاه خبری آمریکایی واشنگتن فری بیکن با پرداختن به توان ایران در خنثی سازی اثر تحریم های نفتی و مالی آمریکا علیه ایران، در گزارشی نوشت: ناوگان مخفی کشتی های ایرانی از سال 2021، محموله های نفتی به ارزش حداقل 22 میلیارد دلار به چین انتقال داده و عایدی زیادی را برای ایران فراهم نموده اند. این موضوع باعث شده است مسئله ناتوانی دولت جو بایدن در اجرایی کردن تحریم ها مطرح گردد.

واشنگتن فری بیکن نوشت: ایران فقط در سه ماه اول سال 2022 هر روز به طور میانگین، 829 هزار و 260 بشکه نفت به چین فرستاده است، طبق آمار نو ارائه شده به وسیله گروه اتحاد علیه ایران هسته ای (UANI)، گروهی که جهت نفت کش های ایران را رصد می نماید، میزان کلی 337 میلیون و 882 هزار و 520 بشکه نفت به ارزش معادل حدودا 22 میلیارد دلار از زمان روی کار آمدن جو بایدن به پکن رسیده اند.

در ادامه گزارش این پایگاه خبری آمده است: بنا بر گفته گروه اتحاد علیه ایران هسته ای ناوگان [نفت کش های]ایران متشکل از 182 کشتی با مالکیت و پرچم خارجی، بدون کوچک ترین مداخله آمریکا عملیات انتقال نفت را انجام می دهند. این نفت کش ها به علت این که معمولا با خاموش کردن جهتیاب ها و رد گم کنی در دریا تردد می نمایند، به ناوگان مخفی تهران معروفند.

این گزارش می افزاید: بازار سیاه تجارت نفت ایران در دولت بایدن رونق گرفته و موجب مطرح شدن این برآورد شده است که آمریکا به منظور حسن نیت نشان دادن به تهران به عنوان بخشی از کوشش ها در راستای امضای توافق هسته ای احیا شده، چشمانش را روی اجرای تحریم ها می بندد.

در بخش دیگری از گزارش واشنگتن فری بیکن ادعا شده است، اطلاعاتی که از این نفت کش ها و مالکانشان موجود است، نشان دهنده در کار بودن شبکه پیچیده و مرتبطی از شرکت های سوری است که کار شناسایی اشخاص مسئول این اقدام و چگونگی به کار بستن تحریم ها در این زمینه را برای مقامات آمریکایی سخت می نماید.

منبع: فرارو
انتشار: 21 خرداد 1401 بروزرسانی: 21 خرداد 1401 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 1515

به "واشنگتن فری بیکن: صادرات 22 میلیارد دلاری نفت ایران دور از چشم آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واشنگتن فری بیکن: صادرات 22 میلیارد دلاری نفت ایران دور از چشم آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید