ورود 12 شرکت سرمایه گذاری استانی به بورس

به گزارش مجله پیوند، به گزارش خبرنگاران، با گذشت 14 سال از اجرای طرح سهام عدالت، دستور آزادسازی سهام عدالت در 9 اردیبهشت 1399 صادر شد.

ورود 12 شرکت سرمایه گذاری استانی به بورس

ارزش اسمی سهام عدالت در ابتدا برای هر نفر 1 میلیون تومان بود که قرار شد، بهای این سهام از محل سود آینده شرکت های سرمایه پذیر طی 10 سال پرداخت گردد، اما بعد از این مدت، در سال 1395 به مردم گفته شد، فقط به اندازه 532 هزار تومان از بهای سهام عدالت، از محل سود تامین شده و عمده سهامداران مالک سهام عدالت 532 هزار تومانی شده اند.

همچنین سود سهام عدالت در سه سال 96، 97 و 98 در مجموع 255 هزار تومان به حساب سهامداران واریز شد.

بعد از آزادسازی سهام عدالت در 9 اردیبهشت 99 گفته شد یک ماه فرصت وجود دارد که 49 میلیون سهامدار عدالت دو روش مدیریت مستقیم یا غیرمستقیم را برگزینند که در این مدت حدود 19 میلیون نفر روش مدیریت مستقیم و 30 میلیون نفر روش غیرمستقیم را برگزیدند.

قرار شد 30 میلیون سهامدار عدالت در روش مدیریت غیرمستقیم به وسیله 30 شرکت سرمایه گذاری استانی که به زودی وارد بورس می شوند، به اعمال مدیریت دارایی خود بپردازند.

اولین شرکت استانی سهام عدالت مربوط به استان خراسان جنوبی و در نماد وسخراج در بورس درج شد.

تا امروز 12 شرکت سرمایه استانی مربوط به سهام عدالت در بورس پذیرفته شده اند.

سرمایه گذاری های استانی سهام عدالت حاضر در بورس 12تایی شدند

پنج شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت استان های خوزستان، کردستان، ایلام، گلستان و گیلان در بازار دوم معاملات بورس تهران درج شدند.

پنج شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت استان های خوزستان، کردستان، ایلام، گلستان و گیلان به عنوان هشتمین، نهمین، دهمین، یازدهمین و دوازدهمین شرکت سرمایه گذاری استانی سهام عدالت در بازار دوم معاملات بورس تهران درج شدند.

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) ، با موافقت هیات پذیرش شرکت بورس تهران، شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت استان خوزستان از 16 شهریور با نماد وسخوز در پلاک 556 و در گروه سرمایه گذاری ها با سرمایه 25.6 هزار میلیارد تومان به عنوان هشتمین شرکت سرمایه گذاری استانی سهام عدالت در فهرست نرخ های بازار دوم بورس تهران درج شد.

شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت استان کردستان نیز از یکشنبه با نماد وسکرد در پلاک 557 و در گروه سرمایه گذاری ها با سرمایه 9.1 هزار میلیارد تومان به عنوان نهمین شرکت سرمایه گذاری استانی سهام عدالت در فهرست نرخ های بازار دوم بورس تهران نهاده شد.

همچنین شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت استان ایلام با نماد وسیلام به عنوان دهمین شرکت سرمایه گذاری استانی در پلاک 558 و در گروه سرمایه گذاری ها با سرمایه 2.9 هزار میلیارد تومانی در فهرست نرخ های بازار دوم بورس تهران درج شد.

این گزارش می افزاید: شرکت سرمایه گذاری استان گلستان با نماد وسگلستا به عنوان یازدهمین شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت استانی در پلاک 559 و با سرمایه 11.9 هزار میلیارد تومانی و نیز شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت استان گیلان از 16 شهریور با نماد وسگیلا به عنوان دوازدهمین شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت استانی در پلاک 560 و در گروه سرمایه گذاری ها با سرمایه 14.9 هزار میلیارد تومانی در فهرست نرخ های بازار دوم بورس تهران درج شدند.

منبع: فارس

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 30 مهر 1399 بروزرسانی: 30 مهر 1399 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 657

به "ورود 12 شرکت سرمایه گذاری استانی به بورس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود 12 شرکت سرمایه گذاری استانی به بورس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید