3 شماره تا نجات محیط زیست و زمین

به گزارش مجله پیوند، خبرگزاری خبرنگاران- مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران گفت که شهروندان از این پس می توانند درخواست خود برای جمع آوری پسماندهای خشک را به سامانه 137 اطلاع دهند تا خدمتگزاران شان در شهرداری تهران با مراجعه به درب منازل در این خصوص اقدامات لازم را انجام دهند.

3 شماره تا نجات محیط زیست و زمین

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران، محمدمهدی عزیزی با اعلام این خبر گفت: در مجموع، حدود 30 درصد از پسماندهای تولیدی شهروندان تهرانی را پسماند خشک تشکیل می دهد که از این اندازه متاسفانه تنها 3 تا 4 درصد در مبدا تفکیک می گردد.

او با بیان اینکه این اندازه در مقایسه با حجم زباله های تولیدی بسیار ناچیز است، اضافه نمود: شهرداری تهران در گذشته کوشش می کرد تا با استفاده از ظرفیت غرفه های بازیافت و وانت های ملودی، اقدام به جمع آوری پسماندهای خشک کند، اما این اقدامات به تنهایی کافی نبود. به همین علت، با تمهیدات تازه و رایزنی های انجام شده قرار بر این شد در روزهای آینده این امکان فراهم گردد تا شهروندان با تماس با سامانه 137، تقاضای خود برای جمع آوری پسماند را ثبت نمایند و پس از آن، شهرداری های منطقه ها در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهند.

به گفته مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران؛ شهروندان در ازای تحویل پسماند خشک می توانند ما به ازای ارزش ریالی آن را دریافت یا از بسته های تشویقی شامل کیسه زباله یا کودهای گرانوله مناسب برای گل های آپارتمانی بهره مند شوند.

عزیزی با بیان اینکه پیش بینی می گردد تا با این اقدام، اندازه تفکیک پسماند از مبدا افزایش پیدا کند و در عین حال، امکان فعالیت زباله گردها محدود گردد، توضیح داد: در روزهای آینده دستورالعمل اجرایی این طرح به منطقه ها ابلاغ می گردد و اطلاع رسانی گسترده ای در این زمینه در محلات صورت خواهد گرفت تا با مشارکت مسئولانه شهروندان بتوانیم گام های بلندی برای تفکیک حداکثری پسماند خشک و در نهایت حفظ محیط زیست برداریم.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 29 فروردین 1401 بروزرسانی: 29 فروردین 1401 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 1468

به "3 شماره تا نجات محیط زیست و زمین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 شماره تا نجات محیط زیست و زمین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید