افت سهام عدالت پابه پای شاخص کل بورس، ارزش سهام عدالت چقدر کم شد؟

به گزارش مجله پیوند، به گزارش خبرنگاران، در حالی که شاخص بورس اوراق بهادار تهران این هفته 4.1 درصد افت داشت، ارزش سبد سهام عدالت سهامداران نیز با افتی 4.2 درصدی روبرو شد.

افت سهام عدالت پابه پای شاخص کل بورس، ارزش سهام عدالت چقدر کم شد؟

در سرانجام معاملات هفته منتهی به 24 آذر 1400، ارزش سبد سهام عدالت 532 هزار تومانی به 11 میلیون و 467 هزار تومان رسید. این در حالی است که هفته گذشته این سبد 11 میلیون و 982 هزار تومان ارزش داشت. این یعنی سبد سهام عدالت در این هفته 4.2 درصد افت ارزش داشته است. بدین ترتیب ارزش 60 درصد قابل فروش این سهام هم به 6 میلیون و 880 هزار تومان کاهش یافت.

سهامداران سهام عدالت یک میلیونی هم این هفته شاهد از دست رفتن ارزش سبد خود بودند. بر این اساس ارزش سبد سهام عدالت یک میلیونی در سرانجام روز چهارشنبه 24 آذر ، 21 میلیون و 604 هزار تومان محاسبه شد.

فروش سهام عدالت کی آغاز می شود؟

آخرین خبر برای سهام عدالت در این هفته به اظهار نظر عشقی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در نشست خبری مربوط می شود.

وی در پاسخ به آغاز مجدد معامله سهام عدالت در بورس گفت: یک سری ابهامات اساسی بر فرآیند فروش سهام عدالت وارد شده بود که باعث شد فروش به طور کلی متوقف شود. مقرر شده کارگروهی تشکیل شود تا ساختار اجرایی سهام عدالت را بررسی قرار دهیم و اصلاحات را به سرعت انجام دهیم تا بتوانیم شرایط معامله و مالکیت سهام عدالت که دارایی خوبی برای مردم می تواند باشد را به بهترین شکل فراهم کنیم.

عشقی همچنین گفت: ارزش سهام عدالت با توجه به فرایند بازار تغییر می کند ابلاغیه مقام رهبری، در خصوص آزادسازی و تشویق مردم به نگهداری سهام عدالت است و اصلاحات در این راستا خواهد بود که مردم سهام عدالت را نگه دارند. تلاش برای حفظ ارزش سهام عدالت و منافع سهامداران است.

آخرین اخبار بازار سهام را در صفحه بورس خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 30 دی 1400 بروزرسانی: 30 دی 1400 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 1384

به "افت سهام عدالت پابه پای شاخص کل بورس، ارزش سهام عدالت چقدر کم شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افت سهام عدالت پابه پای شاخص کل بورس، ارزش سهام عدالت چقدر کم شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید