کوشش انگلیس برای مقابله با لایحه امنیت ملی هنگ کنگ

به گزارش مجله پیوند، وزیر امور خارجه انگلیس گفت درصورت ادامه کوشش برای عملی کردن لایحه امنیت ملی هنگ کنگ، به شهروندان این منطقه خودمختار که گذرنامه انگلیسی دارند، امتیاز شهروندی اعطا می نماید.

کوشش انگلیس برای مقابله با لایحه امنیت ملی هنگ کنگ

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، دومینیک راب وزیر امور خارجه انگلیس روز آدینه گفت، درصورتی که لایحه امنیت ملی هنگ کنگ به راستا عملی شدن خود ادامه دهد، به شهروندان آن تابعیت انگلیسی خواهد داد.

به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه بی بی سی، راب گفت: اگر چین به این راه ادامه داده و لایحه امنیت ملی را به تصویب برساند، محدودیت 6 ماهه پاسپورت های هنگ کنگی را برداشته و اجازه می دهیم این افراد به وسیله ویزای کاری و تحصیلی، شهروندی [انگلیس]را برای آن ها در دوره های 12 ماهه میسر می کنیم.

وزیر امور خارجه انگلیس همچنین در پیامی توئیتری مدعی شد: لایحه امنیت ملی برای هنگ کنگ که از سوی چین پیشنهاد شده است، تعهدات مربوط به اعلامیه مشترک دو کشور را نقض می نماید.

وی در ادامه نوشت: انگلیس، آمریکا، استرالیا و کانادا بابت نقض خودمختاری و آزادی هنگ کنگ عمیقاً نگران هستند.

از سوی دیگر به نوشته خبرگزاری رویترز، سخنگوی دولت انگلیس روز آدینه گفت: از چین درخواست کردیم در اجرای این قانون بازنگری نموده و به مسئولیت های خود به عنوان یکی از رهبران جامعه جهانی بپردازد.

پنجشنبه گذشته مجمع خلق چین قطعنامه امنیت ملی هنگ کنگ را با هدف تقویت امنیت این منطقه به تصویب درآورد که طبق آن، کمیته کنگره خلق ملی مسئولیت تدوین لایحه ای در مورد امنیت هنگ کنگ را برعهده خواهد داشت.

سیاست یک کشور، دو سیستم یا سیاست چین واحد از سال 1979 تا به امروز موضع رسمی دولت های جمهوری خواه و دموکرات بوده و طبق آن واشنگتن هنگ کنگ و تایوان را بخشی از سرزمین اصلی چین می داند، اما آمریکا در عمل طی سال های اخیر با اقداماتی از قبیل فروش تسلیحات پایبندی کامل به این سیاست نشان نداده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 495

به "کوشش انگلیس برای مقابله با لایحه امنیت ملی هنگ کنگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش انگلیس برای مقابله با لایحه امنیت ملی هنگ کنگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید