شیب سقوط نفت تندتر شد

به گزارش مجله پیوند، قیمت نفت در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی تحت تاثیر افزایش موارد ابتلا به واریانت اُمیکرون در اروپا و آمریکا که نگرانی سرمایه گذاران نسبت به احتمال اعمال محدودیت های تازه و آسیب دیدن تقاضا برای سوخت را برانگیخت، ریزش پیدا کرد.

شیب سقوط نفت تندتر شد

به گزارش ایسنا، بهای معاملات نفت برنت یک دلار و 92 سنت معادل 2.6 درصد کاهش یافت و به 71 دلار و 60 سنت در هر بشکه رسید.

بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا دو دلار و 9 سنت معادل سه درصد کاهش یافت و به 68 دلار و 77 سنت در هر بشکه رسید.

کلوین وانگ، تحلیلگر بازار شرکت سی ام سی مارکتس در این باره گفت: به نظر می رسد فضای ضعیف بازار نفت در آسیای امروز همسو با ضعفی باشد که در معاملات شاخص اس اند پی 500 و نزدک 100 مشاهده شد.

این به دلیل نگرانی ها از اعمال محدودیت ها روی فعالیت های اقتصادی به منظور مهار موج تازه شیوع واریانت اُمیکرون در سراسر جهان است که ممکن است ریسک کندی تقاضا را افزایش دهد.

هلند روز یکشنبه به قرنطینه رفت و احتمال شرایط محدودیت های کرونایی بیشتر در آستانه تعطیلات کریسمس و سال نو در کشور های اروپایی متعدد دیده می شود.

مقامات بهداشتی آمریکا روز یکشنبه از شهفرایندان این کشور خواستند دوز واکسن تقویت کننده را دریافت کرده، ماسک بزنند و اگر در تعطیلات زمستانی به سفر می فرایند، مراقب باشند، زیرا واریانت اُمیکرون در سراسر جهان شیوع پیدا کرده و در آمریکا نوع قالب خواهد شد.

در این بین، شرکت های انرژی آمریکایی هفته گذشته برای دومین هفته متوالی به شمار دکل های حفاری نفت و گاز طبیعی اضافه کردند.

شرکت خدمات انرژی بیکرهیوز روز جمعه خاطرنشان کرد شمار دکل های حفاری نفت و گاز طبیعی که معیاری برای سنجش تولید آینده است، در هفته منتهی به 17 دسامبر، سه حلقه افزایش یافت و به 579 حلقه رسید.

با این حال انتظار می رود صادرات نفت روسیه کمتر شود. برنامه صادرات سه ماهه روسیه نشان می دهد صادرات و ترانزیت نفت از روسیه در سه ماه نخست سال 2022 حدود 56.05 میلیون تن در مقایسه با 58.3 میلیون تن در سه ماهه چهارم سال 2021 خواهد بود.

بر اساس گزارش رویترز، صادرات دیزل چین در نوامبر 69 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافت، زیرا پالایشگاه های چینی عرضه داخلی را در اولویت قرار دادند تا کمبود سوخت برطرف شود.

منبع: فرارو
انتشار: 28 بهمن 1400 بروزرسانی: 28 بهمن 1400 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 1414

به "شیب سقوط نفت تندتر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیب سقوط نفت تندتر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید