واشنگتن از کویت خواست تحریم ها علیه باسیل را اجرایی کند

به گزارش مجله پیوند، خبرگزاری خبرنگاران- یک روزنامه کویتی نوشت، آمریکا از کویت خواسته تحریم هایی که علیه جبران باسیل، وزیر خارجه سابق لبنان در نظر گرفته بود، اجرایی کند.

واشنگتن از کویت خواست تحریم ها علیه باسیل را اجرایی کند

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، روزنامه الرای چاپ کویت نوشت، وزارت خارجه کویت با انتشار بخش نامه ای برای بانک مرکزی این کشور، وزارت تجارت و صنعت و موسسه بازارهای پولی از تمامی تشکل های وابسته به آنها خواست در راستای اجرای تحریم ها علیه جبران باسیل به دلیل دست داشتن او در فساد، هر گونه اطلاعاتی درباره او را گزارش دهند.

الرای به نقل از بعضی منابع مطلع نوشت، درخواست وزارت خارجه کویت به وسیله کمیته اجرای قطعنامه های شورای امنیت درباره مبارزه با تروریسم که بر اساس یادداشت سفارت آمریکا در کویت مطرح و تصویب شده بود، ارائه شد.

همچنین این روزنامه کویتی نوشت، وزارت خارجه کویت در نامه اخیر خود برای تمام نهادها و دستگاه های وابسته به نهادهای نظارتی از جمله بانک ها، شرکت های صرافی و سایر موسسه ها تاکید نمود، هر گونه اطلاعاتی درباره جبران باسیل باید ظرف سه روز کاری به وزارتخانه گزارش شوند.

آمریکا نوامبر گذشته باسیل را به اتهام فساد مورد تحریم هایی قرار داد.

به همین دلیل مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا نیز مدعی شد: باسیل با فعالیت های فسادآمیز خود در ساختار فاسد و جانبدارانه سیاسی که لبنان به آنها گرفتار شده، نقش ایفا می نماید و به فعالیت های حزب الله در بر هم زدن ثبات یاری نموده و به آنها سهولت می بخشد.

قانون مقابله با دشمنان آمریکا به وسیله تحریم ها (کاتسا) در سال 2012 با موافقت قاطع دو حزب دموکرات و جمهوری خواه آمریکا تصویب شد و باراک اوباما، رئیس جمهوری وقت آمریکا آن را امضا کرد.

بر اساس این قانون، اگر یک خارجی به اصطلاح مسؤول قتل، شکنجه و یا نقض آشکار حقوق بشر باشد، رئیس جمهوری آمریکا ملزم است پس از درخواست اعضای کمیته، تحقیقات در این زمینه را شروع کند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 16 بهمن 1399 بروزرسانی: 16 بهمن 1399 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 871

به "واشنگتن از کویت خواست تحریم ها علیه باسیل را اجرایی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واشنگتن از کویت خواست تحریم ها علیه باسیل را اجرایی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید