پکن درباره اعطای پناهندگی به هنگ کنگی ها به اتاوا هشدار داد

به گزارش مجله پیوند، به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فرانسه، کونگ پی وو (Cong Peiwu) سفیر چین در کانادا امروز آدینه با شرکت در یک کنفرانس مطبوعاتی به اتاوا در مورد اعطای پناهندگی به هنگ کنگی های مخالف پکن هشدار داد.

پکن درباره اعطای پناهندگی به هنگ کنگی ها به اتاوا هشدار داد

اگر علاقمند به سفر با بهترین کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و آبشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

در کنفرانس مطبوعاتی سفیر چین در کانادا در این خصوص آمده است که این اقدام اتاوا سلامت و ایمنی کانادایی های ساکن هنگ کنگ را به مخاطره خواهد انداخت.

سفیر چین در کانادا در این خصوص خاطرنشان کرد: ما قویاً از طرف کانادایی می خواهیم به مجرمان خشن در هنگ کنگ به اصطلاح پناهندگی سیاسی ندهد؛ زیرا این اقدام دخالت در امور داخلی چین است و قطعاً سبب جسورتر کردن این مجرمان خشن خواهد شد.

وی در ادامه اضافه نمود: بر این اساس، اگر طرف کانادایی واقعاً به ثبات و رفاه در هنگ کنگ و سلامت و ایمنی 300 هزار کانادایی دارایِ گذرنامه در هنگ کنگ اهمیت می دهد و همچنین تعداد زیادی از شرکت های کانادایی فعال در هنگ کنگ برایش مهم است، باید از کوشش ها برای مقابله با این جرایم خشن (در هنگ کنگ) حمایت کند.

لازم به ذکر است، پس از بازداشت منگ وانژو مدیر ارشد اقتصادی شرکت هوآوی در کانادا و نیز تصویب قانون امنیت ملی چین و اجرای آن در منطقه هنگ کنگ، روابط میان اتاوا و پکن تحت تأثیر دخالت های آمریکا به سردی گرائیده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 آبان 1399 بروزرسانی: 5 آبان 1399 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 666

به "پکن درباره اعطای پناهندگی به هنگ کنگی ها به اتاوا هشدار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پکن درباره اعطای پناهندگی به هنگ کنگی ها به اتاوا هشدار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید