16 طرز تهیه ماسک جو دوسر برای جوش، لک، چروک و چاقی صورت

به گزارش مجله پیوند، ماسک جو دوسر برای جوانی و زیبایی پوست یک ماسک فوق العاده است. جو دو سر یکی از غلات خوراکی است که به خاطر فواید زیادی که برای سلامتی و زیبایی دارد، توصیه می گردد که در رژیم غذایی قرار داده گردد. اما این غله کامل، در تهیه ماسک های زیبایی برای تقویت و تغذیه پوست نیز استفاده می گردد. در این مقاله از در به 16 روش طرز تهیه ماسک جو دوسر برای پوست صورت می پردازیم.

16 طرز تهیه ماسک جو دوسر برای جوش، لک، چروک و چاقی صورت

فواید ماسک صورت با جو دوسر

برای زیبایی پوست و تغذیه آن باعث می گردد که از آن برای تهیه انواع ماسک های خانگی استفاده گردد. هر چند ماسک های صورت کارخانه ای نیز تا حدی می توانند برای پوست مفید باشند ولی اگر خودتان در خانه دست به کار شوید و ماسک درست کنید، خیالتان بابت طبیعی و سالم بودن آنها راحت تر است. فواید ماسک جو دوسر برای پوست عبارتند از:

*خاصیت مرطوب نمایندگی و رطوبت رسانی به پوست

*پاکسازی پوست

*مفید برای لایه برداری پوست

*برطرف نماینده خشکی پوست

*

*از بین بردن جوش و التهاب پوستی

*برطرف جای جوش و آکنه

*برطرف خارش پوستی ناشی از اگزما و پسوریازیس

*احتمال ضعیف بروز حساسیت پوستی در صورت استفاده از ماسک جو دو سر

طرز تهیه انواع ماسک با جو دو سر

1- ماسک جو دو سر و بادام برای شفافیت پوست

جو دو سر با از بین بردن لکه های پوستی و به روشن کردن پوست یاری می نماید و در نتیجه استفاده از ماسک جو دو سر و بادام به صورت هفته ای یک یا دو بار، پوستی درخشان و شفاف خواهید داشت.

مواد لازم برای تهیه ماسک جو دوسر و بادام

مغز بادام: 3 عدد

شیر: 2 قاشق غذاخوری

جو دوسر: 1 قاشق غذاخوری

طرز تهیه ماسک جو دوسر و بادام

برای تهیه این ماسک، بادام ها را پودر کنید و شیر و جو دوسر را به آن بیفزایید. اجازه دهید جو دو سر نرم گردد. سپس ماسک را به مدت 15 دقیقه روی پوست قرار دهید و بعد صورتتان را با آب سرد بشویید.

2- ماسک جو دو سر و جوجوبا برای برطرف جای جوش

از این ماسک به عنوان لایه بردار می توانید بهره ببرید. طرز تهیه ماسک جو دو سر با جوجوبا سلول های مرده پوست را لایه برداری می نماید و چربی اضافه آن را می گیرد. بنابراین پوستی روشن و شفاف به شما هدیه خواهد داد. یک بار در هفته از این اسکراب طبیعی بهره ببرید تا با لایه برداری تدریجی، عمق چاله های پوستی تان کمتر گردد.

مواد لازم برای تهیه ماسک جو دوسر و جوجوبا

جو دو سر پودر شده: 1 قاشق غذاخوری

روغن جوجوبا: 1 قاشق غذاخوری

شکر قهوه ای: 1 قاشق چای خوری

عسل: 1 قاشق چای خوری

روغن اسطوخدوس: چند قطره

طرز تهیه ماسک جو دو سر و روغن جوجوبا

برای تهیه این ماسک همه مواد را در یک کاسه با هم مخلوط کنید. سپس صورت خود را مرطوب کنید و مقدار کمی از ماسک را روی آن بزنید. به آرامی با حرکات دایره ای، صورتتان را که به ماسک آغشته شده است، ماساژ دهید. بعد از حدود 10 دقیقه، صورت خود را با آب ولرم بشویید و خشک کنید.

3- ماسک جو دوسر و آبلیمو برای پوست های چرب

جو دو سر خاصیت لایه برداری دارد و آبلیمو هم چربی اضافه پوست را می گیرد. با این ماسک می توانید سلول های مرده را از روی پوست پاک کنید و منافذ پوست نیز کوچک تر خواهند شد.

مواد لازم برای تهیه ماسک جو دوسر و آبلیمو

جو دو سر: 2 قاشق غذاخوری

لیمو: 1 عدد

آلوئه ورا: یک ساقه

طرز تهیه ماسک جو دوسر و آبلیمو

برای درست کردن این ماسک، آب یک لیموترش را بگیرید و هسته های آن را جدا کنید. سپس جو دو سر را به آن اضافه کنید و اجازه دهید جو دوسر نرم گردد. وقتی حالت خمیری به خود گرفت، ماسک را روی پوست بمالید و 10 دقیقه صبر کنید. بعد با آب سرد بشویید و را روی صورتتان بمالید تا پوستتان خشک نگردد.

4- ماسک جو دوسر و ماست برای برطرف لکه های پوستی

لکه های کمرنگ قهوه ای روی پوست را که به خاطر آفتاب سوختگی یا آکنه به وجود می آیند، می توانید با و جو دوسر از بین ببرید. اسید لاکتیک موجود در ماست می تواند به روشن شدن پوست یاری کند. این ماسک را هفته ای دو بار برای بهره ببرید.

مواد لازم برای ماسک جو دوسر و ماست

جو دوسر: 2 قاشق غذاخوری

ماست: 2 قاشق غذاخوری

گلاب: 1 قاشق چای خوری

آبلیمو: 1 قاشق چای خوری

طرز تهیه ماسک جو دوسر و ماست

برای تهیه این ماسک جو دو سر، همه مواد را در یک کاسه بریزید و چند دقیقه صبر کنید تا حالت خمیری بگیرند. سپس آن را به مدت 20 دقیقه روی پوست تمیز و بدون چربی بمالید. وقتی ماسک خشک شد، صورتتان را با آب ولرم بشویید و خشک کنید.

5- ماسک جو دو سر و سرکه سفید برای لایه برداری

سرکه سفید خاصیت اسیدی دارد و برای لایه برداری سطحی از پوست به کار می رود. با این ماسک می توانید جای جوش های روی پوست را از بین ببرید. البته اگر پوست حساسی دارید، آن را از قبل روی قسمتی از پوست تست کنید و مدت زمانی که ماسک را روی پوست می گذارید نباید بیشتر از 5 دقیقه باشد.

مواد لازم برای ماسک جو دوسر و سرکه

جو دوسر: 3 قاشق غذاخوری

عسل: 1 قاشق چای خوری

سرکه سفید: 1 قاشق چای خوری

آبلیموی تازه: چند قطره

آب گرم: به مقدار لازم

طرز تهیه ماسک جو دوسر و سرکه

برای تهیه ماسک جو دوسر و سرکه، مواد را در یک کاسه بریزید و صبر کنید تا جو پرک خیس بخورد و نرم گردد. سپس آن را روی پوست بمالید و 4 یا 5 دقیقه بعد بشویید. این ماسک را یک بار در هفته برای از بین بردن جای جوش و لکه بهره ببرید.

6- ماسک جودوسر و آرد نخود برای پوست های چرب

این ماسک را می توانید برای متعادل کردن مقدار چربی پوست بهره ببرید. اگر پوست چربی دارید، احتمال اینکه جوش و آکنه هم داشته باشید، بالاتر می رود. با این ماسک جو دوسر می توانید چربی اضافه پوست را بگیرید و پوستی درخشان و شاداب داشته باشید.

مواد لازم برای تهیه ماسک جو دوسر

جو دوسر آسیاب شده: 2 قاشق غذاخوری

زرچوبه: نوک قاشق چای خوری

آرد نخودچی:2 قاشق غذاخوری

گلاب: 1 قاشق چای خوری

شیر: به مقدار لازم

طرز تهیه ماسک جو دوسر و آرد نخودچی

همه مواد بالا را در یک کاسه بریزید و به مقدار ای که مواد نرم شوند، به آن شیر بیفزایید تا حالت خمیری بگیرند. سپس ماسک جو دوسر را به مدت 15 دقیقه روی پوست خود قرار دهید. در آخر صورتتان را بشویید و خشک کنید. این ماسک را یک یا دو بار در هفته بهره ببرید.

7- ماسک جو دوسر برای پوست های خشک

از ماسک جو دوسر و تخم مرغ برای رطوبت رسانی به پوست های خشک استفاده می گردد. این ماسک بعلاوه می تواند چروک های ریز را از بین ببرد و پوست را درخشان کند.

مواد لازم برای ماسک جودوسر و تخم مرغ

جو دوسر پخته شده: 1 لیوان دسته دار فرانسوی

تخم مرغ: 1 عدد

روغن بادام: 1 قاشق غذاخوری

موز: نصف یک موز کامل

عسل: 1 قاشق غذاخوری

طرز تهیه ماسک جو دوسر برای آبرسانی به پوست های خشک

برای درست کردن این ماسک جو دوسر، نصف یک موز را له یا رنده کنید. سپس در یک کاسه، موز را با دیگر مواد ترکیب نموده و روی پوست ماساژ دهید. این ماسک را به مدت 10 دقیقه روی پوست قرار دهید و سپس آن را بشویید و خشک کنید.

8- ماسک جو دوسر و پاپایا برای آبرسانی به پوست و چروک

جو دوسر و پاپایا یک ترکیب فوق العاده برای جوانسازی پوست است که به رطوبت رسانی آن یاری می نماید.

مواد لازم برای تهیه ماسک جودوسر

جو دوسر: 2 قاشق غذاخوری

روغن بادام: 1 قاشق چای خوری

پاپایا: یک تکه کوچک

آب: به مقدار لازم

طرز تهیه ماسک جو دوسر و پاپایا برای چروک

برای تهیه این ماسک، پاپایا را پوره و له کنید و جو دوسر و بقیه مواد را به آن اضافه کنید. باید یک مخلوط خمیرمانند داشته باشید. سپس آن را روی صورت خود بمالید و 15 دقیقه صبر کنید. در آخر پوستتان را با آب ولرم بشویید و خشک کنید.

9- ماسک جو دوسر و گوجه فرنگی برای برطرف جوش

این ماسک جو دوسر مناسب کسانی است که پوست چربی دارند و مستعد جوش و آکنه هستند. و جو دوسر، التهاب پوستی را نیز کاهش می دهد و پوست از خارش می افتد.

مواد لازم برای تهیه ماسک جو دوسر برای جوش

گوجه فرنگی: 1 عدد میانه

جو دوسر: 2 قاشق غذاخوری

طرز تهیه ماسک با جو دوسر و گوجه فرنگی

گوجه فرنگی را بشویید و رنده کنید. سپس جو دوسر را به آن اضافه کنید. صبر کنید تا جو دوسر نرم و خمیری گردد. سپس آن را روی پوست خود ماساژ دهید و 10 دقیقه صبر کنید تا ماسک روی پوستتان خشک گردد. در آخر پوست خود را بشویید و خشک کنید.

10- طرز تهیه ماسک جو دوسر و جوش شیرین برای لایه برداری پوست

برای لایه برداری از پوست های مرده، جوش شیرین یک ماده بسیار مناسب است. بعلاوه می توانید با آن منافذ باز پوست را ببندید. با ماسک جو دوسر و جوش شیرین از بین می روند و چربی اضافه پوست متعادل می گردد.

مواد لازم برای تهیه ماسک جو دوسر و درمان جوش سرسیاه

جو دوسر: 2 قاشق غذاخوری

جوش شیرین: 1 قاشق چای خوری

آب: به مقدار لازم

طرز تهیه ماسک جو دوسر برای لایه برداری

برای تهیه این ماسک، همه مواد مورد استفاده در ماسک را در یک کاسه بریزید و کمی صبر کنید تا جو دوسر نرم گردد. سپس خمیر به دست آمده را به مدت 10 دقیقه روی پوست قرار دهید و بعد آن را بشویید و خشک کنید.

11- ماسک جو دسر و خیار برای برطرف التهاب پوستی

اگر پوستی ملتهب دارید از جو دوسر و خیار می توانید بهره ببرید. با این ماسک جو دو سر سلول های مرده از روی پوست برداشته می شوند و پوست لایه برداری می گردد.

مواد لازم برای تهیه ماسک خیار و جو دوسر

خیار: 1 عدد میانه

جو دوسر: 2 قاشق غذاخوری

ماست ساده: 2 قاشق غذاخوری

طرز تهیه ماسک جو دوسر و خیار

برای تهیه این ماسک، خیار را بشویید و با پوست آن را رنده کنید. سپس آن را با ماست و جو دوسر ترکیب کنید. این ماسک را به مدت 10 تا 15 دقیقه روی پوستتان قرار دهید و در آخر با آب سرد یا ولرم بشویید.

12- ماسک جو دوسر و زردچوبه برای روشن کردن پوست

از جمله این است که خواص زیادی برای سلامت و زیبایی پوست دارد که از جمله آنها می توان به درخشان کردن پوست اشاره نمود. بعلاوه گلاب می تواند پوست را سفت کند و جو دو سر نیز رطوبت رسانی و تغذیه پوست را به عهده دارد. این ماسک را دو بار در هفته می توانید بهره ببرید.

مواد لازم برای تهیه ماسک زردچوبه با جو دوسر

جو دوسر: 2 قاشق غذاخوری

زردچوبه: نوک قاشق چای خوری

گلاب: به مقدار لازم

طرز تهیه ماسک جو دوسر و زردچوبه

برای درست کردن این ماسک، بهتر است جو دوسر را در بخیسانید تا نرم گردد. سپس زردچوبه را به آن بیفزایید. همه مواد را با هم مخلوط کنید تا یکدست گردد. سپس آن را روی پوستتان به مدت 10 دقیقه قرار دهید. در آخر پوستتان را بشویید و خشک کنید.

13- ماسک جو دوسر و باترمیلک برای برطرف مسائل پوستی

این ماسک جو دوسر برای حفاظت از پوست در مقابل رادیکال های آزاد تهیه می گردد. ترکیب جو دو سر و باترمیلک می تواند التهاب و جوش های صورت را از بین ببرد و به درخشان شدن آن یاری کند.

مواد لازم برای تهیه ماسک جو دو سر و عسل

جو دوسر: 2 قاشق غذاخوری

باترمیلک: 3 قاشق غذاخوری

عسل: 1 قاشق چای خوری

طرز تهیه ماسک جو دوسر و عسل

در یک کاسه، همه مواد را با هم مخلوط کنید و وقتی حالت خمیری به خود گرفت، آن را روی پوست بمالید. سپس به صورت دورانی ماساژ دهید. 15 دقیقه صبر کنید و بعد پوستتان را بشویید و خشک کنید.

14- ماسک جو دوسر و پوره سیب برای لایه برداری انواع پوست

از این ماسک برای لایه برداری انواع پوست می توان استفاده کرد. بعلاوه موادی که در طرز تهیه آن به کار رفته اند، به یاری می نمایند.

مواد لازم برای تهیه ماسک جو دو سر و سیب

جو دوسر: 2 قاشق غذاخوری

عسل: 1 قاشق غذاخوری

پوره سیب: 2 قاشق غذاخوری

گلاب: به مقدار لازم

طرز تهیه ماسک جو دوسر و پوره سیب

برای درست کردن این ماسک، پوست را بشویید و با قسمت ریز رنده کنید. سپس در یک کاسه همه مواد را با هم ترکیب کنید و کمی گلاب اضافه کنید تا حالت خمیری به خود بگیرد. این ماسک را روی پوست بگذارید و 10 تا 15 دقیقه صبر کنید. سپس آن را بشویید و خشک کنید.

15- ماسک جو دوسر برای چروک

مواد لازم ماسک جو دوسر ضد چروک

  • جو دوسر پودر شده: 1 قاشق غذاخوری
  • شیر: 2 قاشق غذاخوری
  • عسل: 1 قاشق مرباخوری

طرز تهیه ماسک ضد چروک با جو دوسر و عسل

تمام مواد ماسک را با هم مخلوط کنید و وقتی به صورت خمیر عایدی به صورت دورانی روی پوست صورت و گردن بمالید. بعد از 20 دقیقه صورت و گردن را با آب ولرم بشویید و از بهره ببرید.

16- ماسک جو دوسر ساده

برای تهیه ماسک جو دوسر برای چاقی صورت یا رطوبت رسانی پوست و بعلاوه برای درخشندگی، روشن شدن، تغذیه پوست و … بهره ببرید، مقداری از جو دوسر را در کمی آب یا شیر بخیسانید و بعد روی پوست ماساژ دهید. بین 10 تا 20 دقیقه صبر کنید تا ماسک روی پوست خشک گردد. در آخر پوست را بشویید و خشک کنید.

سوالات متداول

کدام یک از ماسک های جو دوسر برای پوست های چرب مناسب است؟

ماسک جو دوسر و سرکه، ماسک جو دوسر و خیار، ماسک جو دوسر و گوجه فرنگی، ماسک جو دوسر و آرد نخودچی را می توان برای متعادل کردن چربی پوست استفاده کرد.

آیا جو دوسر برای چاقی صورت مناسب است؟

یکی از خواص و فواید جو دوسر، چاقی صورت است. می توانید آن را در رژیم غذایی جای دهید یا از آن به عنوان ماسک بهره ببرید. کافی است کمی جو دوسر را با آب ترکیب نموده و روی پوست به مدت 20 دقیقه بگذارید. سپس صورتتان را بشویید و خشک کنید.

منبع: stylecraze

منبع: افق کوروش
انتشار: 5 آبان 1401 بروزرسانی: 5 آبان 1401 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 1610

به "16 طرز تهیه ماسک جو دوسر برای جوش، لک، چروک و چاقی صورت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "16 طرز تهیه ماسک جو دوسر برای جوش، لک، چروک و چاقی صورت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید