8 ترفند برای گذراندن تعطیلاتی بدون استرس

به گزارش مجله پیوند، با رعایت این نکات سفر آرامش بخشی خواهید داشت

مدت زیادی تا آغاز سال نو باقی نمانده است و احتمالا شما هم مانند خیلی های دیگر دارید برای ایام عید برنامه ریزی می کنید و در این فکر هستید که به کجا سفر کنید. هدف از سفر مخصوصا در نوروز معین است، از تن به در کردن خستگی و کسب آرامش و شاید تماشا جایی نو. فرقی ندارد که هدفتان سفر به خارج کشور باشد یا یکی از مقصدهای گردشگری داخلی را انتخاب نموده باشید، در هر صورت باید یاد بگیرید چطور تعطیلاتتان را بدون استرس سپری کنید و آرامشی که دنبالش هستید را بدست آورید. خبرنگاران در اینجا ترفندهایی را به شما یاد می دهد که با یادگیری آنها می توانید تعطیلاتی فراموش نشدنی را پست سر بگذارید. در ادامه با ما باشید:

8 ترفند برای گذراندن تعطیلاتی بدون استرس

علت استرس را بدانید

برای اینکه تعطیلات خوشی را بگذرانید باید دلایل مشغول بودن فکرتان را بشناسید تا بتوانید آنها را حذف کنید. اگر در سفر اشتباهی کردید سخت نگیرید، یادتان باشد همین اشتباهات بعدا برایتان تبدیل به خاطره می شوند.

تنها تصمیم نگیرید

اینکه فکر کنید باید همه کارها را خودتان انجام دهید تا سفر بدون مسئله ای داشته باشید، تصور اشتباهی است. اجازه دهید دیگران هم همراه شما تصمیم بگیرند و سعی کنید برنامه ریزی سفر را با مشورت دیگران پیش ببرید. اینطور نه تنها همه بارها روی دوش شما نیفتاده بلکه طبق تصمیم خودتان و موافقت بقیه سفر را پیش برده اید و در نتیجه همه راضی خواهند بود.

تحقیقات لازم را انجام دهید

بد نیست به سایت های مختلف گردشگری سر بزنید و پیشنهادهای افراد مختلف را در خصوص مقصدتان بخوانید. با خواندن نظرات افرادی که به آن مکان ها سفر نموده اند، می توانید از تجربیات آنها بهره ببرید و علاوه بر این دید اولیه ای راجع به جایی که می خواهید بروید هم بدست آورید.

سعی نکنید همه جا را ببینید

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که افراد عادی مرتکب می شوند و یک گردشگر حرفه ای هیچ وقت مرتکب نمی گردد این است که می خواهند در یک زمان کوتاه همه تماشای های مقصد را بازدید نمایند که این اشتباه بزرگی است. فرض کنید می خواهید برای تعطیلاتی 4 روزه به شهر استانبول در ترکیه سفر کنید. آیا ممکن است بتوانید همه شهر را در 4 روز ببینید؟ مسلما نه. اگر بخواهید این کار را انجام دهید، فقط لذت سفر را از خودتان گرفته اید و استرس سفر را زیاد نموده اید. به جای آن بهتر است اگر به جایی سفر می کنید به جای تماشا همه مقاصد سفر، سعی کنید چند جای آن را کامل ببینید. نباید فراموش کنید شما سفر می کنید تا آرامش بدست بیاورید نه اینکه برای خودتان استرس خریداری کنید.

وسائل ضروری را همراهتان ببرید

حادثه خبر نمی کند و در طول سفر ممکن است مسئله ای پیش بیاید مخصوصا اگر فرد مسن یا کودک همراهتان باشد. برای سفر حتما همه وسایل ضروری مثل دفترچه بیمه و داروهایی که فکر می کنید مفید هستند را همراهتان داشته باشید.

به مسائل کاری فکر نکنید

اگر می خواهید سفری را آغاز کنید باید همه کارهای استرس زا را کنار بگذارید. برای سفرتان برنامه ریزی کنید و زمان آن را طوری انتخاب کنید که در بازه زمانی سفرتان، در محل کار خیلی نیازی به شما نباشد. بهتر است اگر کار نیمه تمامی دارید قبل از سفر آن را تمام کنید تا دیگر در هنگام سفر درگیری فکری نداشته باشید.

منبع: buzzle.com

منبع: الی گشت
انتشار: 8 اسفند 1400 بروزرسانی: 8 اسفند 1400 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 1425

به "8 ترفند برای گذراندن تعطیلاتی بدون استرس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "8 ترفند برای گذراندن تعطیلاتی بدون استرس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید