اتحادیه اروپا فردا چند مقام ایرانی را تحریم می نماید خبرنگاران

به گزارش مجله پیوند، ادعا می گردد که فردا چهارشنبه، اتحادیه اروپا شماری از مقامات ایرانی را با طرح اتهام های حقوق بشری، مشمول تحریم قرار خواهد داد.

اتحادیه اروپا فردا چند مقام ایرانی را تحریم می نماید خبرنگاران

با ما سفر کنید و با لحظه آخری تور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، رویترز به نقل از سه دیپلمات اروپایی مدعی شد که اتحادیه اروپا توافق نموده که روز چهارشنبه چند مقام ایرانی را به اتهام نقض حقوق بشر، تحت تحریم قرار دهد.

آنطور که ادعا می گردد اتحادیه اروپا متقاعد شده است که این افراد را مشمول ممنوعیت سفر و انسداد دارایی ها قرار دهد.

جزئیات بیشتری در این باره منتشر نشده و اتحادیه اروپا نیز واکنشی به این خبر نداده است.

اتحادیه اروپا هم مانند آمریکا از سال 2011، بیش از 80 ایرانی را مشمول تحریم های حقوق بشری قرار داده است که آوریل هر سال این تحریم ها تمدید می گردد.

این در حالی است که طی ماه میلادی جاری، اتحادیه اروپا 11 مقام از کشور های چین، کره شمالی، لیبی و روسیه را هم تحریم نموده است.

یکی از دیپلمات های طرف صحبت با رویترز، در پاسخ به سوالی در این باره که چرا در مقطع فعلی این اقدامات اتخاذ می گردد، مدعی شد که اتحادیه اروپا به دنبال اتخاذ مواضع سختگیرانه تری برای حمایت از حقوق بشر است!

این در حالی است که از زمان روی کار آمدن دولت دموکرات واشنگتن که از ادعا های حقوق بشری به عنوان ابزاری برای اعمال فشار علیه دیگر کشور ها استفاده می نماید؛ اتحادیه اروپا هم با شعار احیای روابط فراآتلانتیکی، به دنباله روی کورکورانه از آمریکا روی آورده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 فروردین 1400 بروزرسانی: 26 فروردین 1400 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 1013

به "اتحادیه اروپا فردا چند مقام ایرانی را تحریم می نماید خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتحادیه اروپا فردا چند مقام ایرانی را تحریم می نماید خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید