اعلام آمادگی سازمان نظام پرستاری برای تسریع در واکسیناسیون عمومی کرونا

به گزارش مجله پیوند، رئیس کل سازمان نظام پرستاری آمادگی این سازمان را برای تسریع در فرایند واکسیناسیون کرونا برای عموم مردم کشور گفت.

اعلام آمادگی سازمان نظام پرستاری برای تسریع در واکسیناسیون عمومی کرونا

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، محمد میرزابیگی، رئیس کل سازمان نظام پرستاری گفت:سازمان نظام پرستاری طی نامه های جداگانه ای به ستاد ملی کرونا، وزارت بهداشت و نیز فراوری نمایندگان واکسن در کشور؛ از جمله ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و.. آمادگی خود را برای همکاری در فرآیند واکسیناسیون عمومی کرونا برای آحاد ملت ایران اعلام نموده است.

وی ادامه داد: سازمان نظام پرستاری با توجه به احساس وظیفه ذاتی خود در قبال سلامتی یکایک مردم ایران ونیز پتانسیل بالای 60 هزار نفر نیرو های کارآمد، تحصیلنموده و ماهر از جمله کادر پرستاری فعال، دانشجویان سال های بالای مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا و نیز پرستاران تازه بازنشسته که درعرصه های غیر بیمارستانی مانند دانشکده ها، مراکز مراقبت درمنزل و. حضور دارند؛ برای همکاری در فرایند واکسیناسیون عمومی اعلام آمادگی می نماید.

رئیس کل سازمان نظام پرستاری گفت: جامعه پرستاری کشور همان طور که از زمان آغاز همه گیری کرونا در ایران، در 14 ماه گذشته برای درمان، مراقبت و نجات بیماران و مبتلایان در خدمت مردم بوده است و در این راه ده ها شهید وده ها هزار مبتلا تقدیم نموده است.

میرزا بیگی بیان داشت: اکنون نیز برای سرعت دادن به پیشگیری وجلوگیری از پیشرفت این بیماری در جامعه با واکسیناسیون سریع؛ گسترده وضربتی، در خدمت مردم عزیز است و این آمادگی را به صورت کامل دارد که هر چقدر وبه هرتعداد واکسن در کشور فراوری یا وارد گردد، بدون فوت وقت و به سرعت برای انجام واکسیناسیون به گروه های اولویت دار مورد نظر وزارت بهداشت، وحتی تمامی مردم واجدشرایط دریافت واکسن اقدام کند.

میرزابیگی اضافه نمود: شنیده ها حاکی از این است که در بعضی مراکز واکسیناسیون کرونا، با اعلام حضور گروه های اولویت دار، گاهی ازدحام جمعیت و صف تشکیل می گردد؛ که خود این امر مضر وپروتکل شکنی است.

وی گفت: سازمان نظام پرستاری با همراهی اعضای خود که همانا جامعه پرستاری است؛ این آمادگی را دارد تا در هر زمان و مکانی که ستاد ملی کرونا وزارت بهداشت یا فراوری نمایندگان واکسن اعلام نمایند؛ از جمله در مراکز دانشگاهی مانند محل دانشکده های پرستاری کلاس های درس که اکنون بخاطر کرونا آموزش حضوری تعطیل است برای تزریق واکسن و تسریع در فرایند واکسیناسیون عمومی همکاری کند.

رئیس کل سازمان نظام پرستاری گفت: واکسیناسیون گسترده همگانی کار سنگینی است و وزارت بهداشت می تواند علاوه بر بضاعت خود از توان و ظرفیت بخش های دیگر نیز برای انجام این کار عظیم استفاده کند. البته سیاستگذاری، تدوین پروتکل ها، معین اولویت ها و نظارت بر اجرای واکسیناسیون بر اساس سیاست های مدون به عهده متولیان قانونی و وزارت بهداشت است، اما برای انجام کار وعملیات تزریق واکسن می تواند از ظرفیت پرستاران کشور به نمایندگی سازمان نظام پرستاری کشور به گونه ای استفاده کند که واکسن به محض فراوری یا ورود به کشور حتی یک روز و یا چند ساعت هم منتظر تزریق نماند.

وی اضافه نمود: با توجه به اینکه فرایند خرید واکسن از خارج در حال اجرا است و به زودی واکسن های فراوری داخل از جمله واکسن برکت، رازی؛ فخرا و. به نتیجه می رسند، از مسئولان می خواهیم به محض تامین یا فراوری واکسن در کشور، زمان طلایی را از دست ندهند. واکسن ها را در انبار ها نگهداری ننمایند و به سرعت برای تزریق واکسن به مردم و افراد واجد شرایط اقدام نمایند تا هم واکسن ها در جهت نگهداری دچار آسیب نشوند و هم فرایند واکسیناسیون در کشور سرعت بگیرد و جامعه در موضوع کرونا که اکنون بحران های روحی روانی برای بسیاری از خانواده ها ایجاد نموده، مردم عزیز وصبورمان هر چه سریعتر به آرامش فکری و روانی درباب سلامت خود برسند.

میرزابیگی ادامه داد: با توجه به این دغدغه ها و علاقه مندی شدید جامعه پرستاری به سلامت مردم، وآرامش روحی روانی جامعه وملت عزیز ایران؛ این آمادگی در جامعه پرستاری به صورت کاملا عملیاتی وبا برنامه ای منسجم وجود دارد که با ظرفیت حداقل 60 هزار نفر افراد ماهر؛ توانمند وتازه نفس؛ که این تعداد درعرصه های خارج از بیمارستان فعالند؛ برای تسریع در فرایند عملیات عظیم وگسترده واکسیناسیون عمومی به یاری نظام سلامت و وزارت بهداشت بیایند و پرستاران ایثارگر ومجاهد در این فرآیند یک بار دیگر افتخار آفرینی نمایند.

رئیس سازمان نظام پرستاری تاکید نمود: علاوه بر مراکزی که وزارت بهداشت در اختیار دارد، حدود 195 دانشکده پرستاری دولتی وغیر دولتی و مکان های مربوط به نظام پرستاری نیز در سراسر کشور وجود دارند که می تواند در صورت احتیاج با حضور اساتید و افراد ماهر و کارآزموده فضای مناسبی برای انجام واکسیناسیون در کشور باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 خرداد 1400 بروزرسانی: 1 خرداد 1400 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 1076

به "اعلام آمادگی سازمان نظام پرستاری برای تسریع در واکسیناسیون عمومی کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام آمادگی سازمان نظام پرستاری برای تسریع در واکسیناسیون عمومی کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید