دلایل غش کردن و راه های جلوگیری از آن

به گزارش مجله پیوند، غش کردن زمانی اتفاق می افتد که شما برای مدت زمان کوتاهی، هوشیاری خود از دست می دهید.

دلایل غش کردن و راه های جلوگیری از آن

به گزارش بِتر هلث وایل ایجینگ، آیا شما نیز از آن دسته افرادی هستید که از غش کردن و از حال رفتن خود و یا والدینشان نگرانی دارند؟ اگر این گونه است آیا می دانید برای این امر چه کاری باید بکنید؟

براساس اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا افراد بالغ برای جلوگیری از حال رفتن باید چهار نکته ذیل را همواره به یاد داشته باشند:

1- از پزشک و داروساز خود بخواهید که در دارو های تجویزیتان تجدید نظر کند.

2- شروع به انجام ورزش هایی کنید که باعث تقویت پا ها و کمک به حفظ تعادل بدنتان کند.

3- به صورت سالانه قوه بینایی خود را با مراجعه به چشم پزشک مورد سنجش قرار داده و شماره عینک خود را به روز رسانی کنید.

4- محیط خانه خود را امن سازید. برای مثال اشیاء تیز، اجسام سخت و مواردی که ممکن است در زمان سقوط با آن ها برخورد کنید را از محیط حذف کنید.

در این میان، دارو ها یکی از عوامل اصلی ایجاد غش و از حال رفتن افراد است. یافته ها نشان می دهد دارو ها یکی از رایج ترین دلایلی است که باعث افزایش خطر از حال رفتن در افراد کهنسال می شود.

با این حال، خوشبختانه دارو ها جزو عواملی محسوب می شوند که به راحتی قابلیت تغییر را دارند.

متاسفانه مشغله بالای پزشکان مانع از اطلاع رسانی دقیق آن ها پیرامون عوارض جانبی دارو ها به بیماران می شود. به طور عمومی دارو های ذیل می تواند خطر غش کردن و از حال رفتن بیماران را به همراه داشته باشد:

1- دارو هایی که مغز را تحت تاثیر قرار می دهد: براساس اعلام انجمن طب سالمندان آمریکا در سال 2019، تمامی دارو هایی که عملکرد مغز انسان را تحت تاثیر قرار می دهد باید با هوشکمک کامل از سوی بیمار مصرف شود، زیرا این دارو ها می تواند خطر از حال رفتن بیمار را به همراه داشته باشد.

2- دارو هایی که فشار خون را تحت تاثیر قرار می دهد: امروزه فشار خون بالا یکی از بیماری های زمینه ای رایج محسوب می شود که بسکمک از افراد برای کنترل آن اقدام به مصرف دارو می کنند.

متاسفانه این دارو ها به ویژه در افراد کهنسال می تواند باعث افت فشار خون ناگهانی شود. یک فرد سالمند به راحتی پس از ایستادن ممکن است با کاهش فشار خون از حال برود.

3- دارو هایی که سطح قند خون را پایین می آورد: این دارو ها تنها در افرادی که به دیابت مبتلا هستند تجویز می شود. افت ناگهانی قند خون پس از مصرف این دارو ها می تواند به راحتی باعث از حال رفتن فرد شود.

متاسفانه برآورد می شود 25 درصد از افراد بالای 65 سال که به دیابت مبتلا هستند در خطر این اتفاق قرار دارند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

منبع: فرارو
انتشار: 25 اسفند 1400 بروزرسانی: 25 اسفند 1400 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 1444

به "دلایل غش کردن و راه های جلوگیری از آن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلایل غش کردن و راه های جلوگیری از آن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید