لغو جشن سال نوی میلادی در لندن، غلبه اومیکرون بر دانمارک

به گزارش مجله پیوند، به علت شیوع گسترده اومیکرون در لندن شهردار این شهر از لغو جشن باشکوه سال نوی میلادی در مرکز انگلیس خبر داده و نهادهای بهداشتی در دانمارک هم از غلبه سویه نو اومیکرون در این کشور خبر داده اند.

لغو جشن سال نوی میلادی در لندن، غلبه اومیکرون بر دانمارک

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سویه تازه اومیکرون همچنان در اروپا رو به توسعه است و در آستانه سال نوی میلادی شرایط بسیار سخت و نگران نماینده ای را برای شهفرایندان ایجاد نموده است.

لغو جشن سال نوی میلادی در لندن

به علت شیوع گسترده اومیکرون در لندن، مرکز انگلیس، صادق خان، شهردار لندن جشن های باشکوه برنامه ریزی شده سال نو در میدان ترافالگار این شهر را لغو کرد.صادق خان در پیامی توئیتری بیان کرد که علت این تصمیم مقدار بی سابقه ابتلا به کرونا در این شهر است.

صادق خان تاکید نمود: کوشش می نماید تمام اقدامات لازم را انجام دهد تا از این مسئله جلوگیری کند که سیستم بهداشت و سلامت در مرکز انگلیس دچار فروپاشی گردد؛ بنابراین جشن های با شکوه سال نوی میلادی با حضور بیش از 6500 نفر دیگر برگزار نمی گردد.

صادق خان در پیامی توئیتری بیان کرد: این برای بسیاری از لندنی ها دلسرد نماینده خواهد بود؛ اما ما باید گام های درستی برای کاهش شیوع این ویروس برداریم.

شاخص موارد ابتلای هفتگی به کرونا به ازای هر 100 هزار نفر در لندن به 1200 رسیده است. ویروس اومیکرون در سراسر انگلیس و اسکاتلند به ویروس غالب تبدیل شده است.

ملکه الیزابت دوم هم تصمیم گرفته است تا با توجه به شیوع سریع سویه اومیکرون ویروس کرونا، نشست و گردهمایی سالیانه خاندان سلطنتی در آستانه کریسمس را لغو کند.

گردهمایی خاندان سلطنتی انگلیس برای دومین سال متوالی به خاطر بحران ویروس کرونا لغو خواهد شد.

کاخ باکینگهام اعلام نموده است که تصمیم برای لغو این نشست سالیانه یک تصمیم شخصی از سوی ملکه الیزابت بوده و یک رویکرد پیشگیرانه و محتاطانه به شمار می رود.

با این حال هنوز معین نیست که آیا سایر اعضای خاندان سلطنتی انگلیس، کریسمس را جشن خواهند گرفت یا نه.

ملکه انگلیس بعلاوه ضیافت ناهار سالیانه کریسمس در کاخ باکینگهام را نیز لغو نموده است.

این نخستین تعطیلات کریسمس است که ملکه الیزابت بدون همسرش شاهزاده فییلیپ سپری خواهد نمود، وی در ماه آوریل در سن 99 سالگی فوت کرد.

مقاومت جانسون در برابر توصیه کارشناسان برای تشدید محدودیت ها

با این همه با وجود توسعه سویه اومیکرون در انگلیس بوریس جانسون، نخست وزیر این کشور اعلام نموده که نمی خواهد اقدامات و محدودیت های قرنطینه ای را در دوران کریسمس تشدید کند.

جانسون در سخنانی گفت که وزرا تصمیم گرفته اند ارتباطات اجتماعی را در کریسمس محدود ننمایند . این در حالی است که مشاوران علمی دولت جانسون خواستار تشدید محدودیت ها برای مهار سویه اومیکرون بودند.

انگلیس در روز دوشنبه هم 91743 مورد تازه ابتلا به کرونا را ثبت کرد.

دولت منطقه ای در ولز هم تصمیم گرفته از دومین روز تعطیلات کریسمس دیگر اجازه حضور تماشاگران در رویدادهای ورزشی را ندهد. کارشناسان هم خواستار محدودیت های ارتباطی گسترده شده اند. این در حالی است که بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس همچنان درباره اعمال قواعد سختگیرانه برای مهار کرونا تردید دارد.

هشدار مراکز درمان سرطان در آلمان درباره کاهش ظرفیت ها

مراکز درمان سرطان در آلمان هم درباره به وجود آمدن کمبودهای ظرفیتی برای درمان بیماران سرطانی با توجه به افزایش فشارها بر سیستم بهداشت و درمان به علت شیوع گسترده کرونا ابراز نگرانی نموده اند. بر اساس آمارهای موجود حدود دو سوم کلینیک ها دیگر ظرفیت پذیرش بیماران سرطانی را ندارند.

توماس سئوفرلین، رئیس انجمن سرطان آلمان در این باره می گوید: ما باید مطلع باشیم که واحدهای مراقبت های ویژه به علت افزایش بیماران کرونایی به صورت ناخواسته مجبور به اولویت بندی برای درمان بیماران و در نتیجه یک تریاژ بی صدا می شوند. وی خواستار اطمینان حاصل کردن از ظرفیت های عرضه کافی در بیمارستان ها به ویژه مراکز درمان سرطان برای جلوگیری از به تعویق افتادن درمان این بیماران شد.

آتش بازی سال نوی میلادی در آلمان ممنوع شد

آتش بازی سال نوی میادی در آلمان هم رسما ممنوع شد. نانسی فایزر، وزیر کشور آلمان فرمان مربوطه را رسما امضا کرد. این خبر را وزارت کشور آلمان روز شنبه بیان کرد.

کنفرانس نخست وزیران ایالات آلمان روز دوم دسامبر تصمیم گرفت تا آتش بازی ها در سال نوی میلادی را ممنوع کند تا از صدمات ناشی از آن به علت همه گیری کرونا و درگیری بیمارستان ها به درمان بیماران کرونایی جلوگیری گردد. این آیین نامه از 24 دسامبر اجرای می گردد.

انستیتو رابرت کخ آلمان هم به علت شیوع گسترده اومیکرون خواستار محدودیت های ارتباطی حدبیشتری شده است. این نهاد بهداشتی نسخه بروز شده ای از استراتژی مهار کرونا را امروز (سه شنبه) منتشر نموده که از جمله آن افزایش سرعت واکسیناسیونو کاهش سفرها به موارد کاملا لازم است. این نهاد بهداشتی بعلاوه محدودیت های سختگیرانه بیشتر را توصیه نموده است.

462 مرگ روزانه کرونایی در آلمان

این نهاد بهداشتی در آلمان صبح امروز شاخص ابتلای هفتگی به ازای هر 100 هزار نفر را 306.4 ارزیابی کرد. بر این اساس در عرض 24 ساعت در این کشور 23428 نفر به کرونا مبتلا شده اند و 462 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

توقف فرایند بهبود مالی در آلمان

بر اساس ارزیابی انستیتو مالی مهم DIW در آلمان محدودیت های کرونایی فرایند بهبود اوضاع مالی در این کشور را متوقف نموده است.

موسسه تحقیقات مالی آلمان (DIW) روز سه شنبه در برلین بیان کرد که رشد اقتصاد این کشور در سه ماهه پایانی کمی کاهش پیدا خواهد نمود.

درخواست شهفرایندان آلمانی برای اعمال قرنطینه و تشدید محدودیت ها

نتایج تازهترین نظر سنجی هم نشان می دهد که بیشتر قریب به اتفاق شهفرایندان آلمانی برای اعمال قرنطینه و تشدید محدودیت ها آماده اند. بر این اساس بیشتر شهفرایندان خواستار اجباری شدن واکسیناسیون و اعمال قرنطینه برای مهار کرونا هستند. این نظر سنجی به وسیله موسسه فورسا انجام گرفته است.

بر این اساس 71 درصد شهفرایندان خواستار اجباری شدن واکسیناسیون هستند. 66 درصد هم خواستار اعمال قرنطینه در کشور هستند. 32 درصد شهفرایندان هم اعمال قرنطینه را رد می نمایند.

غلبه اومیکرون در دانمارک

اومیکرون بعلاوه در دانمارک به ویروس غالب تبدیل شده است. این خبر را وزیر بهداشت دانمارک با استناد به داده های اعلام شده از طرف نهاهای بهداشتی در این کشور بیان کرد.

موسسه بهداشتی دولتی دانمارک SSI بیان کرد که اومیکرون به ویروس غالب در این کشور تبدیل شده و همچنان در حال توسعه است. این نهاد بهداشتی در دانمارک تا روز دوشنبه حدود 23 هزار مورد تایید شده به اومیکرون در کشو را ثبت کرد.

دانمارک بالاترین شاخص ابتلای هفتگی به کرونا در ازای هر 100 هزار نفر در کل منطقه مالی اروپا را دارا است. آلمان این کشور را در فهرست پرخطرترین منطقه ها کرونایی خود قرار داده است.

تشدید قواعد کرونایی در سوئد

سوئد هم در آستانه کریسمس قواعد کرونایی برای مهار سویه اومیکرون را تشدید می نماید. این خبر را نخست وزیر سوئد اعلام نموده و تاکید نمود که قواعد تازه از روز پنج شنبه در کشور اجرایی می گردد.

گواهی واکسن اروپاییان تنها 9 ماه اعتبار خواهد داشت

کمیسیون اروپایی هم امروز بیان کرد که بدون واکسیناسیون تقویت نماینده گواهی واکسیناسیون شهفرایندان حدبیشتر 9 ماه بعد از واکسیناسیون کامل دیگر معتبر نخواهد بود. این کمیسیون بیان کرد که این تصمیم از اول فوریه اجرایی خواهد شد.

احتمال غلبه اومیکرون در پاریس

یک کارشناس برجسته در فرانسه هم بیان کرد که ویروس اومیکرون احتمالا در پاریس غالب شده است. گیوم روزیه، کارشناس داده ها در فرانسه که ارقام وزارت بهداشت را مورد ارزیابی قرار می دهد امروز در سخنانی گفت: اومیکرون به سرعت در حال توسعه است. وی اضافه کرد: ما تخمین می زنیم که نوع اومیکرون قبلا در پاریس و منطقه ها اطراف غالب شده است.

شاخص ابتلای هفتگی در پاریس در افراد در سنین بین 20 و 39 سال به ازای هر 100 هزار نفر به 1400 رسیده است. روزیه بیان کرد که موج اومیکرون در حالی که موج دلتا رو به صاف شدن بود به فرانسه می رسد. بر اساس آمارهای اخیر در سراسر فرانسه مقدار آلودگی به اومیکرون در بیماران کرونایی به 10 درصد رسیده است.

دولت فرانسه هم با توجه به شیوع گسترده کرونا اعمال محدودیت های تازه را رد نمی نماید. این خبر را سخنگوی دولت فرانسه اعلام نموده است.

افزایش چشمگیر بستری ها در اورژانس های فرانسه

شمار بیماران کرونایی بستری شده در بخش های مراقبت های ویژه برای اولین بار از ماه می به بالای 3 هزار نفر افزایش پیدا نموده است. در هفت روز گذشته آمار مبتلایان تازه به کرونا در این کشور به صورت میانگین حدود 52885 مورد در روز افزایش پیدا نموده است.

حمله معترضان به اقدامات کرونایی به مجلس رومانی

معترضان به اقدامات و محدودیت های کرونایی در بخارست، مرکز رومانی به ساختمان مجلس این کشور حمله نموده و با عبور از محافظان به داخل حیاط ساختمان نفوذ کردند. به گزارش رسانه های رومانی بعضی خودروها هم در جریان این اعتراضات آسیب دیدند.

نخست وزیر رومانی از وزیر کشور درخواست کرد شرایطی را برای حمایت بیشتر از نهادهای دولتی فراهم کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 7 اسفند 1400 بروزرسانی: 7 اسفند 1400 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 1424

به "لغو جشن سال نوی میلادی در لندن، غلبه اومیکرون بر دانمارک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لغو جشن سال نوی میلادی در لندن، غلبه اومیکرون بر دانمارک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید